مشکلات اقتصادی استرالیا به دلیل کاهش تعداد دانشجویان بین المللی به دنبال شیوع کرونا

در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا کشور استرالیا هزاران دانشجو رااز دست داد که این به بسیاری از مشاغل وابسته به دانشجویان خارجی ضررهای اقتصادی وارد کرد. عدم وجود آنها در بخشهای دیگر مانند بازار مسکن احساس شده است – هزاران ساختمان آپارتمانی برای بیشتر سال 2020 خالی مانده است. این بدان معنا بود که آپارتمانهایی که قبلاً در آن هزاران دانشجو اقامت داشتند دیگر سرمایه قابل قبولی نبوده و صاحبان کالا را به فروش با قیمت کمتر از سالهای قبل.

برگزاری کلاسها به صورت انلاین دانشگاههای استرالیا هزاران دانشجو را از دست دادند. در اکتبر 2019 ، 580،202 دانشجوی بین المللی در دوره های استرالیا ثبت نام کردند. تا اکتبر 2020 ، این میزان با 13٪ کاهش به 502،206 رسید. مشکل پیچیده این است که بسیاری از دارندگان ویزای دانشجویی بین المللی در خارج از استرالیا هستند. در سال تقویمی 2019 ، آموزش بین المللی بیش از 40 میلیارد دلار به اقتصاد استرالیا کمک کرد. در پایان دسامبر سال 2020 ، 158،014 نفر از 543،522 دارندگان ویزا در کشور نبودند. این بدان معناست که آنها در اقتصاد گسترده استرالیا هزینه نخواهند کرد. مدل سازی توسط دانشگاه های استرالیا تا سال 2023 نشان می دهد ، دانشگاهها به دلیل از دست دادن دانشجویان بین المللی 16 میلیارد دلار استرالیا ضرر می کنند. حذف دانشجویان بین المللی آینده جهانی استرالیا را به خطر می اندازد.

حتی تا سال 2021 ، ساختمانها در مناطق حومه ای در سیدنی و ملبورن خالی می مانند ، و شهرهای حومه اطراف دانشگاهها بشدت آسیب دیده اند. بزرگترین تأمین کننده خوابگاه دانشجویی استرالیا ، Scape ، با 14000 اتاق خواب در اطراف استرالیا و 10،000 دیگر در حال اتمام ، 80 تا 90 درصد کاهش در سال 2021 را تخمین زده است

دانشگاههای استرالیا در تلاشند که با برگزاری کلاسهای آموزش به صورت سنتی دانشجویان بیشتری را در سال 2021 از سرتا سر جهان جذب کنند

ایالت های استرالیا قصد به بازگرداندن برخی از دانشجویان را دارند. این موارد شامل بازگشت 300 دانشجوی بین المللی به استرالیای جنوبی ، 350 نفر به ACT میباشد

دانشگاه کانبرا تأیید کرده است که “بیش از دو سوم” کلاس ها در ترم اول 2021 به حضوری برگزار میگردند ، در حالی که همچنین وعده داده است که “رویدادهای هفتگی” مانند موسیقی زندهو کنفرانسها از سر گرفته خواهد شد.

دانشگاه مورداک در استرالیای غربی تأیید کرده است که همه آموزش ها و آزمایشگاه ها به صورت شخصی انجام می شود – یک تغییر قابل توجه از سال 2020 – در حالی که دانشگاه ملی استرالیا گفت که “انتظار دارد” از همه دانشجویانی که می توانند در دانشگاه تحصیل کنند این کار را انجام دهند.

برای ترم اول ، کلاس ها در دانشگاه ترکیبی از آنلاین و برگزار خواهد شد و بیشتر سخنرانی ها هنوز بصورت آنلاین انجام می شود.

در دانشگاه مورداک همه آزمایشگاه ها ، آموزش ها و استودیو ها به صورت حضوری خواهند بود. اگر کلاس بیش از 40 دانش آموز باشد ، گزینه ای برای آنلاین وجود دارد.