لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

خبر خوش برای متقاضیان تحصیل در استرالیا لغو ممنوعیت سفر به استرالیا

reopening

مرزهای استرالیا پس از ۱۸ ماه به روی مسافران بین‌المللی باز می‌شوند

استرالیا از روز دوشنبه اول نوامبر 2021 و برای اولین بار از زمان همه‌گیری ویروس کرونا مرزهایش را به روی مسافران گشود و به این ترتیب پس از حدود ۶۰۰ روز، بار دیگر جنب و جوش فرودگاه سیدنی را فراگرفت.

با گسترش اخبار همه‌گیری کووید۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن، این کشور بزرگ واقع در اقیانوسیه از ۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی یکی از سخت‌ترین محدودیت‌های مرزی در سطح جهان را برای محافظت از خود به اجرا گذاشت.

مقالات بیشتر در مورد تحصیل در استرالیا 

در پی اجرای این محدودیت‌ها، ده‌ها هزار استرالیایی که در آن زمان در خارج از این کشور به سر می‌بردند نتوانستند به وطن خود بازگردند و به مدت ۱۹ ماه را به دور از خانواده‌هایشان سپری کردند.

با این وجود شمار هواپیماها به مقصد استرالیا کم است و ساکنانی که اکنون اجازه بازگشت دارند همچنان باید برای مدت ۱۴ روز در یک هتل در قرنطینه باشند؛ اگرچه دو شهر بزرگ سیدنی و ملبورن تصمیم گرفته‌اند این تدابیر را کنار بگذارند تا استرالیایی‌های کاملاً واکسینه شده بتوانند پس از ورود به کشور، بدون گذراندن دورۀ قرنطینۀ اجباری، به خانه‌هایشان برگردند.

بازگشایی مرزها خبر خوبی بویژه برای شرکت هواپیمایی استرالیایی «کانتاس» بود که کرونا باعث زمین‌گیر شدن بخش بزرگی از ناوگان هواپیمایی‌اش شده بود.

اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا نیز با انتشار پیامی در فیسبوک بازگشایی مرزها را «روز بزرگی برای استرالیا» خواند.

با این وجود استرالیا اعلام کرد که برخی از ایالت‌ها که شمار واکسیناسیون ساکنان در آنجا پایین است، همچنان به روی مسافران بسته است و در صورت دریافت مجوز برای ورود به چنین ایالت‌هایی نیز گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه اجباری است.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا پایان ممنوعیت سفر به این کشور را اعلام کرد که از ۱۸ ماه پیش به دلیل شیوع ویروس کرونا اجرا می‌شد.

به این ترتیب بسیاری از استرالیایی‌هایی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، برای اولین بار از زمان شروع همه گیری کرونا می‌توانند به خانه‌های خود بازگردند.

با وجود لغو قانون بسته بودن مرزهای بین‌المللی استرالیا، مسافران بین‌المللی در ایالت‌هایی که بیش از ۸۰ درصد جمعیتشان دو دُز واکسن را دریافت کرده باشند، باید به مدت هفت روز قرنطینه شوند.

کدام ایالت‌های استرالیا ممنوعیت سفر را لغو می‌کنند؟

تغییر در سیاست سفرهای بین‌المللی استرالیا زودتر از آنچه انتظار می‌رفت رخ داده است. بیشتر مردم فکر می‌کردند که این ممنوعیت پیش از تابستان ۲۰۲۲ میلادی لغو نشود.

اولین ایالت استرالیا که انتظار می‌رود ممنوعیت سفرهای بین‌المللی را لغو کند، ایالت «نیو ساوت ولز» است و پس از آن ایالت «ویکتوریا» از این تصمیم تبعیت خواهد کرد.

این امر به دلیل دستیابی سریع هر دو ایالت به دو دُز واکسن برای ۸۰ درصد جمعیتشان ممکن شده است.

در ایالت‌هایی مانند استرالیای غربی و کوئینزلند نیز مسافران باید پس از ورود به مدت ۱۴ روز در یک هتل که نزدیک به ۲ هزار یورو هزینه دارد، قرنطینه شوند.

بیرون آمدن از قرنطینه

استرالیا در میان کشورهای مختلف، طولانی‌ترین دوره قرنطینه همراه با سخت گیرانه‌ترین مقررات را در زمان شیوع کرونا داشته است.

نیو ساوت ولز، ویکتوریا و حوزه پایتخت استرالیا به تازگی شروع به کاهش محدودیت‌های شدید دوران قرنطینه کرده‌اند که پس از چندین هفته تلاش برای مهار موج سوم شیوع ویروس کرونا ممکن شده است.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا با دفاع از دوره طولانی قرنطینه در این کشور گفت که بستن مرزها باعث نجات بیش از ۳۰ هزار نفر در این کشور شده است.

او همچنین گفت که اقتصاد استرالیا با وجود محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا به دوران پیش از شیوع ویروس بازگشته است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *