ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
اخبار استرالیا

جشنواره های معروف کشور استرالیا

 

کشور استرالیا مانند سایر کشورها جشنواره های فرهنگی-هنری بسیاری را در شهرهای مختلف خود برگزار می کند که معروفترین آنها عبارتند از:

  • Canberra Balloon Festival

جشنواره بالن ها در استرالیا

هرسال در ماه مارچ بیش از پنجاه بالن زیبا و رنگارنگ بر فراز ساختمان مجلس سنا در شهر کانبرا به آسمان فرستاده می شود که در بین این بالن ها همیشه یک جفت زنبور عسل در حال رقص ، درخت استوایی ، لاک پشت ، نهنگ و آسیاب بادی وجود دارد.

جشنواره بالن ها از سال 1986هر ساله در استرالیا برپا می شود و در مدت پرواز این بالن ها ، مردم در یک محیط شاد دور هم به جشن و شادی مشغول هستند.

  • Festival of the Winds

جشنواره بادبادک ها در استرالیا

این جشنواره از سال 1978 در استرالیا شروع شده است که سپتامبرهر سال در ساحل بوندای سیدنی Bondi Beach صدها بادبادک رنگی و زیبا به پرواز در می آیند.

  • (Lighting Festival (VIVID

جشنواره نور در سیدنی

جشنواره نور ، جشنواره فرهنگی و هنری است که از سال 2009 در استرالیا آغاز شد. هر ساله به مدت 27 شب از نیمه ماه می تا نیمه ماه ژوئن در سیدنی جشنوار نور برگزار می شود.

چشم اندازهای خیره کننده ایی از نور و موسیقی که منبع همه آن ها از منابع تجدید پذیر و سبز تامین می شود. اشکال مختلف با استفاده از نورهای رنگی به روی ساختمان اپرا ، پل بندرگاه و ...فضای شهر را شاد و دیدنی می کند.

  • Big Day Out Festival

جشنواره موسیقی روز در استرالیا

جشنواره موسیقی روز است که در سال 1992 در سیدنی آغاز به کار کرد و به تدریج در شهرهای دیگر نیز به اجرا درآمد. این مراسم در اواخر ژانویه در پنج شهر استرالیا : سیدنی ، ملبورن ، پرت ، آدلاید و گلدکوست برگزار می شود و در آن گروه های موسیقی پاپ و …. از سراسر دنیا جدیدترین آهنگ های خود را اجرا می کنند.

  • Royal Easter Show

مراسم عید پاک در سیدنی بزرگترین جشن عید پاک در استرالیا و ششمین در جهان است که هر سال حدود دو هفته قبل از عید پاک برگزار می شود.

 این مراسم فرصت مناسبی برای رقابت بین ایالت های مختلف در ارائه و معرفی محصولات کشاورزی است البته قسمت های جنبی و تفریحی مانند مسابقه آشپزی ، هنرهای دستی و عکاسی ، برپایی بازار ، قسمت های بازی و مسابقات کودکان و … نیز وجود دارد.

  • Sydney Film Festival

جشنواره فیلم سیدنی

از سال 1947هر سال به مدت دو هفته در ماه ژوئن برگزار می شود و یکی از قدیمی ترین جشنواره های فیلم دنیاست. در این جشنواره حدود 200 فیلم از استرالیا و سایر کشور های جهان به رقابت می پردازند.

  • Iranian Film Festival Australia

جشنواره فیلم ایرانیان در استرالیا

در راستای ارتباط فرهنگی بین استرالیا و ایران از سال 2012 درماه اکتبر هر سال ، برترین فیلم های ایرانی سال در شش شهر بزرگ استرالیا برای یک ماه به نمایش گذاشته می شود.

  • Sculpture by the sea

Sculpture by the sea

این جشنواره از سال ۱۹۹۷، هر سال در ساحل بوندای سیدنی و ساحل کات اسلو شهر پرت برگزار می شود.

 یکی از بزرگ ترین جشنواره فضای باز استرالیا که هنرمندانی از استرالیا و دیگر کشورها به رقابت می پردازند.

معمولا این جشنواره در سیدنی ماه اکتبر و در پرت ماه مارچ برگزار می گردد.

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی