رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند

رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلندرتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند به دلیل کیفیت آموزشی بالا و فعالیت های تحقیقاتی در رشته های متفاوت ، در جهان بسیار مناسب می باشد. بسیاری از رتبه بندی های معتبر جهان و وزارت علوم ایران هشت دانشگاه نیوزیلند را در جزو بهترین دانشگاه ها می دانند . هشت دانشگاه برتر در نیوزلند در بین بهترین دانشگاه های دنیا در رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند و جهان در سال 2018 قرار دارند که پنج مورد در در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارند . از طرفی ارائه بورسهای متنوع از طرف دولت نیوزیلند و دانشگاه های آن برای جذب دانشجویان دکترا یکی از سیاستهای هوشمندانه این کشور برای پیشرفت در امور علمی – پژوهشی و اخذ رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند بوده است .

در ادامه با معرفی و توضیح مختصری در رابطه با هشت دانشگاه برتر آن ، در رابطه با رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند در جهان نیز توضیحاتی ارائه خواهیم داد .

دانشگاه اوکلند

دانشگاه اوکلند دارنده رتبه 82 در بین برترین دانشگاه های جهان و رتبه 1 در رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند است . این دانشگاه همچنین بزرگترین و جامع ترین دانشگاه در کشور است که بیش از 40000 دانشجو در شش پردیس و هشت دانشکده دارد . پنج عدد از این پردیس ها در بزرگترین شهر نیوزیلند ، اوکلند قرار دارند و ششمی در شمالی ترین شهر این کشور ، وانگری قرار دارد .

دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو در سال جاری تحصیلی 18 پله در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان صعود کرده است . در حال حاضر این دانشگاه دارای رتبه جهانی 118 است و در رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند رتبه دوم را به خود اختصاص داده است . این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه کشور ( که در سال 1869 تأسیس شد ) است و در شهر دانین در جزایر جنوبی مستقر است . در این دانشگاه حدود 20800 دانشجو ثبت نام کرده اند . معماری و باغات جذاب آن توجهات را به خود جلب می کند و به طور مرتب در لیست های زیباترین دانشگاه های دنیا قرار دارند .

دانشگاه کانتربری

دانشگاه کانتربری در سال جاری در رتبه 214 جهان قرار دارد و در رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند در رتبه سوم . این دانشگاه یکی دیگر از قدیمی ترین دانشگاه های نیوزیلند است که در سال 1873 به عنوان دانشکده کانتربری تاسیس شد . دانشگاه Christchurch ، در بزرگترین شهر جزایر جنوبی ، در حدود 14900 دانشجو دارد که 1100 نفر آن ها بین المللی هستند .

دانشگاه ویکتوریا نیوزیلند

دانشگاه ویکتوریا نیوزیلند در ولینگتون ، پایتخت نیوزیلند ، نه پله در رده بندی برترین دانشگاه های جهان صعود کرده است و در سال جاری در رتبه 219 قرار دارد . این دانشگاه در سال 1897 تأسیس شد و دانشگاه دارای طیف وسیعی از برنامه هاست . به ویژه در حقوق ، علوم انسانی و علوم اجتماعی قوی است .این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند در رتبه چهارم قرار گرفته است .

دانشگاه وایکاتو

دانشگاه دیگری که در سال جاری بهبود رتبه داشته است ، دانشگاه وایکاتو است که 32 پله صعود کرده است و اکنون در رتبه 292 جهان قرار دارد . این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند ، در رتبه پنجم قرار دارد . این دانشگاه به طور عمده در شهر هامیلتون در جزیره شمالی واقع شده است و در سال 1964 به عنوان اولین دانشگاه نیوزیلند تاسیس شد .

دانشگاه مسی

دانشگاه مسی در سال جاری 24 پله در رتبه بندی جهانی پیشرفت داشته و در حال حاضر در کنار دانشگاه چینی Tongji در رتبه 316 جهان قرار دارد . Massey به واسطه ماهیت کاربردی برنامه ها و دوره های خود و ارتباطات نزدیک با جامعه شناخته شده است و تنها دانشگاه نیوزیلند است که برنامه های مربوط به حمل و نقل هوایی ، حل اختلافات ، پزشکی دامپزشکی و علوم نانو را ارائه می دهد . در رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند نیز در رتبه ششم قرار دارد .

دانشگاه لینکلن

دانشگاه لینکلن همچنان موقعیت خود را در رتبه بندی امسال بهبود می بخشد و پس از 24 پله صعود در رتبه 319 در جهان ، با اشتراک گذاری این موقعیت با دو دانشگاه دیگر قرار دارد . لینکلن در میان 50 دانشگاه برتر دنیا در رشته کشاورزی و جنگلداری قرار دارد . در رتبه بندی دانشگاه نیوزیلند نیز در رده هفتم قرار دارد .

دانشگاه تکنولوژی اوکلند

دانشگاه AUT دارای رتبه 441 – 450 در جهان و در رتبه بندی دانشگاه های نیوزیلند ، رتبه 8 است . این دانشگاه ابتدا در سال 1895 به عنوان مدرسه فنی و مهندسی اوکلند تاسیس شد و در سال 2000 به دانشگاه تبدیل شد .

لینک مفید : www.topuniversities.com