لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

چگونه در استرالیا خوابگاه پیدا کنیم؟

چگونه در استرالیا خوابگاه پیدا کنیم؟

چگونه در استرالیا خوابگاه پیدا کنیم؟ یکی از مشکلاتی که بسیاری از دانشجویان بین المللی که به قصد تحصیل در استرالیا به این کشور رفته اند با آن دست و پنجه نرم می کنند، پیدا کردن یک خوابگاه مناسب برای زمان تحصیلشان است. در زمان تحصیل در استرالیا شما می توانید در انواع خوابگاه های مختلف اقامت داشته باشید. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با پاسخ سوال چگونه در استرالیا خوابگاه پیدا کنیم آشنا کنیم.

 

چرا خوابگاه های دانشجویی

همانطور که می دانید انواع بسیار متنوعی برای اسکان دانشجویی در کشور های دیگر وجود دارد که شما می توانید در میان این انواع مختلف بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید. خوابگاه های دانشجویی مختلف نیز در واقع نیمی از گزینه های روی میز شما می باشند. اما چرا بیشتر دانشجویان علاقه دارند که در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند.

اسکان در خوابگاه های دانشجویی می تواند مزایای بسیاری برای دانشجویان داشته باشد. اولین و مهم ترین مزیت اسکان در خوابگاه های دانشجویی این است که شما در میان دانشجویان بسیار دیگر هستید و این موضوع می تواند به شما در پیدا کردن دوست و افزایش ارتباطات شما در دانشگاه کمک بسیار زیادی بکند. این موضوع در درس خواندن های شب امتحان نیز خیلی مهم است. دیگر مزیت های اسکان در خوابگاه دانشجویی عبارتند از:

 1. کاهش هزینه های زندگی دانشجویی
 2. فاصله کمتر با محل تحصیل و کاهش هزینه حمل و نقل
 3. امکان استفاده از برخی خدمات به صورت رایگان مثل برق یا اینترنت
 4. کمک به مسئولیت پذیری بیشتر دانشجویان در زمان زندگی با یک هم اتاقی
 5. سطح امنیت بالای خوابگاه و نبود دغدغه های امنیت
 6. استفاده از امکانات رفاهی مختلف و متعدد
مزایای استفاده از خوابگاه های دانشجویی
مزایای استفاده از خوابگاه های دانشجویی

انواع خوابگاه ها در شهر های استرالیا

در میان روش های مختلفی که شما می توانید در زمان تحصیل در استرالیا، در شهر های مختلف اسکان داشته باشید، خوابگاه های مختلف از مهم ترین پیشنهاد هایی است که شما می توانید استفاده کنید. راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید در مقاله «انواع مسکن برای دانشجویان در استرالیا» آنها را مطالعه کنید. اما در ادامه با انواع خوابگاه هایی که می توانید در آنها سکونت داشته باشید آشنا می شویم.

نوع خوابگاه مزایا معایب
1: دانشکده های مسکونی (Residential Colleges)
 • به احتمال زیاد یک آپارتمان کالج مسکونی در نزدیکی محوطه دانشگاه خود پیدا خواهید کرد.
 • زندگی در آپارتمان های کالج مسکونی سبک زندگی مستقل تر و فضاهای زندگی مستقل را ارائه می دهد که به شما حریم خصوصی بیشتری می دهد.
 • در حالی که در آپارتمان های کالج زندگی می کنید، ممکن است حس اجتماعی را که با زندگی در محوطه دانشگاه ارائه می شود از دست بدهید.
 • ممکن است مجبور شوید هزینه های اضافی مانند تدریس خصوصی، غذا و دسترسی به اینترنت را متحمل شوید.
2: آپارتمان های دانشجویی مدیریت شده (Managed Student Apartments)
 • از آنجایی که افراد بیشتری به پوشش قبوض و اجاره کمک می کنند، آپارتمان های دانشجویی مدیریت شده هزینه های زندگی را کاهش داده است.
 • زندگی مشترک با دیگران به شما کمک می کند که پایه ای محکم برای دوستی ایجاد کنید.
 • یکی از مهم ترین معایب زندگی در یک خانه مشترک فقدان حریم خصوصی است. شما باید آشپزخانه، اتاق نشیمن و حمام را به اشتراک بگذارید.
 • هم خانه شما ممکن است انواع عادات بد مانند پخش موسیقی با صدای بلند یا دزدیدن غذای شما را داشته باشد که مقابله با آنها ممکن است سخت باشد.
3: سالن اقامتی (Halls of Residence)
 • تالارهای اقامتی آسایش خانه را فراهم می‌کنند و چندین مؤسسه امکانات رفاهی عالی مانند استخرهای شنا، سالن‌های ورزشی و اتاق‌های سینما را ارائه می‌دهند.
 • مزیت بزرگ دیگر نزدیکی به دانشگاه شما است.
 • زندگی در تالارهای اقامتی شما را قادر می سازد با افراد جدیدی آشنا شوید و معاشرت کنید.
 • همچنین می‌توانید در فرصت‌های مختلف برنامه‌ای شرکت کنید، مانند عضویت در یک تیم ورزشی یا موزیکال.
 • ممکن است موسسه شما از شما بخواهد که قوانین خاصی را رعایت کنید.
 • تالارهای اقامت معمولاً گران هستند. البته هزینه ممکن است بین مؤسسات مختلف متفاوت باشد.
 • حتی اگر تالارهای اقامتی یک تجربه کلی مثبت را ارائه می دهند، برخی از دانش آموزان ممکن است به حریم خصوصی خود نیاز داشته باشند و برخی ممکن است فرصت های اجتماعی را منحرف کنند.
4: خوابگاه هاستل (Hostel Accommodation)
 • اگر یک هاستل در نزدیکی محوطه دانشگاه خود داشته باشید، نزدیکی یک مزیت قطعی است.
 • زندگی در هاستل به شما این امکان را می دهد که با افراد جدیدی آشنا شوید، عمدتاً زمانی که تازه وارد آن مکان شده اید.
 • ممکن است متوجه شوید که هزینه فقط گاهی به چیزی که می گیرید اضافه می شود، به خصوص زمانی که مجبور هستید برای غذا هزینه اضافی بپردازید.
 • شما باید امکانات یک خوابگاه را با چند دانشجوی دیگر به اشتراک بگذارید

 

چگونه در استرالیا خوابگاه پیدا کنیم؟

همانطور که گفته شد یکی از مشکلات بسیار بزرگ دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، پیدا کردن یک مکان برای اسکان و اقامت است و بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند که با دانشجویان دیگر در خوابگاه های دانشجویی زندگی کنند. اما پیدا کردن یک خوابگاه دانشجویی مناسب در دانشگاه یا رزرو یک اتاق در آن یکی از مشکلاتی است که بسیاری از دانشجویان با آن روبرو هستند.

پیدا کردن خوابگاه دانشجویی با سایت های اینترنتی
پیدا کردن خوابگاه دانشجویی با سایت های اینترنتی

اما یکی از بهترین راه هایی که شما برای حل این مشکل دارید این است که پیش از سفر به استرالیا یا پیش از اینکه مکان اسکان خود در استرالیا را از دست بدهید از طریق برخی از سایت های اینترنتی که معرفی میکنیم استفاده کنید و بهترین گزینه های مناسب خود را انتخاب کرده و آنها را بررسی کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود خریداری یا رزرو کنید.

بهترین سایت های رزرو دانشکده های مسکونی

بهترین سایت های رزرو آپارتمان های دانشجویی مدیریت شده

بهترین سایت های رزرو هاستل های سطح شهر

برخی از سایت های دیگر برای پیدا کردن خوابگاه دانشجویی

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را با یکی از بهترین و مهم ترین راه های پیدا کردن خوابگاه دانشجویی در استرالیا آشنا کنیم تا بتوانید در زمان اعزام دانشجو به استرالیا به راحتی مکانی برای اسکان خود در زمان تحصیل پیدا کنید.

منیع: ozstudies.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *