ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
دانشگاه های کانادا

(University of British Colombia (UBC

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاهی دولتی در شهر ونکور ایالت بریتیش کلمبیا است که در سال 1908 تاسیس شده و دارای شهرتی جهانی در زمینه آموزش و پژوهش می باشد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا به طور مداوم بین 40 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

 برنامه های آکادمیک دانشگاه بریتیش کلمبیا ، کیفیت بالای آموزش و جوایز و افتخاراتی که اساتید و دانشجویان این دانشگاه کسب کرده اند، دانشجویان برجسته را از سراسر جهان جذب می کند.

پردیس های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 2 پردیس دانشگاهی عمده می باشد:

  • پردیس Vancouver که در شهر ونکور در فاصله 12 کیلومتری از مرکز شهر و توسط جنگل ، کوه و اقیانوس احاطه شده است.
  • پردیس Okanagan که درشهر کلوانا ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است.

 دانشجویان در هر دو پردیس می توانند در طول سال از فعالیت های در هوای باز، کنار ساحل ، پارک ها و پیست های اسکی با استاندارد جهانی لذت ببرند به طور مختصر دانشگاه بریتیش کلمبیا آموزش در سطح بالا را در مکانی بسیار زیبا و طبیعی ارائه می دهد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

وجهه بین المللی دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاهی جامع و گسترده است که طیف وسیعی از برنامه های تخصصی را از طریق 18 گروه هیـأت علمی در دو پردیس اصلی ارائه می دهد.

اعضای هیئت علمی دانشگاه به طور مکرر جوایز ملی و بین المللی و همچنین تقدیرنامه هایی در زمینه آموزش ، تحقیق و خدمات اجتماعی دریافت می کنند. به عنوان نمونه دکتر Brett Findlay از آزمایشگاه بیوتکنولوژی دانشگاه بریتیش کلمبیا (یک واحد تحقیقاتی برجسته که در سال 1987 توسط Michael Smithاستاد دانشگاه بریتیش کلمبیا و برنده جایزه نوبل در سال 1993 پایه گذاری شد ) 9 میلیون دلار آمریکا به عنوان عضوی پیشقدم در زمینه چالش های بزرگ در حیطه سلامت جهانی جایزه دریافت کرده است.

اعضای هیئت علمی همچنین موفق به دریافت جوایز تحقیقاتی Killam دانشگاه بریتیش کلمبیا ، جوایز تحقیقاتی از شورای تحقیقات پزشکی کانادا و نیز مدال های طلا از طرف شورای علمی استان بریتیش کلمبیا شده اند. هیئت علمی دانشگاه بریتیش کلمبیا درشبکه های مراکز برتر علمی دولت کانادا شرکت داشته و سالانه بیش از 485 میلیون دلار بودجه به صورت فاند تحقیقاتی و قرارداد دریافت می کند.

در سال 2006 برنده برجسته نوبل دکتر Carl Wieman به دانشکده علوم دانشگاه برینیش کلمبیا پیوست و از آن روز آموزش مبتکرانه در رشته علوم را عهده دار است.

کتابخانه دانشگاه بریتیش کلمبیا به سیستم خدمات آنلاین متصل است و کتابخانه شامل 22 واحد و بخش های خدماتی متعدد است که 3 واحد خدماتی آن به 5 بیمارستان آموزشی و تحقیقاتی خدمت رسانی می کند.

تعدادی مراکز تحقیقاتی در ارتباط با صنعت نیز در دانشگاه قرار دارند. TRIUM یکی از بزرگترین تجهیزات شتاب دهنده در کانادا برای پژوهش در زمینه فیزیک اتمی دردانشگاه بریتیش کلمبیا قراردارد.

 موزه انسان شناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا بزرگترین موزه آموزشی کاناداست.

رتبه دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا سومین دانشگاه کانادا و دارای رتبه 45 در رتبه بندی کیواس است. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های دنیاست که علاقه مندان تحصیل در کانادا را به خود جذب می کند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه جهانی 5 در جغرافیا ، 9 در آموزش ، 15 در کشاورزی و جنگل داری ، 17 در روانشناسی ، 20 در پرستاری ، 28 در پزشکی و 39 در حسابداری را دارا می باشد.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه بریتیش کلمبیا

امکان اقامت در خوابگاه دانشگاه برای  6000 دانشجوبه صورت تک نفره و گروهی وجود دارد . دانشگاه بریتیش کلمبیا اولویت اعطای مسکن را به دانشجویان سال اول می دهد بخصوص دانشجویانی که مستقیما از دبیرستان وارد دانشگاه می شوند ، دانشجویان با کمک هزینه های تحصیلی یا ورزشی و دانشجویانی که خارج از ونکوور زندگی می کنند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشکده های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 12 دانشکده در پردیس ونکور و7 دانشکده در پردیس اوکاناگان می باشد.

دانشکده هنر با 12 دپارتمان وبعد از آن دانشکده علوم با 9 دپارتمان وسیع ترین دانشکده های پردیس ونکور می باشند.

برخی از دانشکده های آن عبارتند از:

Faculty of Arts

Faculty of Science

Faculty of Education

Faculty of Medicine

Faculty of Dentistry

Faculty of Pharmaceutical Sciences

Faculty of Forestry

Faculty of Engineering

School of Music

School f Nursing

School of Business

دانشگاه بریتیش کلمبیا

بورسیه های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا مانند همه  دانشگاه های برتر دنیا جهت جذب دانشجویان ممتاز بورسیه های متفاوتی ارائه می کند که به چند بورسیه آن در اینجا اشاره می شود:

بورسیه  (International Major Entrance Scholarship (IMES

این بورسیه هر ساله به دانشجویان ممتاز ورودی دوره کارشناسی اهدا می شود .

دانشجویان می توانند زمانی که دانشجوی سال اول دانشگاه بریتیش کلمبیا می شوند برای دریافت این بورسیه اقدام نمایند. این بورسیه برای 3 سال مابقی تحصیل هم قابل تمدید است به شرطی که دانشجو شرایط اخذ آن را داشته باشد.

بورسیه نامبرده به دانشجو ورودی جدید دانشگاه حتی اگر دانشجوی بین اللملی باشد تعلق می گیرد منتهی مانند تمام بورسیه ها رقابتی بوده و موفقیت ها، دست آورد های استثنایی و صلاحیت علمی دانشجو اساس موفقیت در اخذ این بورس است.

بورسیه  (Outstanding International Student Award (OIS

بورسیه OIS بورسیه ای است که مبتنی بر شایستگی دانشجویان و قدرت آکادمیکی بالای آنها خارج از برنامه درسی می باشد.

دانشجو می بایست دانشجوی ورودی جدید دانشگاه باشد و یا دانشجوی بین اللملی که با ویزای دانشجویی وارد کشور کانادا شده و دارنده نشان پیشرفت علمی و دست آورد های مازاد بر برنامه های درسی است.

بورسیه های دولت و مراکز مختلف برای دوره دکترا : 

Vanier Canada Graduate Scholarship

(Canadian Institutes of Health Research (CIHR

(Natural Science and Engineering Research Council of Canada (NSERC

(Social Sciences and Humanities Research Council (SSHRC

جهت اطلاعات بیشتر با ارسال فرم ارزیابی از مشاوره رایگان گروه راد بهره مند شوید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات (1)

  • مهمان - سهيلا

    سلام
    من راجع ب رشته هاي اين دانشگاه ميخوام اطلاعاتي داشته باشم

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی