آیا کمپین جدید و دولت استرالیا تغییری در سرنوشت 120 هزار درخواست ویزای والدین ایجاد خواهد کرد؟

 

بیش از 120 هزار درخواست ویزای والدینParent Visa در دست بررسی سفارت استرالیا می باشد. از آنجایی که بررسی و اعلام نتیجه این درخواستها سالها به طول انجامیده است بسیاری ازافراد ناامید شده واز این روند ناراضی ممی باشند. شاید دولت استرالیا با اجرای یک کمپین مفید وموثر بتواند به فرایند بررسی درخواستها سرعت دهد که در نهایت باعث امیدواری درخواست کنندگان این نوع ویزا شود.

اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در استرالیا 

بسیاری از پدر و مادرهایی که درخواست این ویزا را دادند به دلیل طولانی بودن پروسه بررسی پرونده ها، قبل از دریافت نتیجه به دلیل کهولت سن و بیماری از دنیا می روند. برای مثال یک خانواده هندی که در اکتبر سال 2016 برای والدین خود در اوایل 60 سالگی شان این ویزا را درخواست داده بودند وانتظارداشتند طبق روند آن زمان بین 18 تا 24 ماه نتیجه را دریافت کنند متاسفانه هنوز در انتظار اعلام نتیجه در خواست شان هستند.
مشابه همین داستان در ملبورن برای یک خانواده ایرانی رخ داده ، آنها در حالی که در سال2017 درخواست ویزا والدین برای پدرومادر خود داده بودند در طول سالها اپیدمی کرونا پدر خود را ازدست دادند وهنوز در انتظار اعلام نتیجه درخواست ویزا برای مادرشان می باشند. درحالی که تنها بودن مادروشرایط سخت زندگی باعث نگرانی بسیار زیاد آنها شده، طولانی بودن پروسه رسیدگی به درخواست ویزای والدین را غیرمنصفانه می دانند.
درحال حاضر حدود 19 سال طول می کشد تا نوبت به بررسی درخواست ویزای الدین برسد البته استرالیا یک راه سریعتر برای گرفتن ویزا والدین دارد که به نام ویزای Contributory Parent visa 143 هست وهزینه اپلیکشین آن 45 هزار دلار استرالیا ومدت زمان بررسی و اعلام نتیجه حدود دو سال می باشد.
دلیل سرعت کم رسیدگی به پرونده های درخواست ویزای والدین چیست؟
یکی از مسئولان سابق اداره مهاجرت استرالیای به نام Abul Rizvi می گوید : یکی از نگرانی دولت افزایش جمعیت سالمندان است به طوری که دلیل افزایش پذیرش مهاجران در اوایل سال 2000 توسط دولت آقای جان هاوارد حل این مشکل بوده است.
ایشان می گوید همه کشورهای مهاجر پذیر مانند امریکا وکانادا همین سیاست را دارند ولی استرالیا در این مورد سخت گیر تر هست.
این کمپین امیدوارهست چه چیزی بدست بیاورد؟
این کمپین که از ماه مارچ برای طرف کردن این مشکل شروع شده، با ایجاد یک وب پلت فروم امکان به اشتراک گذاشتن داستانهای مشابه در این مورد را برای همه افراد فراهم نموده است.
با جمع آوری اطلاعات در این پلت فرم ، در نظر دارند تاثیر انتظاردریافت ویزای والدین بر زندگی و کار مهاجران را نشان دهند حتی برخی از مهاجرین با توجه به مشکلاتی که برایشان پیش آمده به فکر ترک کردن کشور استرالیا می باشند.
علیرغم عدم دریافت پاسخ نامه ها ودرخواستهای مختلف به عوامل دولتی مربوطه ، بعد از روی کار آمدن حزب کارگر، فعالیت کمپین همچنان ادامه دارد و امیدوارند بتوانند به نتیجه برسند.