لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

ارزان ترین دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان بین المللی

ارزان ترین دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان بین المللی

ارزان ترین دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان بین المللی: تحصیل در آمریکا امروزه یکی از آرزو های بسیاری از جوانان در سراسر دنیا می باشد. دلیل این علاقه زیاد به تحصیل در این کشور نیز دانشگاه های برتر آمریکا هستند که در لیست بهترین دانشگاه های جهان دیده می شوند.

اما یکی از مشکلات این است که به دلیل اقتصاد کشور ما، تامین هزینه های تحصیل در آمریکا یکی از مشکلات بزرگ دانشجویان مختلف در ایران می باشد. برای همین موضوع انتخاب کردن یک دانشگاه ارزان قیمت برای راحت تر کردن تامین هزینه های آن می تواند یک راه مناسب برای افرادی باشد که نمی توانند راحت هزینه تحصیل در آمریکا را بپردازند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را با برخی از بهترین و ارزان ترین داشگاه های آمریکا برای دانشجویان بین المللی آشنا کنیم.

 

هزینه های تحصیل در آمریکا

همانطور که می دانید هزینه های تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین موضوعاتی است که پیش از اعزام دانشجو به آمریکا باید به آن فکر کنید و برنامه ای برای آن داشته باشید. یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز شما برای ویزای تحصیلی آمریکا نیز میزان تمکن مالی شماست که نشان میدهد شما توانایی پرداخت هزینه های دانشگاه را دارید.

اما مسئله هزینه با وجود بالا رفتن قیمت دلار باعث می شود که کمی برای برخی از دانشجویان ایرانی و خانواده هایشان سخت باشد. اما موضوع مهم اینجاست که شما می توانید با تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزرات علوم و ارزان قیمت تحصیلات عالیه خود را با کیفیت بالا و هزینه مناسب تری بگذرانید و مشکل هزینه های تحصیل را برای خودتان برطرف کنید.

دانشگاه های ارزان آمریکا
دانشگاه های ارزان آمریکا

1: دانشگاه ایالتی کلیولند

دانشگاه ایالتی کلیولند (CSU) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر کلیولند واقع در ایالت اوهایو است. این دانشگاه در سال 1964 تأسیس شد و در سال 1965 پس از به دست آوردن کل کالج فن، یک دانشگاه خصوصی که از سال 1923 در حال فعالیت بود، برای کلاس ها افتتاح شد. این دانشگاه امروزه بخشی از سیستم دانشگاه اوهایو است، بیش از 120000 فارغ التحصیل دارد و بیش از 200 برنامه دانشگاهی ارائه می دهد.

دانشگاه ایالتی کلیولند که توسط US News & World Report به عنوان یکی از بهترین کالج های آمریکا انتخاب شده است، دارای اساتید مشهور جهان، بیش از 200 برنامه دانشگاهی، دوره های کارآموزی هیجان انگیز در مرکز شهر، ورزش های بخش NCAA، بیش از 200 باشگاه و سازمان دانشجویی و یکی از پایین ترین شهریه های اوهایو است.

هزینه شهریه سالانه این دانشگاه برای مقطع کارشناسی 18.5 هزار دلار است و برای مقطع کارشناسی ارشد 21.5 هزار دلار می باشد و در دسته یکی از ارزان قیمت ترین و بهترین دانشگاه هایی است که شما می توانید برای این دانشگاه اپلای کنید.

 

2: دانشگاه مرکزی فلوریدا

دانشگاه مرکزی فلوریدا (UCF) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که پردیس اصلی آن در شهرستان اورنج فلوریدا واقع شده است. UCF همچنین دارای 9 پردیس منطقه ای کوچکتر در سراسر فلوریدا مرکزی است. این دانشگاه معتبر بخشی از سیستم دانشگاه ایالتی فلوریدا استکه با 70406 دانشجو تا ترم پاییز 2021، در حال حاضر دومین دانشگاه بزرگ در بین دانشگاه های دولتی ایالات متحده است.

UCF در سال 1963 تاسیس شد و در سال 1968 به عنوان دانشگاه فناوری فلوریدا با ماموریت ارائه پرسنل برای پشتیبانی از برنامه فضایی در حال رشد ایالات متحده در مرکز فضایی کندی و ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در سواحل فضایی فلوریدا افتتاح شد. با گسترش دامنه تحصیلی مدرسه فراتر از مهندسی و فناوری، فناوری فلوریدا در سال 1978 به دانشگاه مرکزی فلوریدا تغییر نام داد. ثبت نام اولیه 1948 دانش آموز بود؛ ثبت نام در سال 2022 بیش از 70000 دانش آموز از 157 کشور بوده است.

هزینه شهریه سالانه این دانشگاه نیز برای مقطع کارشناسی از 17 تا 20 هزار دلار می باشد (بستگی به رشته انتخابی دارد.) و این دانشگاه در میان دانشگاه های دیگر آمریکا از جمله دانشگاه های ارزان قیمت و با کیفیت می باشد.

تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا
تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا

3: دانشگاه ایالتی لوییزیانا

دانشگاه ایالتی لوئیزیانا (که به طور رسمی دانشگاه ایالتی لوئیزیانا و کالج کشاورزی و مکانیک، که معمولاً به عنوان LSU شناخته می شود) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در باتون روژ، لوئیزیانا است.[7] این دانشگاه در سال 1860 در نزدیکی پینویل، لوئیزیانا، تحت نام مدرسه علمیه آموزشی و نظامی ایالت لوئیزیانا تأسیس شد. پردیس اصلی LSU در سال 1926 وقف شده است، شامل بیش از 250 ساختمان است که به سبک معمار ایتالیایی رنسانس آندریا پالادیو ساخته شده است. منطقه تاریخی پردیس اصلی، فلات 650 هکتاری (260 هکتار) را در سواحل رودخانه می سی سی پی اشغال کرده است.

LSU مدرسه شاخص ایالت لوئیزیانا و همچنین موسسه شاخص سیستم دانشگاه ایالتی لوئیزیانا است و جامع ترین دانشگاه در لوئیزیانا است. در سال 2021، این دانشگاه بیش از 28000 دانشجوی کارشناسی و بیش از 4500 دانشجوی کارشناسی ارشد را در 14 مدرسه و کالج ثبت نام کرد. شهریه سالانه این دانشگاه چیزی حدود سالانه 30 هزار دلار است که دانشگاه لوییزیانا را در دسته یکی از بهترین دانشگاه های ارزان قیمت لیست دانشگاه های با کیفیت قرار می دهد.

 

4: دانشگاه آبرن

دانشگاه آبرن یکی از بزرگ ترین دانشگاه های دولتی جنوب آمریکا است که در ایالت آلاباما قرار دارد. آبورن با بیش از 24600 دانشجو در مقطع کارشناسی و کل ثبت نام بیش از 30000 نفر با 1330 عضو هیئت علمی، دومین دانشگاه بزرگ آلاباما است. آبورن همچنین به عنوان یکی از دو دانشگاه شاخص در آلاباما شناخته می شود. فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل 5 محقق رودز و 5 محقق ترومن هستند.

آبورن در 1 فوریه 1856، به عنوان کالج مردانه آلابامای شرقی، یک مدرسه خصوصی هنرهای لیبرال وابسته به کلیسای اسقفی متدیست، در جنوب، اجاره شد. در سال 1872، بر اساس قانون موریل، این دانشگاه به اولین دانشگاه ایالتی تبدیل شد که زمین اعطا می کرد و به کالج کشاورزی و مکانیک آلاباما تغییر نام داد. در سال 1892، این مدرسه به اولین مدرسه چهار ساله مختلط در آلاباما تبدیل شد و در سال 1899 به موسسه پلی تکنیک آلاباما (API) تغییر نام داد تا منعکس کننده ماموریت در حال تغییر آن باشد.

در سال 1960، نام آن به دانشگاه آبرن تغییر یافت تا برنامه های دانشگاهی متنوع و برنامه درسی بزرگ تر یک دانشگاه بزرگ را تأیید کند. هزینه تحصیل در دانشگاه آبرن سالانه حدود 32 هزار دلار است که در مقایسه با برخی از دانشگاه های بزرگ و با کیفیت آمریکا شهریه بسیار مناسب تری دارد و باعث می شود که به یکی از بهترین دانشگاه ها در لیست دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا تبدیل شود.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را کمی بیشتر با ارزان ترین دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان بین المللی آشنا کنیم تا بتوانید در صورتی که قصد هزینه کمتری برای تحصیل خود در آمریکا دارید، بهترین دانشگاه هایی که می توانید انتخاب کنید را بشناسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *