ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888

تحصیلات تحقیقاتی و دکترا PhD

تحصیلات تحقیقاتی و دکترا PhD به صورت تحقیقاتی انجام می گیرد و و احد درسی ندارد مگر دروسی چون واحد تحقیقات . بعضی از دانشگاه ها مانند دانشگاه ECU در استرالیا PhD را به صورت  کلاسی و تحقیقاتی ارائه می دهند.

در این دوره دانشجویان در مراکز تحقیقات دانشکده یا بیمارستان یا آزمایشگاه نسبت به زمینه علمی به تحقیقات ادامه می دهند. مدت این دوره ۳ تا ۴ سال می باشد. شهریه دانشگاه در استرالیا از ۱۷۰۰۰$ و نیوزلند از ۵۰۰۰$ سالیانه می باشد.

MPhil

دوره دیگر از نوع تحقیقاتی ارشد تحقیقاتی می باشد که به لاتین MPhil گفته میشود. این دوره به عنوان دوره مستقل تحقیقاتی محسوب می شود و مدرک آن از ارزش بالایی برخوردار است .البته این دوره بیشتر به عنوان پیش دکترا شناخته شده است و دانشجویانی که شرایط علمی یا تحقیقاتی ورود مستقیم به دوره دکترا را ندارند از ارشد تحقیقاتی به عنوان پیش نیاز استفاده می کنند.

مدت این دوره یکسال و نیم تا دو سال می باشد و دانشجویان می توانند مستقیم پس از یکسال وارد دوره دکترا شوند. شهریه هرسال از ۱۷۰۰۰$ می باشد.

MR

Master by Research  نیز به معنای ارشد تحقیقاتی می باشد. از یک نگاه MR با MPhil تفاوت ندارد و به طور کلی در تحقیقاتی بودن، یک تا دو ساله برگزار شدن دوره ، پیش نیاز ورود به دکترا بودن ، دارا بودن مدرک مستقل و شهریه با MPhil مشترک می باشد. در برخی از دانشگاهها کاملآ کاربرد MPhil را دارد. یکی از تفاوت ها دارا بودن دوره یکساله برای MR است که برای ورورد به  دکترا باید درخواست مجزا نمود.

PGDR/GCR

دوره Post Graduate Diploma or Graduate Certificate in Research دوره های دیگر تحقیقاتی می باشند که نه تنها به عنوان دوره پیش آمادگی دکترا محسوب می گردند بلکه استفاده های دیگر نیز دارند که از جمله می توان به پروژه محل کار، تغییر رشته در دکترا ، سابقه کار بالا اما نا آشنایی با تحقیقات با هدف ورود به دکترا اشاره کرد.

شهریه این دوره ها از ۲۰% تا ۳۰% از دوره های دیگر ارزانتر می باشد . مدت آن از شش ماه تا یکسال می باشد.

بورسیه دکترا

رقابت برای بورس شدید می باشد نفرات بیشماری با رزومه های بسیار قوی هر سال به دانشگاه های استرالیا درخواست بورس می دهند اما فقط تعدادی از آنها موفق به دریافت بورس می شوند. هر چند دانشجویان دکترا با هزینه شخصی اجازه کار تمام وقت خواهند داشت که قادر خواهند بود قسمتی یا کل هزینه های تحصیلی را جبران نمایند یا در پایان مقطع دکترا با دریافت سه تا چهار سال ویزای کار قادر خواهند بود تمام هزینه ها را جبران نمایند و این تنها  بخشی از امتیازات تحصیل دکترا در استرالیا  حتی با هزینه شخصی می باشد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد