لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

موسسه فناوری جورجیا

موسسه فناوری جورجیا

موسسه فناوری جورجیا: مؤسسه فناوری جورجیا که معمولاً به عنوان Georgia Tech که در ایالت جورجیا قرار دارد، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و مؤسسه فناوری در آتلانتا، جورجیا است. این دانشگاه که در سال 1885 تأسیس شد، بخشی از سیستم دانشگاه جورجیا است و دارای پردیس های ماهواره ای در ساوانا، جورجیا است. متز، فرانسه؛ شنژن، چین؛ و سنگاپور می باشد. این دانشگاه از دلایل مهم علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آمریکا می باشد. در این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه فناوری جورجیا، تاریخچه، رتبه بندی، هزینه تحصیل و رشته های این دانشگاه آشنا کنیم.

 

موسسه فناوری جورجیا (Georgia Institute of Technology)

همانطور که گفته شد، دانشگاه تحقیقاتی دولتی فناوری جورجیا یکی از دانشگاه های برتر کشور آمریکا می باشد که در سال 1885 در شهر آتلانتا در ایالت جورجیا تاسیس شده است. این دانشگاه در بسیاری از شهر های دنیا پردیس های مختلفی دارد. این مدرسه به عنوان مدرسه فناوری جورجیا به عنوان بخشی از برنامه های بازسازی برای ایجاد یک اقتصاد صنعتی در جنوب ایالات متحده پس از جنگ داخلی تاسیس شد.

در ابتدا، فقط مدرک مهندسی مکانیک ارائه می داد. تا سال 1901، برنامه درسی آن گسترش یافت و شامل مهندسی برق، عمران و شیمی شد. در سال 1948، مدرسه نام خود را تغییر داد تا منعکس کننده تکامل آن از یک مدرسه تجاری به یک موسسه فنی و دانشگاه تحقیقاتی بزرگتر و توانمندتر باشد.

امروزه، جورجیا تک در شش کالج سازماندهی شده است و شامل حدود 31 بخش/واحد با تأکید بر علم و فناوری است. دو و میدانی دانشجویی، چه سازمان یافته و چه درون مدرسه ای، بخشی از زندگی دانشجویی و فارغ التحصیل است. تیم های ورزشی رقابتی بین دانشگاهی مدرسه، قهرمان چهار دوره ملی فوتبال، جلیقه زردها، و آهنگ مبارزه ملی شناخته شده “رامبلین ویرک از جورجیا تک”، به نگه داشتن فناوری جورجیا در کانون توجه ملی کمک کرده اند.

جورجیا تک هشت تیم مردان و هفت تیم زنان را تشکیل می‌دهد که در دو و میدانی دسته یک NCAA و زیربخش فوتبال باول رقابت می‌کنند. جورجیا تک عضو بخش ساحلی در کنفرانس ساحل اقیانوس اطلس است. پردیس جورجیا تک در میدتاون، منطقه ای کمی در شمال مرکز شهر آتلانتا واقع شده است. اگرچه تعدادی از آسمان‌خراش‌ها – به‌طور واضح مقر شرکت کوکاکولا و بانک آمریکا – از تمام نقاط محوطه دانشگاه قابل مشاهده هستند، خود محوطه دانشگاه دارای ساختمان‌های چند طبقه در چهار طبقه است و فضای سبز زیادی دارد.

این به آن یک فضای حومه شهر کاملاً متفاوت از سایر پردیس های آتلانتا مانند دانشگاه ایالتی جورجیا می دهد. پردیس به چهار بخش اصلی سازماندهی شده است: پردیس غرب، پردیس شرق، پردیس مرکزی و میدان فناوری. پردیس غربی و پردیس شرق هر دو عمدتاً توسط مجتمع‌های زندگی دانشجویی اشغال می‌شوند، در حالی که پردیس مرکزی عمدتاً برای ساختمان‌های آموزشی و تحقیقاتی اختصاص دارد.

اطلاعات تکمیلی موسسه فناوری جورجیا

  • شعار دانشگاه: پیشرفت و خدمات (Progress and Service)
  • تاریخ تاسیس: 13 اکتبر 1885
  • ریاست دانشگاه: آنجل کابررا (Ángel Cabrera)
  • معاون ریاست دانشگاه: استیون مک لافلین (Steven McLaughlin)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 9,404 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 39,771 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: ژاکت زرد (Yellow Jackets)

رتبه بندی دانشگاه فناوری جورجیا

رتبه بندی دانشگاه های جهان یکی از موضوعات بسیار مهم از نظر برخی از دانشجویان در دنیا می باشد. بسیاری از دانشجویان تلاش دارند تا بتوانند در بهترین دانشگاه های جهان تحصیل کنند. موسسه فناوری جورجیا از دسته بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد و در رتبه بندی های مختلف در رتبه 25 از بهترین دانشگاه های آمریکا قرار میگیرد. رتبه این دانشگاه در رتبه بندی QS در میان بهترین دانشگاه های جهان نیز در رتبه 88 قرار میگیرند.

درباره دانشگاه فناوری جورجیا
درباره دانشگاه فناوری جورجیا

تاریخچه دانشگاه موسسه فناوری جورجیا

ایده مدرسه فناوری در گرجستان در سال 1865 در دوره بازسازی مطرح شد. دو افسر سابق کنفدراسیون، سرگرد جان فلچر هانسون (صنعتگر) و ناتانیل ادوین هریس (سیاستمدار و در نهایت فرماندار جورجیا) که پس از جنگ داخلی شهروندی برجسته در شهر ماکون در جورجیا شده بودند، قویاً معتقد بودند که جنوب به آن نیاز دارد. تا فناوری خود را برای رقابت با انقلاب صنعتی که در سراسر شمال در حال وقوع بود، بهبود بخشد. با این حال، از آنجایی که جنوب آمریکا در آن دوران عمدتاً توسط کارگران کشاورزی پر جمعیت بود و پیشرفت‌های فنی کمی در حال رخ دادن بود، به یک مدرسه فناوری نیاز بود.

مدرسه فناوری جورجیا در پاییز 1888 با دو ساختمان افتتاح شد. یک ساختمان (اکنون برج فناوری، یک ستاد اداری) دارای کلاس های درس برای آموزش دانش آموزان بود. ساختمان دوم دارای یک مغازه و دارای ریخته گری، آهنگری، دیگ بخار و موتورخانه بود. این برای دانش‌آموزان طراحی شده بود تا بتوانند کار کنند و کالاهایی را برای فروش و تأمین مالی مدرسه تولید کنند. این دو ساختمان از نظر اندازه برابر بودند تا اهمیت آموزش ذهن و دست را نشان دهند، اگرچه در آن زمان اختلاف نظر وجود داشت که آیا ماشین‌فروشی باید برای سودآوری استفاده می‌شد یا خیر.

جورجیا تک که به عنوان مدرسه فناوری جورجیا تأسیس شد، نام فعلی خود را در سال 1948 به خود گرفت تا تمرکز فزاینده ای بر تحقیقات علمی و فناوری پیشرفته را نشان دهد. این موسسه به همراه موسسه فناوری ماساچوست در شمال شرق و موسسه فناوری کالیفرنیا در غرب به عنوان یکی از سه موسسه معتبر فناوری در ایالات متحده شناخته می شود. برخلاف موسساتی که نام مشابهی دارند، موسسه فناوری جورجیا یک موسسه عمومی است.

در دوره تصدی رئیس جمهور بلیک راگسدیل ون لیر، Tech تغییرات قابل توجهی را پشت سر گذاشت، محوطه دانشگاه خود را با امکانات جدید گسترش داد، دوره های مهندسی جدید اضافه کرد و به بزرگترین موسسه مهندسی در جنوب و سومین موسسه بزرگ در ایالات متحده تبدیل شد. ون لیر همچنین اولین دانش‌آموزان دختر را در کلاس‌های عادی در سال 1952 پذیرفت و گام‌هایی را به سوی ادغام آغاز کرد.

او در برابر درخواست ماروین گریفین، فرماندار جورجیا مبنی بر ممنوعیت شرکت بابی گریر در بازی Sugar Bowl در سال 1956 بین جورجیا تک و دانشگاه گریر در پیتسبورگ ایستاد. پس از مرگ ون لیر، همسرش الا لیلیان وال ون لیر خانه ای در محوطه دانشگاه خرید و برای حمایت از موفقیت آن ها به روی دانشجویان دختر باز کرد. او همچنین اولین انجمن صنفی را در محوطه دانشگاه به همراه یک بخش انجمن مهندسان زن راه اندازی کرد. در سال 1968 زنان می‌توانستند در تمام برنامه‌های Tech ثبت‌نام کنند. مدیریت صنعتی آخرین برنامه ای بود که به روی زنان باز شد.

اولین خوابگاه زنان، فولمر هال، در سال 1969 افتتاح شد. رنا فی اسمیت، که در سال 1969 توسط دکتر ری یانگ به عنوان دستیار پژوهشی در دانشکده فیزیک منصوب شد، در پراش اشعه ایکس، اولین عضو هیئت علمی زن (تحقیق) در دانشکده فیزیک او به اخذ مدرک دکتری ادامه داد. در دانشگاه ایالتی جورجیا و تدریس فیزیک و فناوری آموزشی در دانشگاه ایالتی بلک هیلز – 1997-2005 به عنوان رنا فی نوربی. او به عنوان محقق فولبرایت در روسیه 2004-2005 خدمت کرد. زنان 30.3 درصد از دانشجویان کارشناسی و 25.3 درصد از دانشجویان تحصیلات تکمیلی را تشکیل می دادند که در بهار 2009 ثبت نام کردند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه فناوری جورجیا

هزینه تحصیل در آمریکا از مهم ترین موضوعاتی است که شما پیش از سفر تحصیلی به این کشور یا حتی پیش از ارسال درخواست باید به آن فکر کنید. از مهم ترین مدارکی که شما باید برای دانشگاه های مختلف برای پذیرش تحصیلی آمریکا ارسال کنید، مدارک مربوط به تمکن مالی می باشد که آیا شما از پس هزینه های خود در زمان تحصیل در این دانشگاه برمی آیید یا نه؟

هزینه تحصیل در موسسه فناوری جورجیا نیز به این شکل است که شما باید به عنوان یک دانشجوی بین المللی سالانه 31,370 دلار هزینه شهریه سالانه، 1,506 دلار هزینه شهریه دانشجویی اجباری، 800 دلار برای کتاب و لوازم التحریر، 7,126 دلار برای اسکان سال ابتدایی، 5,586 دلار برای خورد و خوراک سال ابتدایی، 3,200 دلار برای هزینه های شخصی و متفرقه می باشد. مجموع هزینه سالانه شما برای تحصیل در موسسه فناوری جورجیا 49,648 دلار می باشد.

هزینه تحصیل در Georgia Institute of Technology
هزینه تحصیل در Georgia Institute of Technology

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه (Georgia Tech)

مهندسی هوافضا (Aerospace Engineering) مطالعات آفریقایی (African Studies) الگوریتم ها، ترکیبات و بهینه سازی (Algorithms, Combinatorics, and Optimization)
تجزیه و تحلیل (Analytics) زبان های کاربردی و مطالعات بین فرهنگی (Applied Languages and Intercultural Studies) فیزیک کاربردی (Applied Physics)
فیزیولوژی کاربردی (Applied Physiology) مهندسی سیستم های کاربردی (Applied Systems Engineering) معماری (Architecture)
بیوشیمی (Biochemistry) مهندسی زیستی (Bioengineering) بیوانفورماتیک (Bioinformatics)
زیست شناسی (Biology) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) نوآوری و توسعه زیست پزشکی (Biomedical Innovation and Development)
ساخت و ساز ساختمان (Building Construction) ساخت و ساز ساختمان و مدیریت تاسیسات (Building Construction and Facility Management) مدیریت کسب و کار (Business Administration)
مدیریت بازرگانی – تجارت جهانی (Business Administration – Global Business) مدیریت بازرگانی – مدیریت فناوری (Business Administration – Management of Technology) مهندسی شیمی و بیومولکولی (Chemical and Biomolecular Engineering)
مهندسی شیمی و بیومولکولی – گزینه بیوتکنولوژی (Chemical and Biomolecular Engineering – Biotechnology Option) مهندسی شیمی (Chemical Engineering) علم شیمی (Chemistry)
شیمی و بیوشیمی (Chemistry and Biochemistry) چینی ها (Chinese) برنامه ریزی شهری و منطقه ای (City and Regional Planning)
برنامه ریزی و معماری شهری و منطقه ای (City and Regional Planning & Architecture) مهندسی عمران (Civil Engineering) مهندسی عمران و برنامه ریزی شهری و منطقه ای (Civil Engineering & City and Regional Planning)
تجزیه و تحلیل داده های محاسباتی (Computational Data Analysis) رسانه محاسباتی (Computational Media) رسانه های محاسباتی و رسانه های دیجیتال (Computational Media & Digital Media)
علوم و مهندسی محاسبات (Computational Science and Engineering) مهندسی رایانه (Computer Engineering) علوم کامپیوتر (Computer Science)
محاسبات و تجارت (Computing and Business) محاسبات و دستگاه ها (Computing and Devices) محاسبات و کارهای اینترنتی اطلاعات (Computing and Information Internetworks)
محاسبات و هوش (Computing and Intelligence) محاسبات و رسانه (Computing and Media) محاسبات و مردم (Computing and People)
محاسبات و نظریه (Computing and Theory) امنیت سایبری (Cybersecurity) رسانه دیجیتال (Digital Media)
زمین و علوم جوی (Earth and Atmospheric Sciences) مطالعات آسیای شرقی (East Asian Studies) اقتصاد (Economics)
اقتصاد و امور بین الملل (Economics and International Affairs) مهندسی برق (Electrical Engineering) مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering)
سیستم های انرژی (Energy Systems) مهندسی و بازرگانی (Engineering and Business) علوم مهندسی و مکانیک (Engineering Science and Mechanics)
مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) مطالعات اروپایی (European Studies) مطالعات فیلم و رسانه (Film and Media Studies)
فرانسوی (French) علم و فناوری اطلاعات جغرافیایی (Geographic Information Science and Technology) آلمانی (German)
توسعه جهانی (Global Development) اقتصاد جهانی و زبان های مدرن (Global Economics and Modern Languages) رسانه ها و فرهنگ های جهانی (Global Media and Cultures)
علوم بهداشتی و پزشکی (Health and Medical Sciences) بهداشت، پزشکی و جامعه (Health, Medicine, and Society) سیستم های سلامت (Health Systems)
تاریخ (History) تاریخ و جامعه شناسی فناوری و علم (History and Sociology of Technology and Science) تعامل انسان و کامپیوتر (Human-Computer Interaction)
محاسبات انسان محور (Human-Centered Computing) طراحی صنعتی (Industrial Design) مهندسی صنایع (Industrial Engineering)
رشته مهندسی صنایع – آمار کاربردی (Industrial Engineering – Applied Statistics Track) مهندسی صنایع – مسیر مهندسی زنجیره تامین (Industrial Engineering – Supply Chain Engineering Track) مهندسی صنایع – سیستم های انفورماتیک و مسیر کنترل (Industrial Engineering – Systems Informatics and Control Track)
امور بین المللی (International Affairs) امور بین الملل و زبان های مدرن (International Affairs and Modern Languages) امور بین الملل، علم و فناوری (International Affairs, Science, and Technology)
تجارت، زبان و فرهنگ بین المللی (International Business, Language, and Culture) لجستیک بین المللی (International Logistics) ژاپنی (Japanese)
کره ای (Korean) مطالعات آمریکای لاتین و LatinX (Latin American and LatinX Studies) قانون، علم و فناوری – پیش از قانون (Law, Science, and Technology – Pre-Law)
مطالعات رهبری (Leadership Studies) زبان شناسی (Linguistics) ادبیات، رسانه و ارتباطات (Literature, Media, and Communication)
فراگیری ماشین (Machine Learning) مدیریت (Management) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)
ریاضیات (Mathematics) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) مهندسی مکانیک – مدرک مشترک با دانشگاه اشتوتگارت (Mechanical Engineering – Joint Degree with the University of Stuttgart)
فیزیک پزشکی (Medical Physics) رهبری تولید (Manufacturing Leadership) اقتصاد خرد تحلیل استراتژیک (Microeconomics of Strategic Analysis)
مطالعات خاورمیانه و شمال آفریقا (Middle Eastern and North African Studies) موسیقی (Music) فناوری موسیقی (Music Technology)
علوم دریایی (Naval Science) علوم اعصاب (Neuroscience) مهندسی هسته ای (Nuclear Engineering)
مهندسی هسته ای – گزینه فیزیک پزشکی (Nuclear Engineering – Medical Physics Option) مهندسی هسته ای – گزینه مدیریت شرکت هسته ای (Nuclear Engineering – Nuclear Enterprise Management Option) مهندسی هسته ای و رادیولوژی (Nuclear and Radiological Engineering)
علوم و مهندسی اقیانوس (Ocean Science and Engineering) تحقیق در عملیات (Operations Research) ایمنی و بهداشت شغلی (Occupational Safety and Health)
فلسفه (Philosophy) فیزیک (Physics) فیزیولوژی (Physiology)
قانون برنامه ریزی (Planning Law) برنامه ریزی و قانون شهری و منطقه ای (City and Regional Planning & Law) علوم سیاسی (Political Science)
روانشناسی (Psychology) روانشناسی – شناخت و علم مغز (Psychology – Cognition and Brain Science) روانشناسی – پیری شناختی (Psychology – Cognitive Aging)
روانشناسی – روانشناسی مهندسی (Psychology – Engineering Psychology) روانشناسی – روانشناسی صنعتی/سازمانی (Psychology – Industrial/Organizational Psychology) روانشناسی – روانشناسی کمی (Psychology – Quantitative Psychology)
سیاست عمومی (Public Policy) سیاست عمومی و برنامه ریزی شهری و منطقه ای (Public Policy & City and Regional Planning) علوم زیستی کمی (Quantitative Biosciences)
مالی کمی و محاسباتی (Quantitative and Computational Finance) توسعه املاک و مستغلات (Real Estate Development) رباتیک (Robotics)
مطالعات روسی (Russian Studies) علم، فناوری و جامعه (Science, Technology, and Society) مطالعات علمی تخیلی (Science Fiction Studies)
محاسبات علمی و مهندسی (Scientific and Engineering Computing) عدالت اجتماعی (Social Justice) جامعه شناسی (Sociology)
اسپانیایی (Spanish) ورزش، جامعه و فناوری (Sports, Society, and Technology) آمار (Statistics)
مهندسی زنجیره تامین (Supply Chain Engineering) شهرهای پایدار (Sustainable Cities) انرژی الکتریکی پایدار (Sustainable Electrical Energy)
مدیریت انرژی و محیط زیست پایدار (Sustainable Energy and Environmental Management) فناوری و تجارت (Technology and Business) طراحی شهری (Urban Design)
تحلیل شهری (Urban Analytics) علم و فناوری زنان (Women Science and Technology)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با موسسه فناوری جورجیا آشنا کنیم تا به صورت کامل این دانشگاه را بشناسید و در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا را دارید و این دانشگاه را در انتخاب های خودتان داشته باشید.

منبع: gatech.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *