ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
دانشگاه های کانادا

 University of Toronto

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در سال 1827  به عنوان یک موسسه علمی برای علم آموزی ، اکتشاف و گسترش دانش تاسیس گردید. سایت های تحقیقاتی دانشگاه و مراکز پژوهشی آن که مولد خلاقیت و تولید علوم کاربردی محسوب می شوند ، دانشگاه تورنتو را به یکی از بهترین دانشگاه های جهان تبدیل کرده است.

دانشجویان دانشگاه تورنتو ، شانس کار با دسته ای از بهترین محققین آمریکای شمالی را خواهند داشت . آنها می توانند در طول تحصیل خود از این امتیاز ویژه برای آمادگی بیشتر در آینده شغلی خود بهره ببرند . این راه را بیشتر از 500 هزار فارغ التحصیل دانشگاه درمقطع کارشناسی ارشد پیموده اند و با کسب بهترین کرسی های شغلی در سراسر جهان ، دانشگاه تورنتو را مورد توجه بسیاری از دانشجویان جهان قرار داده اند.

عدالت در ارائه ی خدمات به دانشجویان مهمترین موضوع برای دانشگاه به حساب می آید . استفاده از تمامی امکانات آموزشی و بهره بری از بورسیه های تحصیلی که بخش اعظم هزینه های هر دانشجو را در بر می گیرد یکی از اولویتهایی است که مسئولان دانشگاه تورنتو آن را از حقوق حتمی محصلین خود و از قوانین حقوق بشری می دانند.

رشته های علوم اجتماعی و شاخه های حقوق از جمله "حقوق بشر " همراه با کمک هزینه های دانشگاهی ، یکی از مواردی است که دانشگاه تورنتو را به عنوان یک مرکز آموزشی بزرگ در دنیا معرفی کرده است.

کتابخانه هایی با بالاترین درجه ی علمی روز دنیا ، ارتباط با سایر دانشگاه ها و مراکز علمی-تحقیقاتی و ساخت محیط مناسب تحقیق در دوره های تحقیقاتی دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بخش مهمی از فعالیت های دانشگاه تورنتو است.

برنامه های تحقیقاتی دانشگاه تورنتو توسط اساتید و یا دانشجویان ممتاز برنامه ریزی می شوند و یا به سفارش شرکت ها و موسسات دیگر آغاز می گردند. ازآنجایی که دانشگاه تورنتو به بخش پژوهشی اهمیت خاصی می دهد همواره پذیرای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا با طرح های تحقیقاتی و ایده پردازی خلاقانه است.

دانشگاه تورنتو

 

برخی از رشته های کارشناسی ارشد :

Architecture, Landscape, and Design

Biomedical Communications

Dentistry

Education

Forestry

Law

Management

Medical Radiation Sciences

Medicine

Nursing

Occupational Science & Occupational Therapy

Pharmacy

Physical Therapy

Speech-Language Pathology

Theology

دانشگاه تورنتو

 

پردیس دانشگاه های تورنتو

 فضای بی نظیر علمی و موقعیت زیبای طبیعی در پردیس های دانشگاه تورنتو همراه با فستیوال های فرهنگی و کارناوال های تفریحی شهر تورنتو از امتیازات خاص این دانشگاه می باشند.

دانشگاه تورنتو دارای سه کمپس است:

پردیس Downtown Toronto

زیباترین پردیس دانشگاه که با معماری تاریخی و جذابش ، فضای محسور کننده ای از دانشگاه تورنتو را نشان می دهد. برگزاری مراسم فرهنگی ، مسابقات ورزشی و جشن های تفریحی در این پردیس "مفهوم بودن" در تورنتو و تحصیل در دانشگاه برتر این شهر را در شما ایجاد خواهد کرد.

کتابخانه دانشگاه تورنتو که سومین کتابخانه در منطقه امریکای شمالی بعد از کتابخانه دانشگاه هاروارد و دانشگاه یل می باشد در این پردیس واقع شده است.

کالج های موجود در این کمپس عبارتند از:

  • Innis College
  • New College
  • St. Michael’s College
  • Trinity College
  • University College
  • Victoria College
  • Woodsworth College

دانشگاه تورنتو

پردیس Mississauga

این پردیس دانشگاه تورنتو با 33 کیلومتر کمربند سبز آن را به یکی از زیباترین دانشگاه های جهان تبدیل کرده است. بیش از 14 هزار دانشجو در 15 دپارتمان علمی در 148 رشته ی تحصیلی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. دومین پردیس دانشگاه که زیبایی خارق العاده ای زندگی هیجان انگیز در تورنتو را نشان می دهد.

 همانطور  که گفته شد بخش اعظم کمربند سبز دانشگاه در محدوده ی جغرافیایی این پردیس قرار دارد و حیوانات اهلی چون آهو بخش دوست داشتنی آن را تشکیل می دهند. گالری هنر معاصر Blackwood در این پردیس در طول سال بیش از 5 نمایشگاه از هنر های تجسمی را به نمایش می گذرد. عمده ی این آثار هنری از فعالیت های دانشجویانی است که در همین پردیس تحصیل کرده و یا فارغ التحصیل شده اند.

رشته ی علوم آزمایشگاهی با رویکرد تحقیقات آزمایشگاهی در پیشرفته ترین آزمایشگاه ها فرصتی بی نظیری ست که در این پردیس برای دانشجویان علاقه مند و خلاق فراهم شده است.

دانشگاه تورنتو

پردیس Scarborough

دراین پردیس شما تحصیل در دانشگاهی با بهترین امکانات تحقیقاتی ، لذت زندگی متنوع و دلپذیر دریک جامعه ی پیشرفته را تجربه خواهید کرد.

 این پردیس در سبزترین بخش تورنتو قرار دارد و بخش زیادی از جمعیت شهر را در بر می گیرد.

دپارتمان های علوم محیط زیست و شیمی از مهمترین ساختمان های پردیس به حساب می آیند.

فستیوال سالانه ی ARTSIDEOUT که جشنی ست برای فرهنگ و هنر شهر تورنتو ، هر سال در این پردیس برگزار می شود.

جشن "شکوفایی بهار" نیز همزمان با شکوفایی درختان گل در تورنتو از اتفاقات هیجان انگیز این پردیس در فصل بهار لست.

بورسیه های دانشگاه های تورنتو

دانشگاه تورنتو بورسهای متفاوتی در مقطع ارشد و دکترا برای دانشجویان ممتاز ارائه می دهد که برخی از آنها عبارتند از :

(Ontario Graduate Scholarship (OGS

این بورس سالانه به بیست دانشجو ممتاز بین المللی مقطع ارشد و دکترا با ارزش ترمی 5000 دلار کانادا ارائه می شود.

(Ontario Trillium Scholarship (OTS

این بورسیه خاص دانشجویان مقطع دکتراست. دانشگاه سالانه به 15 نفر از دانشجویان ممتاز دکترا به مدت چهار سال مشروط بر بالا بودن نمرات ، پیشرفت تحصیلی و تحقیقاتی این بورس را اعطا می کند.

Vanier Canada Graduate Scholarship

 دولت کانادا برای حمایت از بخش تحقیقاتی دانشگاه ها این بورس را به دانشجویان ممتاز مقطع دکترا اعطا می کند.

ارزش بورسیه سالی 50,000 دلار کانادا و برای سه سال می باشد.

البته مراکز تحقیقاتی بسیاری نیز با حمایت از دولت و سایر بخشها به دانشجویان ممتاز مقطع دکترا بورسیه های تحصیلی با ارزشی ارائه می دهند برخی از آنها عبارتند از :

(Canadian Institutes of Health Research (CIHR

(Natural Science and Engineering Research Council of Canada (NSERC

(Social Sciences and Humanities Research Council (SSHRC

دانشگاه تورنتو

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی