هزینه تحصیل در استرالیا 2019

استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد دنیا برای تحصیل است که در حال حاضر میزبان 480000 دانشجوی بین المللی است  آیا می خواهید در استرالیا تحصیل کنید؟ اگر اینطور است، دانستن هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا بسیار مهم است داشتن تحصیل موفق در خارج از کشور تنها به توانایی های علمی شما بر نمی گردد.

دانش آموزان زیادی اینگونه فکر می کنند و اشتباه می کنند , اگر می خواید در حین تحصیل در خارج از کشور موفق شوید و مدرک خود را به پایان برسانید باید برنامه ریزی مالی داشته باشید . بیشترین هزینه ای که دارید هزینه دانشگاه می باشد.

هزینه های تحصیل در استرالیا بسته به اینکه در چه مقطع و چه شهری تحصیل کنید متغییر است در مقطع کارشناسی برآورد تقریبی هزینه ها بین 23000 تا 29000 دلار در سال فقط هزینه دانشگاه و برای مقطع ارشد سالی 22000 تا 35000 دلار به طور سالانه می باشد . که البته در بعضی از رشته های خاص مثل رشته های پزشکی و زیر مجموعه آنها هزینه تحصیل بالاتر است .

بنابراین، یکی از بهترین راه های کاهش هزینه  تحصیل برای شما این است که در دانشگاه های ارزان قیمت استرالیا تحصیل کنید, که آموزش عالی نیز ارائه می دهند .

از دیگر هزینه هایی که یک دانشجو در استرالیا خواهد داشت هزینه های زندگی دانشجویی می باشد که حدودا سالی 20000 دلار می باشد , البته که دانشجویان اجازه کار دانشجویی نیز دارند البته به تعداد ساعات محدود هر دانشجو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته می توانند کار کنند که بسته به نوع کار درآمد متفاوتی نیز دارند .

نکته مهم دیگر در رابطه با متقاضیان متاهل است , دانشجویان متاهل مقطع کارسناسی ارشد در نظر داشته باشند که همسر آنها به صورت تمام وقت اجاره کار دارند و همسران دانشجویان مقطع کارشناسی به صورت نیمه وقت اجاره کار دارند که در صورت داشتن رزمه ی کاری و تحصیلی قوی با توجه به شرایط اقتصادی خوب استرالیا  شانس داشتن کار خوب را دارند .

مورد دیگر  در مورد دانشجویان مقطع دکتری می باشد , دانشجویان مقطع دکتری در استرالیا در صورت داشتن رزومه تحصیلی و علمی قوی شانس زیادی برای گرفتن بورسه تحصیلی از دولت استرالیا دارند هرچند که گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری با توجه به طول دوره و رقابتی بودن آن سخت است , ولی اگر دانشجویی موفق به گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری شود نه تنها دانشگاه هزینه تحصیل دانشجو را پرداخت می کند بلکه به صورت سالانه هزینه زندگی نیز به دانشجو پرداخت می کند و نکته دیگر اینکه همسر دانشجویان مقطع دکتری به صورت تمام وقت اجازه کار دارند .

بخش دیگری که شامل هزینه ها می شود بیمه متقاضیان است چرا که هزینه ای که بابت بیمه به دانشگاه پرداخت می کنید نیز شامل هزینه ها می شود, تمام این شرکت ها ی بیمه پوشش های درمانی متفاوتی را ارائه می دهند اما آنچه برای ویزای دانشجویی کفایت می کند بیمه استاندارد است . بیمه دانشجویی شامل ویزیت پزشک ، دارو و هزینه های بیمارستان را طبق تعرفه بیمه پوشش می دهد .

مورد دیگر اینکه هزینه خوابگاه را نمی توان در نظر نگرفت چرا که شما به صورت هفته ای این هزینه زو باید پرداخت کنید که در کل به هزینه زندگی شما اضافه می شود هزینه های خوابگاه بسته به نوع خوابگاه متفاوت هست , معمولا از هفته ای 250/300 دلار در هفته شروع می شود .

در استرالیا خوابگاه هایی به اسم هوم استی ) (Home stayوجود دارد که در این خوابگاه ها دانشجو با خانواده های استرالیایی زندگی می کنند, دانشجویانی که زیر سن قانونی هستند می توانند با این خانواده ها زندگی کنند البته که هزینه های هوم استی بستگی به این داره که این خوابگاه  ها با غذا است یا بدون غذا و از 250 دلار در هفته شروع می شود .

اجاره شخصی نیز بستگی به نوع ساختمان ، منطقه و شهر محل اقامت دارد به طور مثال یک آپارتمان یک خوابه از هفته ایی 350 تا 400 دلار استرالیاست البته دانشجویان می توانند با هم دیگه به صورت 3,4 نفری یک محلی را اجاره کنند که در این صورت هزینه های آنها کمتر می شود .

دانشجویانی که به صورت جمعی خونه ایی را اجاره می کنند می توانند برای کم کردن هزینه خود وسایل مورد نیاز خود را از سایت های اینترنتی موجود در استرالیا استفاده کنند یکی از این سایت ها گام تری نام دارد, در این سایت متقاضیان می توانند وسایل دست 2 با قیمت مناسب را خریداری کنند .

یکی از موارد مهم دیگری که متقاضیان تحصیل در استرالیا باید بدانند هزینه های وسایل نقلیه است که دانشجویان به وفور از آن استفاده می کنند نکته ایی که می خواییم  در اینجا به آن بپردازیم هزینه های رفت و آمد در استرالیا می باشد از آنجایی که هزینه تاکسی در استرالیا برای دانشجویان بالا می باشد دانشجویان می توانند برای پایین آوردن هزینه ها از اتوبوس و یا مترو استفاده کنند برای استفاده از این وسایل نقلیه باید کارت تهیه کنید این کارت رایگان است ولی از آنجایی که باید مقداری آن را شارژ کنید معمولا شارژ 10$ می شود.

By |2018-12-16T16:34:39+00:00دسامبر 16th, 2018|استرالیا, دانشگاه های استرالیا|بدون ديدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه