لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا

دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا

دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا: دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا (PSU) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی مرتبط با اعطای زمین است که دارای پردیس ها و امکانات در سراسر پنسیلوانیا است. ایالت پن که در سال 1855 به عنوان دبیرستان کشاورزان پنسیلوانیا تأسیس شد، در سال 1863 به تنها دانشگاه ایالتی تبدیل شد. پنسیلوانیا از دانشگاه هایی در آمریکا می باشد که در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار میگیرد و افراد بسیاری در سراسر دنیا برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه درخواست ارسال می کنند.

در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، تاریخچه، رتبه بندی، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا (Pennsylvania State University)

همانطور که گفته شد دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا یکی از برترین دانشگاه های کشور آمریکا می باشد که در سال 1863 به عنوان دانشگاه دولتی ایالتی پنسیلوانیا شروع به کار کرد. علاوه بر تعیین اعطای زمین، در کنسرسیوم‌های تحقیقاتی اعطای کمک‌های دریایی، اعطای فضایی و خورشیدی نیز شرکت می‌کند. این یکی از تنها چهار دانشگاه است.

پردیس پارک دانشگاه آن، که بزرگترین است و به عنوان مرکز اداری عمل می کند، در محدوده کالج ایالتی و شهرستان کالج قرار دارد. این دانشگاه دارای دو دانشکده حقوق است: حقوق ایالت پن، در محوطه دانشگاه پارک دانشگاه، و حقوق دیکینسون، در کارلایل. کالج پزشکی در هرشی است. ایالت پن یکی از دانشگاه هایی است که از نظر جغرافیایی در سراسر پنسیلوانیا توزیع شده است. 19 پردیس مشترک المنافع و 5 پردیس ماموریت ویژه در سراسر ایالت وجود دارد.

پردیس دانشگاه پارک در سال 2001 به عنوان یکی از “Public Ivies” نامگذاری شد، به این معنی که دانشگاهی با بودجه عمومی است که تصور می شود کیفیت آموزشی قابل مقایسه با Ivy League ارائه می دهد. در سال 2022، هزینه های تحقیقاتی ایالت پن در بین دانشگاه های تحقیقاتی ایالات متحده بیست و دومین رتبه بالاتر بود. (در مجموع 1.034 میلیارد دلار)

ثبت نام سالانه در پردیس دانشگاه پارک در مجموع بیش از 46800 دانشجوی فارغ التحصیل و کارشناسی است که آن را به یکی از بزرگترین دانشگاه های ایالات متحده تبدیل می کند. این بزرگترین انجمن فارغ التحصیلان پرداخت کننده حقوق در جهان است. کل ثبت نام دانشگاه در سال 2015-2016 تقریباً 97500 نفر در 24 پردیس خود و آنلاین از طریق پردیس جهانی آن بود. این دانشگاه بیش از 160 رشته در بین تمام پردیس های خود ارائه می دهد.

این دانشگاه سالانه میزبان IFC/Panhellenic Dance Marathon (THON) در ایالت پن است که بزرگترین موسسه خیریه دانشجویی در جهان است. این رویداد در مرکز بریس جردن در محوطه دانشگاه پارک برگزار می شود. در سال 2022، THON رکورد برنامه 13.7 میلیون دلاری را به دست آورد.

تیم‌های دو و میدانی دانشگاه در بخش I NCAA رقابت می‌کنند و در مجموع به عنوان شیرهای نیتانی پن استیت شناخته می‌شوند و در کنفرانس ده بزرگ برای اکثر ورزش‌ها با هم رقابت می‌کنند. ایالت پن با 52 عنوان، بیشترین عناوین ملی را در بین هر مدرسه ای در ده بزرگ دارد. دانش آموزان، فارغ التحصیلان، اساتید و مربیان ایالت پن در مجموع 54 مدال المپیک (شامل 17 مدال طلا) دریافت کرده اند.

بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته ایالت پن عبارتند از: فورچون 500 مدیر عامل و سایر مدیران شرکت. تعداد زیادی از سران کشورها و اعضای کابینه؛ جایزه پولیتزر، جایزه گرمی، جایزه امی، مدال نیوبری، جایزه تونی و برندگان جایزه اسکار؛ بنیانگذاران شرکت های برجسته (شیتز، آژانس هنرمندان خلاق، AccuWeather).

درباره دانشگاه پنسیلوانیا
درباره دانشگاه پنسیلوانیا

اطلاعات تکمیلی دانشگاه PSU

  • شعار دانشگاه: ساختن زندگی بهتر (Making Life Better)، فضیلت، آزادی و استقلال (Virtue, Liberty, and Independence)
  • تاریخ تاسیس: 22 فوریه 1855
  • صدر اعظم دانشگاه: متیو دبلیو شویلر (Matthew W. Schuyler)
  • ریاست دانشگاه: نیلی بندپودی (Neeli Bendapudi)
  • معاون رئیس دانشگاه: نیکلاس پی جونز (Nicholas P. Jones)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 25,220 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 89,816 نفر
  • نام های مستعار تیم های ورزشی: شیر ها (Lions)، شیر های غران (Roaring Lions)، شیرهای بانو (Lady Lions)، شیرهای نیتانی (Nittany Lions)، شیرهای بهرن (Behrend Lions)

رتبه بندی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا یکی از بهترین دانشگاه های کشور آمریکا به حساب می آید که در لیست بهترین دانشگاه های آمریکا در رتبه 26 قرار میگیرد. این دانشگاه همچنین در رتبه بندی بهترین دانشگاه های دنیا بر اساس رتبه بندی QS در رتبه 93 قرار میگیرد.

 

تاریخچه دانشگاه پنسیلوانیا

این مدرسه توسط انجمن کشاورزی ایالت پنسیلوانیا حمایت شد و به عنوان یک موسسه اعطای مدرک در 22 فوریه 1855 توسط قانونگذار ایالتی پنسیلوانیا به عنوان دبیرستان کشاورزان پنسیلوانیا تأسیس شد. استفاده از “کالج” یا “دانشگاه” به دلیل تعصب محلی علیه چنین موسساتی که در دوره های تحصیلی آنها غیر عملی است، اجتناب شد.

شهرستان سنتر، پنسیلوانیا، زمانی که جیمز اروین از بلفونت، پنسیلوانیا، 200 جریب (0.8 کیلومتر مربع) زمین را اهدا کرد – اولین مورد از 10101 هکتار (41 کیلومتر مربع) که مدرسه در نهایت به آن دست یافت، به خانه مدرسه جدید تبدیل شد. در سال 1862، نام مدرسه به کالج کشاورزی پنسیلوانیا تغییر یافت و با تصویب قوانین اعطای زمین موریل، پنسیلوانیا این مدرسه را در سال 1863 به عنوان تنها کالج اعطایی زمین در ایالت انتخاب کرد.

نام مدرسه در سال 1874 به کالج ایالتی پنسیلوانیا تغییر یافت. سال بعد از آنجایی که مدرسه سعی کرد بین مطالعات کشاورزی صرفاً با آموزش کلاسیک تر تعادل برقرار کند، ثبت نام به 64 نفر در مقطع کارشناسی کاهش یافت. در سال های بعد، ایالت پن به طور قابل توجهی رشد کرد، و تبدیل به بزرگترین اعطا کننده مدرک کارشناسی در ایالت شد و در سال 1936 به تعداد 5000 نفر رسید.

در همان زمان، سیستمی از پردیس های مشترک المنافع توسط رئیس جمهور رالف دورن هتزل برای ارائه جایگزینی برای افسردگی راه اندازی شد. دانشجویان دورانی که از نظر اقتصادی قادر به ترک خانه برای تحصیل در دانشگاه نبودند.

در دهه 1970، دانشگاه به یک موسسه مرتبط با دولت تبدیل شد. به این ترتیب، اکنون به سیستم آموزش عالی مشترک المنافع تعلق دارد. در سال 1975، اشعار ترانه آلما ماتر پن استیت به افتخار سال بین المللی زن اصلاح شد تا از نظر جنسیتی خنثی باشد. اشعار اصلاح شده از زندگینامه منتشر شده پس از مرگ نویسنده اشعار اصلی، فرد لوئیس پتی گرفته شده است. پروفسور پاتریشیا فارل به عنوان سخنگوی کسانی که خواهان تغییر بودند عمل کرد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا

هزینه تحصیل در آمریکا از موضوعات بسیار مهمی است که باید همیشه بسته به دانشگاهی که قصد ارسال درخواست به آن را دارید، بررسی های لازم را برای هزینه ها انجام دهید تا بتوانید مدارک مربوط به تمکن مالی را برای دانشگاه ارسال کنید. شما باید از طریق این مدارک ثابت کنید تا توانایی پرداخت هزینه های کامل دانشگاه را دارید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا به طور سالانه 40,151 دلار برای هزینه شهریه دانشگاه و 12,984 دلار برای اسکان و خورد و خوراک شماست. مجموع این هزینه ها 53,135 دلار است که شما باید برای تحصیل در این دانشگاه داشته باشید. اما بهتر است برای بررسی هزینه های تحصیل فکر هزینه های متفرقه ای مثل کتاب و لوازم تحریر، حمل و نقل و … را نیز بکنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه pennsylvania state university
هزینه تحصیل در دانشگاه Pennsylvania State University

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد PSU

حسابداری (Accounting) بازیگری (Acting) ریاضیات و آمار اکچوئری (Actuarial Mathematics and Statistics)
علم اکچوئری (Actuarial Science) اعتیاد و بهبودی (Addictions and Recovery) اداره دادگستری (Administration of Justice)
توسعه مربی پیشرفته برای حرفه ای ها (Advanced Instructor Development for Professionals) تبلیغات (Advertising) تبلیغات/روابط عمومی (Advertising/Public Relations)
مهندسی هوا فضا (Aerospace Engineering) مطالعات آفریقا و آسیا (Africa-Asia Studies) مطالعات آفریقایی آمریکایی (African American Studies)
مطالعات آفریقایی و آفریقایی آمریکایی (African and African American Studies) ادبیات آفریقا (African Literature) مطالعات آفریقایی (African Studies)
مدیریت بازرگانی کشاورزی (Agribusiness Management) آموزش کشاورزی و ترویج (Agricultural and Extension Education) علوم کشاورزی (Agricultural Science)
نظارت و حفاظت کشاورزی (Agricultural Stewardship and Conservation) مدیریت سیستم های کشاورزی (Agricultural Systems Management) زراعت (Agronomy)
مطالعات آمریکایی (American Studies) علوم دامی (Animal Science) علم انسان شناسی (Anthropological Science)
اقتصاد کاربردی (Applied Economics) زبان عربی (Arabic Language) درختکاری (Arboriculture)
علم باستان شناسی (Archaeological Science) مهندسی معماری (Architectural Engineering) تاریخ معماری (Architectural History)
مطالعات معماری (Architecture Studies) معماری (Architecture) تحصیلات هنری (Art Education)
تاریخ هنر (Art History) هنر (Art) اداره هنر (Arts Administration)
مطالعات آسیایی (Asian Studies) اختر زیست شناسی (Astrobiology) نجوم و اخترفیزیک (Astronomy and Astrophysics)
تمرینات ورزشی (Athletic Training) لیسانس فلسفه (Bachelor of Philosophy) مالی رفتاری (Behavioral Finance)
روانشناسی سلامت رفتار و مشاوره (Behavioral Health and Counseling Psychology) مطالعات کتاب مقدس (Biblical Studies) سلامت زیستی رفتاری (Biobehavioral Health)
بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی (Biochemistry and Molecular Biology) اخلاق زیستی و علوم انسانی پزشکی (Bioethics and Medical Humanities) انسان شناسی زیستی (Biological Anthropology)
مهندسی زیست شناسی (Biological Engineering) زیست شناسی (Biology) فناوری مهندسی زیست پزشکی (Biomedical Engineering Technology)
مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) سیستم های تجدیدپذیر زیستی (BioRenewable Systems) بیوتکنولوژی (Biotechnology)
مطالعات سیاه پوستان دیاسپورا (Black Diaspora Studies) مدیریت کسب و کار (Business Administration) تجارت و هنرهای لیبرال (Business and the Liberal Arts)
اقتصاد بازرگانی (Business Economics) کسب و کار (Business) پیشگیری و مشاوره از وابستگی شیمیایی (Chemical Dependency Prevention and Counseling)
مهندسی شیمی (Chemical Engineering) علم شیمی (Chemistry) رشد کودک (Child Development)
بدرفتاری با کودکان و مطالعات حمایتی (Child Maltreatment and Advocacy Studies) زبان چینی (Chinese Language) مشارکت مدنی و جامعه (Civic and Community Engagement)
مهندسی عمران (Civil Engineering) کلاسیک و مطالعات مدیترانه باستان (Classics and Ancient Mediterranean Studies) تغییر اقلیم و محیط زیست (Climate and Environmental Change)
اقلیم شناسی (Climatology) هنرهای ارتباطی و رسانه های جمعی (Communication Arts and Mass Media) علوم و هنرهای ارتباطی (Communication Arts and Sciences)
علوم و اختلالات ارتباطی (Communication Sciences and Disorders) ارتباط (Communication) جنگلداری جامعه (Community Forestry)
ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) علوم محاسباتی (Computational Sciences) مهندسی رایانه (Computer Engineering)
علوم کامپیوتر (Computer Science) ارتباطات سازمانی (Corporate Communication) نوآوری و کارآفرینی شرکتی (Corporate Innovation and Entrepreneurship)
نوشتن خلاق (Creative Writing) جرم، حقوق و روانشناسی (Crime, Law, and Psychology) عدالت کیفری (Criminal Justice)
جرم شناسی (Criminology) تجزیه و تحلیل و عملیات امنیت سایبری (Cybersecurity Analytics and Operations) مبانی محاسباتی امنیت سایبری (Cybersecurity Computational Foundations)
مطالعات رقص (Dance studies) علوم داده (Data Sciences) هنرهای دیجیتال و طراحی رسانه (Digital Arts and Media Design)
روزنامه نگاری دیجیتال و رسانه (Digital Journalism and Media) رسانه دیجیتال (Digital Media) طراحی چند رسانه ای دیجیتال (Digital Multimedia Design)
علوم زمین و سیاست (Earth Sciences and Policy) علوم زمین (Earth Sciences) اقتصاد (Economics)
آموزش و پرورش و عمومی (Education and Public) فناوری مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering Technology) فناوری مهندسی برق (Electrical Engineering Technology)
مهندسی برق (Electrical Engineering) فناوری مهندسی الکترو مکانیک (Electro-Mechanical Engineering Technology) آموزش ابتدایی و دوران کودکی (Elementry and Early Childhood Education)
آموزش ابتدایی و مهدکودک (Elementry and Kindergarten Education) آموزش ابتدایی (Elementry Education) سیاست انرژی و پایداری (Energy and Sustainability Policy)
تجارت انرژی و امور مالی (Energy Business and Finance) مهندسی انرژی (Energy Engineering) علوم مهندسی (Engineering Sciences)
مهندسی (Engineering) انگلیسی (English) یکپارچه سازی فناوری سازمانی (Enterprise Technology Integration)
مدیریت منابع محیطی (Environmental Resource Management) علوم محیطی (Environmental Sciences) مطالعات محیطی (Environmental Studies)
مهندسی سیستم های محیطی (Environmental Systems Engineering) تولید فلیم (Flim Production) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance)
علوم غذایی (Food Science) علم پزشکی قانونی (Fornsic Science) مدیریت اکوسیستم جنگلی (Forest Ecosystem Management)
مطالعات فرانسه و فرانکوفون (French and Francophone Studies) علوم و هنرهای عمومی (General Arts and Sciences) ژئوبیولوژی (Geobiology)
جغرافیا (Geography) علوم زمین (Geosciences) زبان آلمانی (German Language)
مطالعات جهانی و بین المللی (Global and International Studies) مطالعات جهانی (Global Studies) طراحی گرافیک (Graphic Design)
علوم انسانی سلامت (Health Humanities) سیاست و اداره بهداشت (Health Policy and Administration) تاریخ (History)
مدیریت مهمان نوازی (Hospitality Management) مدیریت سرمایه انسانی (Human Capital Management) رشد انسانی و مطالعات خانواده (Human Development and Family Studies)
طراحی و توسعه انسان محور (Human Centered Design and Development) ایمونولوژی و بیماری های عفونی (Immunology and Infectious Disease) مهندسی صنایع (Industrial Engineering)
علوم و فناوری اطلاعات (Information Sciences and Technology) سیستم های اطلاعاتی (Information Systems) فناوری اطلاعات (Information Technology)
علوم اجتماعی یکپارچه (Integrated Social Sciences) هنرهای یکپارچه (Integrative Arts) تجارت بین رشته ای با مطالعات مهندسی (Interdisciplinary Business with Engineering Studies)
علم و تجارت بین رشته ای (Interdisciplinary Science and Business) تجارت بین المللی (International Business) سیاست های بین المللی (International Politics)
زبان ایتالیایی (Italian Language) زبان ژاپنی (Japanese Language) مطالعات یهودی (Jewish Studies)
روزنامه نگاری (Journalism) حرکت شناسی (Kinesiology) کره ای (Korean)
نیروی کار و منابع انسانی (Labor and Human Resources) معماری منظر (Landscape Architecture) پیمانکاری منظر (Landscape Contracting)
مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies) قانون و جامعه (Law and Society) هنرهای لیبرال و علوم زمین و معدنی مدرک همزمان (Liberal Arts and Earth and Mineral Sciences Concurrent Degree)
زبان شناسی (Linguistics) سیستم های مدیریت اطلاعات (Management Information Systems) مدیریت (Management)
بازار یابی (Marketing) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) علوم ریاضی (Mathematical Sceinces)
ریاضیات (Mathematics) فناوری مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering Technology) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering)
مطالعات رسانه ای (Media Studies) مطالعات قرون وسطی (Medival Studies) هواشناسی و علم جو (Meteorology and Atmospheric Sceince)
میکروبیولوژی (Microbiology) مطالعات خاورمیانه (Middle East Studies) تحصیلات متوسطه (Middle level Education)
آموزش معدن (Mining Education) مطالعات چند رشته ای (Multidisciplinary Studies) آموزش موسیقی (Music Education)
موسیقی (Music) هنرهای موسیقی (Musical Arts) تئاتر موزیکال (Musical Theater)
علوم دریایی (Naval Sciences) مهندسی هسته ای (Nuclear Engineering) پرستاری (Nursing)
علوم تغذیه (Nutritional Sciences) ارتباطات سازمانی و حرفه ای (Organizational and Professional Communication) رهبری سازمانی (Organizational Leadership)
مهندسی نفت و گاز طبیعی (Petroleum and Natural Gas Engineering) داروسازی و سم شناسی (Pharmacy and Toxicology) فلسفه (Phiosophy)
فیزیک (Physics) علوم سیاره ای (Planetary Sciences) علوم گیاهی (Plant Sciences)
فناوری مهندسی پلاستیک (Plastics Engineering Technology) علوم سیاسی (Political Science) مهندسی و علوم پلیمر (Polymer Engineering and Science)
پیش پزشکی-پزشکی (Premedical-Medical) پیش پزشکی (Premedicine) عکاسی حرفه ای (Professional Photoghraphy)
مدیریت پروژه و زنجیره تامین (Project and Supply Chain management) علوم روانشناسی و اجتماعی (Psychological and Social Sciences) روانشناسی (Psycology)
سیاست عمومی (Public Policy) مطالعات نژادی و قومیتی (Race and Ethnic Studies) مهندسی حمل و نقل ریلی (Rail Transportaion Engineering)
مشاور املاک (Real Estate) مدیریت تفریح، پارک و گردشگری (Recreation, Park and Tourism Management) توانبخشی و خدمات انسانی (Rehabilitation and Human Services)
مدیریت ریسک (Risk Management) زبان روسی (Russian Language) آموزش متوسطه مطالعات اجتماعی (Secondary Education Social Studies)
آموزش متوسطه (Secondary Education) امنیت و تجزیه و تحلیل ریسک (Security and Risk Analysis) تجزیه و تحلیل داده های اجتماعی (Social Data Analytics)
کار اجتماعی (Social Work) جامعه شناسی (Sociology) مهندسی نرم افزار (Software Engineering)
زبان اسپانیایی (Spanish Language) آموزش ویژه (Special Education) آمار (Statistics)
ارتباطات استراتژیک (Strategic Communications) طراحی سازه و فناوری مهندسی ساخت و ساز (Structural Design and Construction Engineering Technology) زنجیره تامین و سیستم های اطلاعاتی (Supply Chain and Information Systems)
مهندسی نقشه برداری (Surveying Engineering) صنایع مخابرات و رسانه (Telecommunication and Media Industries) تئاتر (Theater)
علم چمنزار (Turfgrass Science) دامپزشکی و علوم زیست پزشکی (Veterinary and Biomedical Sciences) مطالعات هنرهای تجسمی (Visual Art Studies)
علوم حیات وحش و شیلات (Wildlife and Fisheries Sciences) مطالعات زنان (Women’s Studies) آموزش و توسعه نیروی کار (Workforce Education and Development)
آموزش زبان های جهان (World Languages Education) نوشتن و رسانه های دیجیتال (Writing and Digital Media)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا و تحصیل در این دانشگاه را داشتید، به طور کامل این دانشگاه را بشناسید.

منبع: psu.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *