کار نیمه وقتچگونه در استرالیا کار نیمه وقت بیابید

یکی از مهمترین مزایای تحصیل در استرالیا این است که دانشجویان می توانند حین تحصیل برای تامین هزینه های مالی خود به کار نیمه وقت ( پارت تایم ) مشغول شوند .

حق اشتغال شما در استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا به شما اجازه می دهد در طول ترم 40 ساعت در هر دو هفته کار کنید . این امکان به شما اجازه می دهد برای پوشش هزینه زندگی خود در استرالیا درآمد کسب کرده و در عین حال زمان زیادی را نیز صرف تحصیل  کنید . در بین ترم های تحصیلی و زمان فراغت تحصیلی ، می توانید به صورت تمام وقت مشغول به کار شوید .

برای آسان کردن هر چه بیشتر پروسه اشتغال ، شما می بایست یک حساب بانکی استرالیایی ایجاد کرده تا کارفرمای شما بتواند حقوق شما را واریز کند . شما همچنین می بایست از اداره مالیات استرالیا یک شماره مالیاتی ( TFN ) درخواست کنید تا اطمینان حاصل شود که نرخ بالای مالیات به شما تعلق نگرفته است . ( کارفرمای شما به شما یک اعلامیه TFN ارائه می دهد یا می توانید آن را به صورت آنلاین یا از طریق شماره تلفن 13 28 61 دریافت کنید . )

مهم این است که شما از حق اشتغال خود آگاه هستید . برای هر کاری که انجام می دهید می بایست دستمزد عادلانه ای دریافت کنید . بنابراین نسبت به کارفرمایانی که اصرار به پرداخت حقوق به صورت نقدی دارند یا از آن هایی که از شما می خواهند بر اساس ” محاکمه ” کار خود را بدون دریافت حقوق تکمیل کنید ، هوشیار باشید . شما همچنین باید با پرداخت و شرایط محل کار خود آشنا باشید و به دقت هر قرارداد کاری ای را که امضا می کنید مطالعه کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قرارداد ها به وب سایت Fair Work Ombudsman مراجعه کنید .

کجا می توانید کار بیابید

همه این مورد به نقاط قوت و علاقه شما بستگی دارد . نکته اصلی این است که شغلی بیابید که برای شما مناسب باشد . به عنوان مثال این که در نزدیکی محوطه دانشگاه یا محل زندگی شما باشد . از جمله کارهای نیمه وقت محبوب برای دانشجویان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • فروشندگی : هر فروشگاهی که به مشتریان کالا عرضه می کند . از پوشاک گرفته تا لوازم الکترونیکی . این فروشگاه می تواند یک فروشگاه کوچک یا یک فروشگاه زنجیره ای بزرگ باشد .
  • مهمان داری : کارفرمایان می توانند شامل سینماها ، رستوران ها ، کافه ها ، هتل ها ، فروشگاه های مواد غذایی و محل های ورزشی باشند .
  • نیروی خدمات : کارفرمایان می توانند شامل سوپرمارکت ها ، پمپ های بنزین ، مراکز تماس و کسب و کارهای مختلفی که نیاز به کار اداری دارند ، باشند .
  • صنعت : اگر خوش شانس باشید می توانید در کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود به کار گرفته شوید . ( مثلا دانشجوی رسانه ممکن است بتواند بخشی از وقتش را در یک تلویزیون محلی یا ایستگاه رادیویی مشغول به کار شود .

کجا می توانید کار بیابید

قبل از شروع به جستجو و درخواست شغل ، به رزومه نیاز دارید . بسیاری از موسسات ، خدمات شغلی ای دارند که می توانند به شما در نوشتن و شکل دادن یک رزومه کاری حرفه ای که تحصیلات ، مهارت ها ، منافع و تجربه کاری قبلی شما را فهرست می کند ، کمک کنند . مهم است که رزومه شما از اشتباهات بری باشد ، بنابراین ممکن است از کسی که زبان قوی ای دارد بخواهید که قبل از جستجو به دنبال یک شغل ، رزومه شما را بررسی کند .

هنگامی که یک رزومه کاری دارید ، وقت آن رسیده تا به دنبال کار بگردید !

  • شما می توانید در حالی که رزومه در دست دارید به یک فروشگاه محلی یا یک فروشگاه زنجیره ای بروید . با مدیر گفتگو کنید و ببینید که آیا موقعیت شغلی ای در آن مکان برای شما وجود دارد یا خیر ؟ در صورت پاسخ منفی ، رزومه خود را در اختیار آنان قرار داده تا در صورت نیاز با شما تماس بگیرند . مهم است که برای ایجاد یک تصور خوب لباس های مناسبی به تن داشته باشید .
  • شما می توانید کلمه ” careers ” را در وب سایت های استخدامی یا صنعتی جستجو کنید تا مکان های شغلی را بیابید . بسیاری از این وب سایت ها به شما اجازه می دهند تا به صورت آنلاین درخواست شغل بدهید .
  • شما می توانید از وب سایت های جستجوی کار در استرالیا برای جستجوی شغل های نیمه وقت در منطقه خود استفاده کنید . وب سایت های جستجوی شغلی عبارتند از :  Seek ، MyCareer ، CareerOne و ApplyDirect .
  • مؤسسه شما همچنین می تواند یک سرویس شغلی داشته باشد که می تواند ارتباط شما را با کارفرمایان برقرار کند یا یک صفحه جستجوی شغل روی وب سایت خود داشته باشد که کارهای نیمه وقت را فهرست کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در استرالیا با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studiesinaustralia.com