دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو اولین دانشگاه نیوزیلند در سال 1869 تاسیس و در سال 1871 رسما شروع بکار کرد . دانشگاه اوتاگو توسط اولین مهاجران اسکاتلندی که اعتقاد و باور بالایی به امر آموزش داشتند درDunedin تاسیس گردید . این تعهد تا امروز ادامه داشته و آموزش مهمترین صنعت دانشگاه اوتاگو و Dunedin تنها شهر دانشگاهی واقعی نیوزیلند است .

شهر Dunedin دومین شهر بزرگ در جزیره جنوبی نیوزیلند با جمعیت حدود 120000 نفر می باشد که بیش از 20000 نفر آنها دانشجویان دانشگاه اوتاگو بوده و بیش از 2500 نفر آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند .

Dunedin برگرفته از معماری و تاریخ Edinburgh اسکاتلند ، زیبایی و تاریخ نابی را برای زندگی فراهم آورده است . راه کناره و بندرگاهی طبیعی و بسیار چشم نواز به کلیسا ، برجها و در ادامه مسیر به تپه های جنگلی سرسبز ، فضای زیبایی را برای ساکنین این منطقه ایجاد نموده و با دنبال کردن این ساحل طلایی مناظر بکر اقیانوس آرام ، دیدن حیواناتی مانند پنگوئن را می توانید تجریه کنید .

رتبه بندی دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو در رتبه 175 و در ردیف دانشگاههای پنج ستاره در سایت QS قرار گرفته است و در رشته دندانپزشکی در رتبه 12 از سوی این موسسه معرفی گردیده است .

دانشکده امور مالی و حسابداری دانشگاه اوتاگو در سال 2013 در لیست 100 دانشگاه برتر جهان در این سال قرار گرفت .

در رشته هایی مانند موسیقی ، علوم زیستی ، پزشکی ، زبان ، علوم سیاسی و مطالعات بین المللی ، ارتباطات و مطالعات رسانه ، کامپیوتر ، اقتصاد ، علوم محیط زیست ، داروسازی و فارماکولوژی و فلسفه از سوی موسسه QS در بین 200 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت .

پردیسهای دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو دارای پنج پردیس می باشد :

Dunedin

پردیس اصلی دانشگاه که درشهر دوندین واقع شده است و ساختمان مرکزی پذیرش ، دانشکده علوم بهداشتی ، علوم انسانی ، بازرگانی و دانشکده علوم در آن است .

Wellington

دانشکده پزشکی همچنین روانشناسی در این کمپس واقع شدند .

Christchurch

برخی از ساختمانهای دانشکده علوم پزشکی ، بهداشت و درمان ، پژوهش و آموزش بالینی در پردیس نامبرده می باشد .

Auckland
(Southland (Invercargill

کالج آموزش برای دوران ابتدایی و دبیرستان در این پردیس است .

بورسیه های دانشگاه اوتاگو

شما با تامین بودجه دوره تحصیلی خود به وسیله یک بورس تحصیلی بیشتر می توانید بر موضوعات مطالعاتی تان تمرکز داشته باشید . دانشگاه اوتاگو بیش از 15میلیون دلار این امکان را به محصلین در سراسر دنیا می دهد تا به این مهم دست یابند .

دانشگاه بورسیه های مختلفی در اختیار بسیار از دانشجویان بومی و غیر بومی خود قرار می دهد . ولی بیشتر بورسهایی که به متقاضیان بین المللی اختصاص می یابد در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد . برخی بورسیه های این دانشگاه از قبیل :

The University of Otago Doctoral Scholarship

این بورس نه تنها هزینه شهریه را پوشش می دهد بلکه سالانه 25000 دلار نیوزیلند به عنوان هزینه زندگی تا سه سال برای دانشجوی دکترا پرداخت می کند .

University of Otago International Master’s Research Scholarship

در مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد . ارزش بورس 13000 دلار نیوزیلند و شهریه تحصیلی برای یک سال است .

لینک مفید : www.otago.ac.nz