ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888

 Curtin University

دانشگاه کرتین بزرگترین دانشگاه در محدوده ی غربی کشور استرالیا محسوب می شود. این دانشگاه میزبان دانشجویان مختلفی از ملل و فرهنگ های متفاوت دنیاست که از لحاظ جمعیت در رتبه ی سوم دانشگاه های استرالیا قرار دارد . این دانشگاه کار خود را با نگاهی خلاقانه در زمینه ی آموزش و تحقیق پیش برده است .

پردیس های دانشگاه کرتین فعال و محیط آن کاملا بین المللی ست به طوری که تفاوت های فرهنگی یک امتیاز مثبت برای دانشگاه محسوب می شود . ارتباطات صنعتی و یادگیری تجربی مهم وتعهد به عدالت اجتماعی جدی گرفته می شود و تمام تلاش ها برای ساختن آینده ای منطقی برای دانشجویان ، کارمندان و جامعه صورت می گیرد .

 دانشگاه کرتین در سال 1987 طبق لایحه ی مصوب پارلمان استرالیا با توسعه ماهیت آموزشی و تغییر نام از موسسه صنعتی غرب استرالیا به سومین دانشگاه برتر استرالیا و بهترین دانشگاه صنعتی این کشور تبدیل شد . نام دانشگاه از نخست وزیر اسبق استرالیا، جان کرتن گرفته شده است که در سیاه ترین سال های تاریخ استرالیا در دوران جنگ جهانی دوم ، این کشور را به مسیر درست هدایت کرد . امروز 50 سال از درگذشت این قهرمان می گذرد و ارزش های او همچنان در استرالیا تحسین برانگیزاست.

تحصیل در استرالیا در دانشگاه کرتن

رتبه دانشگاه کرتین

دانشگاه کرتین از لحاظ فعالیت های صنعتی ، پروژه های تحقیقاتی و رشته ها و گرایش نوین در سطح دانشگاه های جهان مطرح است . به همین دلیل در رنکینگ های بین المللی رشد قابل توجهی داشته است به طوری که طبق times higher education بیست و ششمین دانشگاه جهان از نظر پذیرش دانشجویان بین المللی و در وبسایت QS در رتبه ی بیست و هفتم در میان دانشگاه های زیر پنجاه سال جهان محسوب می شود.

در کل در رتبه بندی QS دانشگاه 306 و در استرالیا دوازدهمین دانشگاه است.

با تحصیل در این دانشگاه ، عضوی از 53 هزار دانشجویی خواهید بود که از نقاط مختلف جهان برای تحصیل به استرالیا می آیند .

تحصیل در استرالیا در دانشگاه کرتن

پردیس های دانشگاه کرتین

دانشگاه کرتین علاوه بر پردیس های زیر که در ایالت استرالیا غربی هستند دارای کمپس در مالزی وسنگاپور نیز می باشد. البته در برخی موسسات هنگ گنگ ، ویتنام ، سریلانکا و چین نیز برخی دروس را ارائه می دهد.

Bentley

پردیس اصلی دانشگاه در منطقه Bentley در فاصله 6 کیلومتری از مرکز شهر پرت واقع شده است.

ساختمان این پردیس با معماری برجسته در میان چندین باغ زیبا قرار دارد . با توجه به هزاران دانشجویی که هر روز فضای پردیس را پر می کنند، این دانشکده شور و هیجان زیادی دارد . در ده سال اخیر بعضی از رشته های دانشکده تغییر کرده است و چند ساختمان جدید به ساختمان قدیمی تر دانشگاه که در سال 1960 ساخته شده بودند اضافه شده است.

Graduate School of Business, Perth

ساختمان مرکزی این پردیس در سال 1894 در قلب مرکز تجاری شهر پرت بنا نهاده شد و از این جهت با بخش اقتصادی شهر ارتباط محیطی نزدیکی دارد . کارشناسی ارشد تمامی زیر شاخه های رشته business در این پردیس تدریس می شود . کلاس ها ، هر روز بعد از ظهر و آخر هفته ها برگزار می شوند تا دانشجویان امکان این را داشته باشند که بعد از پایان روز کاری به کلاس های درس بروند.

Curtin Law School

دانشکده ی نوبنیاد حقوق که در محدوده ی تجاری شهر پرت ساخته شده است و دانشجویان حقوق به ساختمان های اصلی دانشگاه دسترسی دارند . در این دانشکده شما شانس کار در دفتر های حقوقی که با دانشکده در ارتباط هستند را خواهید داشت . همچنین می توانید در دادگاه های آزمایشی دانشکده ، نمونه ی فعالیت های آینده خود را تجربه کنید .

Curtin University St Georges Terrace

این ساختمان تاریخی که در مرکز شهر و در سال 1854 ساخته شده است . سالن آن به عنوان نمایشگاه نوع آوری های دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

Kalgoorlie Campus

کالگورلی یک شهر معدنی قدیمی در منطقه ی طلا خیز استرالیای غربی است. این شهر از سال 1893 با پیدا شدن اولین منابع طلا شکل گرفت و همچنان یکی از حوزه های صنعتی پر رونق در کشور استرالیا محسوب می شود . دانشکده معادن استرالیای غربی (WASM) در این شهر قرار دارد و شامل رشته های مهندسی معدن و مهندسی متالوژی می باشد.

Margaret River Education Campus

خاک حاصل خیز منطقه Margaret River که در 280 کیلومتری جنوب پرت واقع شده است این منطقه را صاحب تاکستانهای بسیار زیبا کرده و یکی از مناطق توریستی این ایالت می باشد.

تحصیل در استرالیا در دانشگاه کرتن

دانشکده های دانشگاه کرتین

دانشکده های دانشگاه کرتین عبارتند از:

  • Faculty of Engineering and Sciences

  • Faculty of Humanities

دارای چهاربخش زیر است:

Built Environment

Design and Art

Education

Media, Culture and Creative Arts

  • Faculty of Health Sciences

دانشکده بهداشت این دانشگاه دارای هفت بخش است:

Biomedical Sciences

Nursing and Midwifery

Occupational Therapy and Social Work

Pharmacy

Physiotherapy

Psychology and Speech Pathology

Public Health

  • Curtin Business School

این دانشکده دارای بخشهای مختلف زیر می باشد:

Acounting

Business Law and Taxation

Economics and Finance

Information Systems

Management

Marketing

Curtin Graduate School of Business

تحصیل در استرالیا در دانشگاه کرتن

بورسیه های دانشگاه کرتین 

دانشگاه کرتین مانند سایر دانشگاه های استرالیا طیفی از بورسیه های مختلف در مقطع کارشناسی ، ارشد و دکترا را ارائه می دهد . البته همه بورسها رقابتی و براساس صلاحیت علمی دانشجو می باشد.

نمونه ایی از این بورسها عبارتند از:

بورس تحصیلی (MBA(Global

این بورس برای حمایت مالی دانشجویان بین المللی مستعدی که قصد تحصیل در دانشگاه کرتین ، دانشکده تجارت در مقطع کارشناسی ارشد را دارند تعلق می گیرد . این بورس 50 درصد هزینه های مربوط به شهریه تا 2 سال را برای دانشجویان پوشش می دهد . بورس مذکور بسیار رقابتی و بر اساس صلاحیت علمی فرد می باشد.

بورس تحصیلی (MBA(Advanced

مبلغ بورس 15 هزار تا 20 هزار دلار از هزینه شهریه می باشد. این بورس به دانشجویانی بین المللی فارغ التحصیل کارشناسی Business که می خواهند در مقطع ارشد (MBA(Advanced  ادامه تحصیل بدهند تعلق می گیرد . البته بورس نامبرده کاملا رقابتی و براساس صلاحیت علمی دانشجویان است.

البته بورسهای دولت استرالیا مانند IPRS و Endeavour نیز برای این دانشگاه وجود دارد.

تحصیل در استرالیا در دانشگاه کرتن

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی