ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
دانشگاه های کانادا

University of Windsor

دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسور واقع در شهر ویندسور ایالت آنتاریو است. رودخانه و آبشار زیبای Detroit همچنین فاصله کوتاه با مرز ایالت میشیگان آمریکا از جاذبه های جغرافیایی این شهر به حساب می آیند.

تاریخچه دانشگاه ویندسور :

در ابتدا به شکل یک موسسه تکنولوژی به نام Assumption College  در سال 1857 تاسیس و شروع به فعالیت کرد. پس از مدتی در سال 1919 به دانشگاه  آنتاریو غربی پیوست و تا سال 1956 یکی ازبزرگ ترین کالج های وابسته به دانشگاه آنتاریو غربی بود اما بالاخره در سال 1956 به دانشگاه ویندسور تغییر نام داده و از دانشگاه آنتاریو غربی جدا شد.

دانشگاه ویندسور یک دانشگاه دولتی ، جامع و دانشجو محوری است که بیش از 15000 دانشجو در طیف وسیعی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در خود جای داده است که از این تعداد 10 درصد دانشجویان بین المللی هستند.

تمرکز محققین دانشگاه ویندسور بیشتر بر روی خودرو، محیط زیست و عدالت اجتماعی می باشد اما اخیرا موضوعات بهداشتی وعلوم طبیعی نیز مد نظر قرار گرفته شده است.

یکی از روش های برجسته این دانشگاه اهمیت دادن به رشته های ترکیبی است لذا دانشجویان مجبور به ادامه در یک رشته تحصیلی نیستند و می توانند رشته های ترکیبی مانند : لیسانس هنر و علوم ، خبرنگاری و غیره را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

پردیس دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسور

کمپس دانشگاه ویندسور به مساحت 51 هکتار در کنار رودخانه دترویت به فاصله ده دقیقه رانندگی با مرکز شهر ویندسور می باشد.

البته در چند سال اخیر یک پردیس در مرکز شهر ویندسور نیز راه اتدازی شده که رشته های آموزش ، مددکاری اجتماعی ، موزیک وهنرهای زیبا را ارائه می دهد.

رتبه دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسور در رتبه بندی جهانی کیو اس رتبه 651 - 700 را به خود اختصاص داده است.

دانشکده حقوق این دانشگاه یکی از دانشکده های به نام کاناداست که تمرکز آموزش و تحقیقاتش را بر موضوع عدالت اجتماعی گذاشته است.

دانشکده های دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسور بالغ بر 120 رشته کارشناسی  و 55 رشته ارشد و دکترا در 9 دانشکده خود ارائه می دهد. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

Art

Humanities and Social Sciences

Education

Engineering

Business

Graduate Studies

Law

Nursing

Science

دانشگاه ویندسور

بورسیه های دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسور مانند سایر دانشگاه های کانادا بورسیه های متفاورتی در مقاطع کارشناسی، ارشد ودکترای رشته های مختلف ارائه می دهد. تمامی بورسها رقابتی است وجهت جذب دانشجویان ممتاز وفعال می باشد. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:  

Entrance Scholarships

این بورس به تمام دانشجویان مقطع کارشناسی و ارشد که معدل بالا و شرایط لازم را داشته باشند تعلق می گیرد. مبلغ بورس متفاوت است مثلا در مورد دانشجویان مقطع ارشد تحقیقاتی بسته به نوع کار پژوهشی تا 7000$ برای 1 سال خواهد بود.

Graduate Teaching Assistant Ships

این بورس به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشدی که به عنوان کمک استاد کار می کنند به مبلغ 5274 $ هر ترم و برای دانشجویان دکترا به مبلغ 6000$ می باشد.

Graduate Research Assistant Ships

این بورس نیز به دانشجوی ارشد و دکترای که به عنوان دستیار تحقیقاتی کار کند تعلق می گیرد و مبلغ آن بسته به دانشکده ، رشته و موضوع تحقیقاتی مورد نظر دارد.

بورسهای دولت مانند Vanier و سایر بورسهای موسسات تحقیقاتی خارج از دانشگاه نیز وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

دانشگاه ویندسور

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی