دانشگاه لینکلن

دانشگاه لینکلن

دانشگاه لینکلن سومین دانشگاه قدیمی نیوزیلند است . دانشگاه لینکلن در سال 1878 بعنوان یک دانشکده کشاورزی تاسیس و در ابتدا فعالیت خود را بصورت همکاری با کالج کانتربری آغاز نمود و در سال 1880 اولین ورودی دانشجویان بصورت رسمی به این دانشکده آغاز گردید . در سال 1961 دانشگاه لینکلن از کالج کانتربری جدا شده و به کالج لینکلن تغییر نام داد . در سال 1990 رسماً در زمره دانشگاه های نیوزیلند قرار گرفته و تا به امروز بصورت کاملا مستقل فعالیت می نماید . ماموریت دانشگاه لینکلن در مجموع شامل سه بخش می باشد :

محافظت از منابع آینده ، کمک به بهبود تغذیه جهانی ، زندگی بهتر .

با رشد جمعیت ، عرضه مواد غذایی و برخی تولیدات به موضوعی حیاتی تبدیل خواهد شد . حفظ محیط زیست برای نسلهای بعدی امری ضروری می باشد . اکنون پس از گذشت 135 سال فعالیت فارغ التحصیلان دانشگاه بعنوان بخشی از خانوده دانشگاه لینکلن در سراسر جهان در راستای این ماموریت فعالیت خود را ادامه می دهند .

رتبه بندی دانشگاه لینکلن

در گزارش اعلامی از سوی QS دانشگاه لینکلن در بین 317 دانشگاه اول دنیاست و جزء دانشگاه های پنج ستاره معرفی گردیده است .

در رشته های کشاورزی و جنگلداری دانشگاه لینکلن در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است .

ELLS یک موسسه پیشرو در ترویج برنامه های آموزشی زیست محیطی است که همکاری و برنامه های قابل ملاحظه ای با دانشگاه لینکلن در سطوح بین المللی دارد .

دانشگاه لینکلن همچنین همکاری بسیار گسترده ای با دانشگاه های کانادا ، دانمارک ، آمریکا ، انگلیس ، نروژ در راستای اجرایی نمودن ماموریتهای زیست محیطی خود دارد .

پردیس های دانشگاه لینکلن

دانشگاه لینکلن دو پردیس بسیار زیبا در جنوب نیوزیلند دارد . پردیس Waihora که بزرگتر از پردیس TELFORD است و در کانتربری قرار دارد و پردیس TELFORD که در اتاگو جنوبی قرار گرفته است . با ادامه تحصیل در این دو پردیس شما می توانید یک دوره تحصیلی منحصر به فرد و زندگی جدیدی را تجربه کنید .

پردیس Waihora

این پردیس دانشگاه لینکلن امکانات بسیار عالی در خصوص محل اقامت و خوابگاه را در محیطی به وسعت 58 هکتار و در فضای سبز بی نظیر و محیطی بسیار پویا ارائه می نماید .

شما در این پردیس با بیش از 3500 دانشجو از نقاط مختلف دنیا و با فرهنگهای مختلف رو به رو و آشنا خواهید شد . این پردیس با امکانات مدرن آموزشی ، کتابخانه ای جامع ، و آزمایشگاههای فن آوری اطلاعات 24 ساعته ، رستوران ، آژانس مسافرتی و امکانات ورزشی در سطحی بین المللی و بستری مناسب برای دانشجویان در این پردیس فراهم آروده است .

پردیس Telford

این پردیس دانشگاه لینکلن در قلب اتاگو جنوبی واقع و تجارب ارزشمندی را در زمینه آموزشهای عملی در مزارع را در اختیار دانشجویان قرار می دهد .

پردیس TELFORD با وسعت 20 هکتاری خود شامل کارگاههای آموزشی ، ورزشگاه ، کتابخانه و زمینهای کشاورزی این اجازه را دانشجویان می دهد تا تجربه کافی و بسیار خوشایندی را در این پردیس تجربه نمایند .

دانشکده های دانشگاه لینکلن

دانشکده کشاورزی و بازرگانی – حسابداری – تجارت محصولات کشاورزی – مدیریت کسب و کار
قانون کسب و کار – اقتصاد – مدیریت مزرعه – دارایی – جنگلداری – مدیریت باغبانی – مدیریت هتل
توسعه بین المللی روستایی – بازار یابی – مدیریت منابع – ارزش گذاری و مدیریت اموال
دانشکده کشاورزی و علوم زیست محیطی – زراعت و علوم گیاهی – بیوشیمی و زیست شناسی سلولی
بوم شناسی و حفاظت محیط زیست – علوم غذایی – باغبانی – میکروبیولوژی – تغذیه و سلامت
بیماری شناسی گیاهی – علوم خاکشناسی – آمار و مدل سازی محاسباتی – سم شناسی
دانشکده محیط زیست، جامعه شناسی و طراحی

که در چهار بخش بشرح ذیل فعالیت می نماید :

  • گروه مدیریت محیط زیست
  • گروه انفورماتیک و فناوریهای توانمند
  • گروه گردشگری، ورزش و جامعه
  • دانشکده معماری خاکبرداری
  • بخش مطالعات دانشگاهی و زبان انگلیسی

این بخش دانشگاه لینکلن دو برنامه ارائه می دهد :

  • دوره های زبان برای دانشجویانی که نمره مورد نظر برای پذیرش مستقیم را بدست نیاوردند .
  • دوره های پیش نیاز برای دانشجویانی که از نظر علمی شرایط پذیرش مستقیم را نداشته و نیاز به افزایش صلاحیت علمی خود دارند .

بورس دانشگاه لینکلن

بیشتر بورسهای تحصیلی دانشگاه لینکلن مربوط به تامین بخشی از هزینه شهریه و در برخی موارد مربوط به پوشش هزینه محل اقامت و هزینه زندگی می شود . در برخی موراد هزینه های مربوط به کتابهای درسی را نیز پوشش می دهد .

بورسیه های تحصیلی می تواند در پرداخت هزینه های مطالعاتی به دانشجویان کمک قابل توجهی در طول دوران تحصیلشان بکند . گزینه های بورس تحصیلی بسیاری برای دانشجویان در دانشگاه لینکلن وجود دارد که باعث کاهش بار مالی دوران تحصیل دانشجو خواهد شد .

نمونه ایی از این بورسها عبارتند از :

دانشجویانی که 12 هفته زبان انگلیسی آکادمی EAP را با موفقیت به پایان برسانند و در دوره های کارشناسی دانشگاه ثبت نام کنند از تخفیف 5400 دلار نیوزیلند در شهریه بهره خواهند برد .

International taught master merit scholarships

دانشجویان کارشناسی که معدل سال آخرشان 75 یا B+ است می توانند از این بورس برای دوران کارشناسی ارشد استفاده کنند .

ارزش این بورس 10000 دلار نیوزیلند ازهزینه تحصیلی دانشجو می باشد .

Global Challenges Scholarship

دانشگاه لینکلن برای جذب دانشجویان فعال در پروژه های مربوط به مشکلات جهان در زمینه های مختلف مانند آب وهوا ، تولید موادغذایی ، تخلیه منابع ، ازدست رفتن تنوع زیستی ، آلودگی و … این بورسیه را درنظر گرفته است .

ارزش این بورس 12000 دلار نیوزیلند پوشش هزینه تحصیلی برای یک سال است . البته دانشجو می تواند برای سالهای بعد نیز این درخواست را تکرار کند که اگر شرایط لازم را داشته باشد بورسیه مذکور دوباره اعطا خواهد شد .

لینک های مفید : تحصیل در نیوزیلند ، www.lincoln.ac.nz