لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

بهترین رشته های تحصیلی استرالیا

بهترین رشته های تحصیل در استرالیا

بهترین رشته‌های تحصیلی استرالیا: رشته تحصیلی یکی از مهم ترین چیز هایی است که شما نیاز دارید تا پیش از اعزام دانشجو به استرالیا تکلیف آن را معلوم کنید. شما باید رشته مورد علاقه و مورد نظر خودتان را انتخاب کنید تا بتوانید تحصیلات خودتان را در رشته ای که به آن علاقه دارید ادامه دهید و پس از فارغ التحصیلی مشغول به کاری شوید که دوست دارید. کشور استرالیا همانطور که میدانید یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل می باشد و بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل به استرالیا می آیند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را کمی بیشتر با بهترین رشته‌های تحصیلی استرالیا آشنا کنیم تا اگر به هر کدام آنها علاقه داشتید، استرالیا را به عنوان کشور مورد نظرتان برای تحصیل انتخاب کنید.

 

حسابداری (Accounting)

رشته حسابداری
رشته حسابداری

مدرک حسابداری طیف وسیعی از گزینه‌ها را برای تخصص با گزینه‌های تحصیلی بیشتر و استخدام باز می‌کند. آنها نقش‌هایی هستند که در حال حاضر مورد تقاضا هستند و نقش‌های حسابداری مالیاتی و مدیریتی هر دو در فهرست کمبود تجاری فهرست شده‌اند. لیسانس حسابداری در استرالیا به طور کلی یک دوره 3 ساله در بین دانشجویان پایه مدیریت است. این دوره یک گزینه دوره بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی است.
لیسانس حسابداری در استرالیا به طور متوسط بین 20000 تا 80000 AUD در سال هزینه دارد. هزینه دوره ممکن است از کالج به کالج و دانشگاه به عنوان یک دانشگاه متفاوت باشد. ناگفته نماند که لیسانس حسابداری در دانشگاه ها گران تر از کالج ها است.
پس از اتمام دوره لیسانس حسابداری، ممکن است مشاغلی در زمینه حسابداری و کسب و کار داشته باشید. میانگین حقوق شما حدود 175000 دلار استرالیا در سال خواهد بود. به طور کلی، حقوق اولیه پس از اتمام لیسانس حسابداری یا لیسانس حسابداری حرفه ای در استرالیا 55000 دلار استرالیا در سال است.

 

علم اکچوئری (actuarial)

رشته ارزیابی ریسک
رشته ارزیابی ریسک

این علم تخصصی به ارزیابی ریسک‌ها در بخش‌های مالی، بیمه و سایر بخش‌ها می‌پردازد. با استفاده از روش‌های ریاضی و آماری، می‌توان پیش‌بینی‌هایی برای ارزیابی احتمال تقلب در معاملات یا افراد خاص انجام داد. از آنجا، کاهش و مدیریت وضعیت می‌تواند برای حذف یا به‌حداقل‌رساندن خطرات انجام شود. با افزایش یادگیری ماشینی، این صنعت محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند؛ زیرا صنایعی مانند بانکداری، مالی، بیمه و طرح‌های بازنشستگی از مزایای آن بهره می‌برند.

علم اکچوئری مسئول کاربرد مهارت های ریاضی در علوم اجتماعی برای حل مشکلات بیمه، بازرگانی و دولت و غیره است. از شما انتظار می رود که از فرمول های ریاضی و همچنین ارزیابی خطرات برای طرح های بیمه استفاده کنید. مدرک کارشناسی در علوم اکچوئری، قبل از کاوش در ایده ها و مفاهیم پیچیده تر، سطح دانش پایه ای را در زمینه های مالی و احتمالات به شما ارائه می دهد. شما ماژول های اقتصاد، آمار و فرآیندهای تصادفی و همچنین بسیاری از موضوعات دیگر را مطالعه خواهید کرد.

 

علوم کشاورزی (Agricultural science)

رشته کشاورزی
رشته کشاورزی

بخشی از مسیر شغلی STEM، علوم کشاورزی گزینه‌های شغلی زیادی دارد. مشاغل جنگلداری، کشاورزی و زراعت همه این درجه را می‌گیرند و اطمینان حاصل می‌کنند که محصولاتی که می‌کاریم بهترین هستند و انسان‌ها منابع غذایی برای آینده دارند. این مدرک کشاورزی در مقطع کارشناسی بر روی مسائل تولید استرالیا و جهانی که کشاورزان، تجارت کشاورزی و محیط زیست با آن مواجه هستند، تمرکز دارد. چه به صورت آنلاین و چه حضوری تحصیل کنید، در تمام رشته های اصلی بیولوژیکی و تجارت کشاورزی که زیربنای صنایع کشاورزی مدرن هستند، آموزش خواهید دید.

 

معماری (Architecture)

رشته معماری
رشته معماری

این صنعتی است که به دلیل نیازهای زیست‌محیطی به چالش کشیده شده و تغییر می‌کند. درنظرگرفتن آفتاب، باران، باد و طراحی خانه‌ها و مشاغلی که از نظر انرژی کارآمد هستند و کمترین تأثیر را بر چشم‌انداز دارند، بسیار مهم است. معماری، چه تجاری و چه مسکونی، یک گزینه شغلی است که در استرالیا مورد تقاضا است. لیسانس معماری در استرالیا: راهنمای متقاضیان بین المللی لیسانس معماری در استرالیا یک برنامه سه ساله است که حدود 96000 AUD-135000 AUD هزینه دارد. دانشگاه‌های استرالیا برای دوره‌های فوریه و جولای برای پذیرش در مقطع کارشناسی معماری دعوت می‌کنند.

 

مهندسی زیست‌پزشکی (Biomedical engineering)

رشته مهندسی زیست شناسی
رشته مهندسی زیست شناسی

این نقطه تلاقی مهندسی، بهداشت، زیست‌شناسی و پزشکی است. برای ایجاد سیستم‌ها، دستگاه‌ها و تجهیزاتی که مشکلات انسان را حل می‌کند. این یک زمینه بسیار چالش‌برانگیز است که هدف آن کمک به تشخیص و درمان بیماری و همچنین توان‌بخشی و مدیریت آسیب است. برای یک فرد بااستعداد با دانش عمیق زیست‌شناسی و مهندسی انسانی، این زمینه کاری می‌تواند یک حرکت شغلی عالی باشد. لیسانس مهندسی زیست پزشکی در استرالیا برای تجهیز دانش آموزان به مهارت های فنی و مدیریتی مناسب در بخش زیست پزشکی طراحی شده است. این مدرک از 3 تا 4 سال طول می کشد.

 

مهندسی هسته (Nuclear Engineering)

رشته مهندسی هسته ای
رشته مهندسی هسته ای

جمعیت انسان در حال افزایش است و تکنولوژی با آن رشد می‌کند. مهندسی به این معنی است که سازه‌ها پایدار، زیرساخت قابل‌اعتماد، حمل‌ونقل برای حداقل اثرات زیست‌محیطی طراحی شده درعین‌حال مناسب برای اهداف، و منابع انرژی به‌درستی استفاده می‌شود. این یک حوزه مطالعاتی گسترده است که به دانشجویان اجازه می‌دهد در زمینه‌های موردعلاقه تخصص پیدا کنند و در زمینه‌های کمبود مهارت پیشرفت کنند. در استرالیا، کمبود مهندسان شیمی، مهندسان برق، مهندسان الکترونیک و ارتباطات و مهندسان مکانیک و صنایع وجود دارد.

برنامه های مهندسی هسته ای با استفاده از اصول پیشرفته از حوزه هایی مانند فیزیک، ریاضیات و شیمی، اصول اولیه تولید، کنترل و ذخیره انرژی و تشعشعات هسته ای را به دانش آموزان آموزش می دهد. به عنوان یک فارغ التحصیل آینده، می توانید انتظار داشته باشید که در پروژه های مختلفی مانند راکتورهای هسته ای، محافظت در برابر تشعشع یا روش های دفع زباله های هسته ای کار کنید. برخی از محبوب ترین مشاغل مهندسی هسته ای عبارتند از مهندس پروژه هسته ای، مهندس راکتور، مهندس ایمنی هسته ای، مهندس شیمی و غیره.

 

علوم زمین (Geology)

رشته زمین شناسی
رشته زمین شناسی

استرالیا از نظر منابع معدنی غنی است و در نتیجه نیاز به متخصصان معدن، متالورژی، نفت، زمین‌شناسی و گاز وجود دارد. زغال‌سنگ، گاز، اورانیوم، گاز طبیعی و طیف وسیعی از مواد معدنی همگی در استرالیا وجود دارند و چگونگی استخراج آنها با کمترین تأثیر زیست‌محیطی به یک نگرانی فزاینده تبدیل شده است. مدارک زمین شناسی متخصصانی را آماده می کند که زمین، ساختار، مواد و موجودات آن را تجزیه و تحلیل کنند. دانش‌آموزان چگونگی تغییر این تغییرات در طول زمان و همچنین تأثیر آن‌ها بر محیط‌زیست و انسان را بررسی می‌کنند. زمین شناسان به فرآیندهایی مانند زلزله، سیل، و فوران های آتشفشانی نگاه می کنند و سعی می کنند اثرات آنها را بر جوامع درک کرده و محدود کنند. فارغ التحصیلان به عنوان ژئوشیمیدان، هیدروژئولوژیست و دیگران کار می کنند.

 

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات (Computer Science and IT)

رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

مهندسان نرم‌افزار و علوم کامپیوتر چه در استرالیا و چه در سراسر جهان مورد تقاضا هستند. با انفجار هوش مصنوعی، امکانات و پتانسیل رشد برای کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، غنی است. تخصص در زمینه‌هایی مانند یادگیری ماشینی، مدیریت داده‌ها و بانکداری نتایج شغلی خوبی را به همراه دارد. علوم کامپیوتر یکی از صنایعی است که به سرعت در حال رشد است، با مشاغل و تخصص های جدید همیشه در حال ظهور است.

روان‌شناسی (Psychology)

رشته روانشناسی
رشته روانشناسی

یکی دیگر از زمینه‌های گسترده، مطالعه رفتار و ذهن انسان است که می‌تواند در طیف وسیعی از مشاغل اعمال شود. در استرالیا، لیست کمبود مهارت شامل روان‌شناسان بالینی، روان‌شناسان آموزشی، روان‌شناسان سازمانی و روان درمانگران می‌شود. تلاقی روان‌شناسی و یادگیری ماشین نیز چشم‌اندازهای جالبی دارد. دانشجویان مقطع لیسانس می توانند لیسانس چهار ساله علوم روانشناسی یا لیسانس سه ساله هنر یا علوم را با گرایش روانشناسی بگذرانند، یا تحصیل در رشته روانشناسی را به صورت جزئی در کنار مدرک دیگری انتخاب کنند. سال چهارم تحصیلی معتبر نیز می تواند پس از دوره های کارشناسی تکمیل شود.

 

مدیریت گردشگری و مهمان‌نوازی (Tourism)

رشته گردشگری
رشته گردشگری

با مناظر خیره‌کننده و مجموعه‌ای از کارها، صنعت گردشگری بزرگی در استرالیا وجود دارد. مردم از سراسر جهان می‌آیند تا در سواحل شنی سفید لذت ببرند، بیابان‌های وسیع را کاوش کنند، در همه چیزهایی که کلان‌شهرها ارائه می‌دهند لذت ببرند و سعی کنند برخی از حیات‌وحش منحصربه‌فرد استرالیا را ببینند. در نتیجه، صنعت گردشگری استرالیا در تلاش است تا نقش‌های خود را ایفا کند، زیرا بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها فاقد پرسنل هستند و کارکنان ماهر آموزش‌دیده و واجد شرایط موردنیاز در نقش‌های مدیریت اقامتگاه و مهمان‌نوازی هستند.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را با بهترین رشته‌های تحصیلی استرالیا آشنا کنیم.

منبع: idp.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *