چالش دانشجویان بین المللی در کاناداچهار چالش بزرگ دانشجویان بین المللی در کانادا و چگونگی برخورد با آن ها

کانادا دانشجویان را از تمام نقاط جهان از چین ، هند ، کره ، فرانسه ، ایران و … جذب می کند . در واقع این کشور یک پناهگاه چند فرهنگی است . طبق آمار کانادا ، در سال 2016 تعداد 266،620 دانشجوی بین المللی در سراسر این کشور مشغول به تحصیل بوده اند .

دانشجویان بین المللی هنگامی که در کالج ها و دانشگاه های این کشور ثبت نام می کنند ، امید بسیاری دارند . بسیاری از افراد کانادا را به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی آن انتخاب می کنند ، اما آن ها مجبورند هزینه تحصیلی بسیار بالایی را در این کشور پرداخت کنند . فدراسیون دانشجویان کانادایی ( CFS ) برآورد می کند دانشجویان بین المللی بیش از سه برابر بیشتر از دانشجویان داخلی بابت تحصیل هزینه پرداخت می کنند .

علاوه بر هزینه های بالا ، هنگامی که دانشجویان بین المللی در یک دانشگاه یا کالج ثبت نام می شوند ، هنوز با چالش های متعددی مواجه هستند . در ادامه می خواهیم چهار مورد از مهمترین های آن ها را برای  تحصیل در کانادا را شرح دهیم :

1 – احساس بیگانگی

تنظیم زندگی و تحصیل در یک کشور جدید می تواند از لحاظ منطقی دشوار باشد ، اما جنبه اجتماعی عدم داشتن یک سیستم پشتیبانی نزدیک می تواند به احساس بیگانگی در بین دانش آموزان بین المللی اضافه کند . دی سینگ22 ساله اهل بمبئی هند است و در یک برنامه علوم بهداشتی در دانشگاه بریتیش کلمبیا ثبت نام کرده است . سال اول سخت بود . او از احساس تنهایی اش می گوید . غذای جدید ، فرهنگ جدید ، حتی سبک یادگیری متفاوت ، اما پیوستن به باشگاه ها و فعال بودن در جامعه به او کمک زیادی کرد .

برخی از راهنمایی ها برای فعالیت اجتماعی بیشتر :

عضویت در باشگاه ها یا کلاس های تناسب اندام گروهی

داوطلب شدن

حمایت از تیم های ورزشی محلی

شرکت در مراسم و جشنواره های محلی

پاداش : این فعالیت ها همچنین می توانند فرصت های شبکه ای را هم فراهم کنند .

سینگ می گوید که هنوز هم احساس غم و اندوه می کند ، خصوصا در هنگام تعطیلات کانادایی ها ، زمانی که دانشگاه ساکت است و اومی تواند سنگینی نبودن در کنارخانواده اش را حس کند . اما او تلاش می کند نیمه پر لیوان را ببیند ، او می داند که فقط برای چهار سال در آن جا خواهد بود ، بنابراین او کارهایی انجام می دهد که ریشه و اصالت خود را به یاد بیاورد .

2 – معامله با مالیات

برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند، این اولین بار است که آن ها از خانه دور می شوند . بنابراین ، فراتر از مدیریت حجم کار مدرسه یا دانشگاه در یک کشور دیگر، آنها باید یاد بگیرند که پول خود را نیز مدیریت کنند .

Jose Balcaceres مدیر اجرایی مرکز بین المللی کالج جورج براون می گوید ” این مساله دشواری است ، و این مورد برای بسیاری از دانشجویانی که در تورنتو زندگی می کنند به وضوح مشاهده می شود . بسیاری از آن ها مشاهده کرده اند اما مشاهده کردن با زندگی کردن بسیار متفاوت است . ”

پول می تواند به سرعت با اجاره ، غذا و هزینه های زندگی عمومی ناپدید شود . علاوه بر این ، بیشتر برنامه ریزی ها قبل از ورود به کانادا انجام می شود ، بنابراین دانشجویان به دنبال این هستند که با تلاش فراوان در تحقق آن برنامه ریزی ها قدم بردارند .

Balcaceres می گوید : اگر یک دانش آموز مشکل مدیریت امور مالی دارد ، بهتر است در همان ابتدا با یک مشاور مالی صحبت کند و با این کار می تواند بودجه خود را به خوبی مدیریت کند . در بسیاری از موسسات پس از دوره متوسطه به دانش آموزان مشاوره مالی ارائه می شود .

دانشجویان هنگام ایجاد یک حساب بانکی کانادایی می توانند از موسسه مالی خود نیز مشاوره مالی دریافت کنند .

3 – ادغام خانواده

اگر دانشجویی با همسر خود برای ادامه تحصیل به کانادا بیاید ، یک نفر از آن ها حق تحصیل و دیگری حق اجازه کار دریافت می کند . متاسفانه فردی که دارای اجازه کار است تا زمانی که شغلی نیافته است می تواند به طور اجتماعی از جامعه محلی جدا شود .

Balcaceres می گوید ” این مورد به کرات اتفاق میافتد . به عنوان مثال ما به دانشجویان بسیاری از برزیل برای دوره post-graduate پذیرش می دهیم و اعضای خانواده آنها نیاز دارند در جامعه ادغام شوند . ”

اگر احتمال چنین موردی را می دهید ، کالج یا دانشگاه خود را بررسی کنید و ببینید آیا برنامه های یکپارچه و یا مشاوره ای برای اعضای خانواده شما در دسترس می باشد یا خیر . برای داشتن تجربه ای مثبت در کانادا ، مهم است که همه اعضای خانواده احساس آرامش کنند .

4 – دسترسی به بازار کار

طبق گزارش اداره آموزش و پرورش بین المللی کانادا ، 51 درصد از دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی برای اقامت دائم در کانادا درخواست می کنند . این مطالعه جدید نشان می دهد بسیاری از دانشجویان بین المللی احساس می کنند که ورود به  بازار کار این کشور دشوار است . محققان اظهار داشتند که بسیاری از دانشجویان مصاحبه ای ابراز تردید کرده اند که در زمینه تحصیل خود اشتغال پیدا کنند :

دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی ، چشم انداز بسیار شگرفی در مورد شغل خود داشتند . آنها وضعیت خود را به عنوان “واقعا بد” به دلیل وضعیت کنونی اقتصاد کانادا توصیف کردند . آنها متوجه شدند که بازار کار برای دانش آموزان کانادایی سخت است اما اظهار داشته اند که برای دانشجویان بین المللی نیز بسیارسخت تر است و در مورد رشته های علوم انسانی نیز تقریبا غیرممکن است .

برای کمک به بهبود چشم انداز ، بهتر است دانشجویان برای کسب یک تجربه کاری در کانادا به سراغ اخذ یک مدرک کار آموزی از یک شرکت کانادایی بروند . علاوه بر این شبکه سازی از طریق ارتباطات خانوادگی ، همکاران قبلی و تماس های اجتماعی که از طریق ملاقات در باشگاه ها و رویداد ها حاصل می شود ، ممکن است به جستجوی شغلی شما کمک کند .

در مجموع ، دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا با موانع بیشتری مواجه هستند . اما اولین قدم را بردارید و از برنامه هایی که در حال حاضر استفاده می کنید بهره ببرید تا برای رسیدن به موفقیت به شما کمک کنند . علاوه بر این خود را در بطن جامعه قرار دهید ، خودتان را به یک بخش ضروری جامعه تبدیل کنید و در این صورت است که شما ملزم به موفقیت خواهید بود .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا با ما تماس بگیرید .

منبع : https://aeen-study.com/blog/study-in-canada

منبع : www.studyincanada.com