خوابگاهچگونه در استرالیا خوابگاه بیابیم ؟

وقتی شما در دوره تحصیلی مورد نظرتان ثبت نام کرده و ویزای تحصیلی خود را سازماندهی کردید ، وقت آن رسیده است که پرواز خود را رزور و محلی برای اقامت بیابید . سازماندهی محل اقامت  یا همان خوابگاه نیازمند کمی تحقیقات است ، از جمله مواردی چون تعیین گزینه های مسکن شما و اینکه چقدر می توانید هزینه کنید . ما با طرح چند سوال کلیدی که این روند را آغاز می کنیم  .

آیا گزینه های اقامتتان را بررسی کرده اید ؟

گزینه های اقامت متعددی در استرالیا وجود دارد – درون دانشگاهی یا بیرون دانشگاهی ، کوتاه مدت یا بلند مدت . این موارد شامل boarding ( در سطح دبیرستان ) ، homestay ، خوابگاه دانشجویی ( از جمله کالج های مسکونی ، سالن های اقامت و آپارتمان های دانشجویی ) ، hostels ، مهمانخانه ها و اجاره شخصی می باشند .

بسیاری از دانشجویان قبل از جستجوی خوابگاه دانشجویی یا اجاره منزل شخصی به دنبال اقامتگاه های کوتاه مدتی چون homestay یا هتل یا Airbnb property می گردند . همچنین شما می توانید قبل از رسیدن به استرالیا کارهای مربوط به اخذ خوابگاه های درون دانشگاهی را سازماندهی کنید . اگر قبل از ورود به استرالیا قادر به بررسی کردن نباشید ، اطمینان حاصل کنید تا از یک تور مجازی سوالات بسیاری را بپرسید . برای اجاره منزل شخصی توصیه نمی کنیم اجاره یا هزینه ای را بابت اموال پرداخت کنید مگر این که شخصا از آن محل بازدید به عمل بیاورید .

آیا در مورد مکانی که می خواهید در آن زندگی کنید فکر کرده اید؟

وقتی در مورد موسسه تصمیم گرفتید ، می توانید گزینه های اقامت خود را به مناطق محلی محدود کنید – بنابراین شما می بایست در مورد محیطی که می خواهید در آن زندگی کنید فکر کنید . آیا می خواهید در چراغ های روشن شهر زندگی کنید یا اینکه احساس آرامش حومه ها را ترجیح می دهید ؟ همچنین این مورد را در نظر داشته باشید که پردیس ها در سراسر ایالات پخش می شوند ، بنابراین ممکن است در قلب شهر مستقر نشوید . به عنوان مثال در ویکتوریا ، در خارج از ملبورن چند پردیس وجود دارد . Geelong در ساحل غربی ، Gippsland در ساحل جنوبی ، Ballarat و Bendigo در شمال و پردیس های کوچکتر در اطراف دیگر شهرهای منطقه قرار گرفته اند . اگر شما به یک پردیس شهری بروید ، تعداد انگشت شماری از شهرها به طور واقعی پردیس هایی در CBD دارند . بیشتر افراد با تراموای کوتاه و یا سایر وسایل حمل و نقل عمومی به پردیس های حومه می روند . هر کدام از ایالاتی را که انتخاب کردید ؛ برای انتخاب محل اقامت مطمئن شوید که محل پردیس دانشگاه را نیز در نظر گرفته اید .

آیا می دانید مسکن شما به چه مقدار هزینه نیاز دارد ؟ آیا توان پرداخت آن را دارید ؟

هزینه مساکن بسته به نوع مساکن  ، محل آن ها و هرگونه خدمات اضافی ارائه شده متفاوت است . همانطور که در حال جستجو هستید به یاد داشته باشید که بودجه خود را در نظر بگیرید و در صورت لزوم به دنبال مصالحه باشید . همچنین در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه اجاره می بایست هزینه های جانبی مانند هزینه مواد غذایی ، آب و برق و گاز را نیز اگر در هزینه اجاره لحاظ نشده است ، در نظر بگیرید .

آیا گزینه های دیگری وجود دارد ، اگر اولین انتخاب شما در دسترس نباشد ؟

درست همانطور که برای دوره های دانشگاهی استرالیایی خود درخواست کرده اید ، بهتر است تنها به یک گزینه اقامتی دل نبندید . جستجوی خود را گسترش دهید و مطمئن شوید که گزینه های پشتیبانی در صورتی که اولین انتخاب شما با شکست مواجه شد ، وجود دارد . اقامت می تواند بسیار رقابتی باشد ، به خصوص زمانی که به ترم جدید نزدیک تر می شویم . اگر به دنبال اجاره های خصوصی هستید ، به یاد داشته باشید که در حال رقابت با عموم مردم به سر می برید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در استرالیا با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studiesinaustralia.com