لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه UTS استرالیا

دانشگاه UTS (دانشگاه تکنولوژی سیدنی)

دانشگاه UTS: دانشگاه تکنولوژی سیدنی یکی از دانشگاه های برتر کشور استرالیا می باشد که بسیاری از افراد در سراسر دنیا برای این دانشگاه درخواست ارسال می کنند تا بتوانند در این دانشگاه مجهز استرالیا تحصیل کنید. استرالیا در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل در دنیا شناخته می شود و بسیاری علاقه به تحصیل در استرالیا و اعزام دانشجو به این کشور را دارند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه UTS، تاریخچه، هزینه و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه UTS (University of Technology Sydney)

دانشگاه فناوری سیدنی (UTS) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در سیدنی، نیو ساوت ولز، استرالیا واقع شده است. اگرچه گفته می شود که ریشه آن به دهه 1830 برمی گردد، اما این دانشگاه به شکل فعلی خود در سال 1988 تأسیس شد. از سال 2021، UTS 45221 دانشجو را از طریق 9 دانشکده و مدرسه خود ثبت نام می کند.

این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های جوان پیشرو در جهان (زیر 50 سال) در نظر گرفته می شود که در رتبه بندی دانشگاه های جوان QS در سال 2021 رتبه اول استرالیا و یازدهم جهان را به خود اختصاص داده است. UTS یکی از اعضای موسس شبکه فناوری استرالیا است و یکی از اعضای دانشگاه های استرالیا و شبکه دانشگاه های سراسر جهان است.

پردیس شهری UTS در مرز جنوبی منطقه تجاری مرکزی سیدنی، نزدیک به ایستگاه مرکزی و میدان راه آهن واقع شده است. برج UTS هسته پردیس شهر است که در مقابل برادوی قرار دارد. پردیس از پنج حوزه مجزا تشکیل شده است. برادوی، های مارکت و بلک فریرز در محوطه شهر قرار دارند، در حالی که محوطه‌های مور پارک و گیاه‌شناسی امکانات تخصصی را با سازمان‌های صنعتی اطراف ادغام می‌کنند.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه تکنولوژی سیدنی

 • شعار دانشگاه: فکر کن، تغییر بده، انجام بده. (Think. Change. Do.)
 • تاریخ تاسیس: 26 ژانویه 1988
 • صدراعظم: کاترین لیوینگستون (Catherine Livingstone)
 • دستیار صدراعظم: اندرو پارفیت (Andrew Parfitt)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 3,857 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 45,221 نفر

رتبه دانشگاه UTS

دانشگاه UTS درمرکز شهر سیدنی استرالیا واقع شده است و از رتبه 9 در میان دانشگاه های استرالیا برخوردار است. طبق رتبه بندی QS این دانشگاه دارای رتبه 160 در جهان می باشد.

درباره دانشگاه تکنولوژی سیدنی
درباره دانشگاه تکنولوژی سیدنی

تاریخچه دانشگاه تکنولوژی سیدنی

دانشگاه فناوری سیدنی از مدرسه هنرهای مکانیک سیدنی (قدیمی‌ترین مؤسسه مکانیک مستمر در استرالیا) که در سال 1833 تأسیس شد، سرچشمه می‌گیرد. در دهه 1870، این دانشکده کالج Workingman’s را تشکیل داد که بعداً توسط دولت نیوساوت ولز در سال 1882 دانشکده فنی سیدنی را تشکیل داد.

در سال 1940، پارلمان نیو ساوت ولز قانونی را برای تأسیس موسسه فناوری تصویب کرد که در سال 1964 منجر به تأسیس مؤسسه فناوری نیو ساوت ولز (NSWIT) شد. در سال 1968، موسسه فناوری NSW با موسسه مطالعات تجاری NSW ترکیب شد. در سال 1976 NSWIT اولین دانشکده حقوق را در NSW خارج از بخش دانشگاه تأسیس کرد. پردیس Haymarket به طور رسمی در سال 1985 افتتاح شد.

در 8 اکتبر 1987 وضعیت دانشگاه به NSWIT اعطا شد که به دنبال آن قانون 1987 دانشگاه صنعتی سیدنی تصویب شد. در 26 ژانویه 1988 به عنوان دانشگاه فناوری سیدنی (UTS) مجدداً تشکیل شد، همراه با ادغام دانشکده طراحی کالج سابق سیدنی.

در سال 1989، دانشگاه فناوری، سیدنی، قانون 1989 (NSW) UTS را با جذب کالج آموزش پیشرفته Kuring-gai (KCAE) و موسسه آموزش فنی و معلمان بزرگسال (ITATE) کالج آموزش پیشرفته سیدنی تشکیل داد. تا سال 1991، یک ساختار علمی متشکل از 9 دانشکده و 25 مدرسه تأسیس شد.

 

دانشکده های دانشگاه UTS

 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده طراحی، معماری و ساخت
 • دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پرستاری، مامایی و علوم بهداشت
 • دانشکده علوم پایه

علاوه بر دانشکده های ذکر شده، دانشگاه UTS دارای یک مرکز آموزشی به نام Insearch می باشد که دوره های زبان انگلیسی، دوره های پیش دانشگاهی همچنین دوره های فوق دیپلم که راهی برای ورود به دانشگاه است را ارائه می دهد. وجود این مرکز آموزشی شانسی برای علاقه مندان تحصیل در استرالیاست که نمی توانند به طور مستقیم پذیرش کارشناسی از یوتی اس بگیرند.

هزینه تحصیل در دانشگاه UTS
هزینه تحصیل در دانشگاه UTS

هزینه تحصیل در دانشگاه UTS

هزینه تحصیل در استرالیا یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید در زمان انتخاب دانشگاه برای ارسال درخواست پذیرش بررسی کنید. دانشجویان بین المللی، به استثنای تحصیل در خارج از کشور و دانشجویان مبادله ای، شهریه بر اساس بار دریافت می کنند. این بدان معناست که برای هر موضوعی که در آن ثبت نام می کنید، از جمله موضوعات تکراری، هزینه ای دریافت می کنید.

شهریه برای هر دوره آموزشی باید از قبل پرداخت شود. همانطور که در نامه پیشنهادی شما ذکر شده است، هزینه تحصیل شما در هر سال تقویمی افزایش می یابد. شما میتوانید برای اینکه بدانید هزینه تحصیل شما در این دانشگاه چقدر میشود بهتر است به سایت دانشگاه UTS مراجعه کنید و هزینه تحصیل در این دانشگاه را بر اساس رشته مورد نظر خودتان بررسی کنید.

 

بورس های دانشگاه UTS

دانشگاه UTS نیز مانند سایر دانشگاه های استرالیا طیف متنوعی از بورس های تحصیلی برای علاقه مندان به تحصیل در استرالیا را ارائه می دهد:

بورسهای مقطع کارشناسی

Academic Excellence Scholarship

دانشجویان ممتاز که دارای شرایط این بورس باشند مبلغ 10000 دلار طی دو پرداخت 5000 دلاری دریافت می کنند.

UTS: INSEARCH Graduate Scholarship

دانشجویان ممتاز با معدل بالا که دوره کاردانی را در INSEARCH گذرانده باشند در مقطع کارشناسی دانشگاه UTS از این بورس برخوردار می شوند.

Full tuition scholarship

شرایط این بورس که هزینه شهریه را پوشش می دهد و به دانشجویان ممتازتعلق می گیرد متعاقبا از طرف دانشگاه اعلام خواهد شد.

بورسهای ارشد تحقیقاتی و دکترا

دانشگاه UTS برای جذب دانشجویان ممتاز و فعال علاقه مند به تحصیل و تحقیق در استرالیا بورسهای متفاوتی برای این مقطع تحصیلی ارائه می دهد. علاوه بر بورسیه های دانشگاه علاقه مندان تحصیل در استرالیا می توانند از بورسهای دولتی مانند IPRS همچنین APA استفاده کنند.

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه تکنولوژی در سیدنی

لیسانس بازرگانی (Bachelor Business) لیسانس مدیریت (Bachelor of Management) کارشناسی اقتصاد (Bachelor of Economics)
لیسانس حسابداری (Bachelor of Accounting) لیسانس ارتباطات (Bachelor of Communication) نوشتن خلاق (Creative Writing)
روزنامه نگاری (Journalism) هنر و تولید رسانه (Media Arts and Production) رسانه های دیجیتال و اجتماعی (Digital and Social Media)
ارتباطات عمومی (Public Communication) علوم اجتماعی و سیاسی (Social and Political science) لیسانس موسیقی و طراحی صدا (Bachelor of Music and Sound Design)
لیسانس ترکیبی هوش خلاق و نوآوری (Combined Bachelor of Creative Intelligence and Innovation) لیسانس ترکیبی هوش خلاق و نوآوری (Bachelor of Design in Fashion and Textiles) لیسانس طراحی انیمیشن (Bachelor of Design in Animation)
لیسانس طراحی در طراحی محصول (Bachelor of Design in Product Design) لیسانس طراحی در ارتباطات بصری (Bachelor of Design in Visual Communication) لیسانس طراحی در معماری (Bachelor of Design in Architecture)
لیسانس معماری منظر (افتخارات) (Bachelor of Landscape Architecture (Honours)) لیسانس طراحی در معماری داخلی (Bachelor of Design in Interior Architecture) لیسانس مدیریت پروژه های ساختمانی (Bachelor of Construction Project Management)
لیسانس اقتصاد املاک (Bachelor of Property Economics) مهندسی انعطاف پذیر (Flexible engineering) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
مهندسی عمران (Civil) مهندسی عمران (ساخت و ساز) (Civil (Construction)) عمران (ساختارها) (Civil (Structures))
عمران و محیط زیست (Civil and Environmental) مهندسی داده (Data Engineering) مهندسی برق (Electrical)
مهندسی الکترونیک (Electronic) مهندسی برق و الکترونیک (Electrical and Electronic) مهندسی مکانیک (Mechanical)
مهندسی مکاترونیک (Mechatronic) مهندسی مکانیک و مکاترونیک (Mechanical and Mechatronic) مهندسی نرم افزار (Software Engineering)
لیسانس پرستاری (Bachelor of Nursing) لیسانس مامایی (Bachelor of Midwifery) لیسانس علوم بهداشتی (Bachelor of Health Science)
لیسانس علوم ورزشی و ورزشی (Bachelor of Sport and Exercise Science) لیسانس علوم محاسباتی (افتخار) (Bachelor of Computing Science (Honours)) لیسانس سیستم های اطلاعاتی (Bachelor of Information Systems)
لیسانس فناوری اطلاعات (Bachelor of Information Technology) لیسانس علوم در توسعه بازی (Bachelor of Science in Games Development) لیسانس ترکیبی هنر در مطالعات بین المللی (Combined Bachelor of Arts in International Studies)
لیسانس ترکیبی پایداری و محیط زیست (Combined Bachelor of Sustainability and Environment) لیسانس حقوق (Bachelor of Laws) لیسانس علوم پیشرفته (Bachelor of Advanced Science)
لیسانس زیست شناسی محیطی (Bachelor of Environmental Biology) لیسانس پزشکی قانونی (Bachelor of Forensic Science) لیسانس زیست شناسی دریایی و تغییرات آب و هوا (Bachelor of Marine Biology and Climate Change)
لیسانس علوم ریاضی (Bachelor of Mathematical Sciences) لیسانس علوم پزشکی (Bachelor of Medical Science) لیسانس بیوتکنولوژی مولکولی (Bachelor of Molecular Biotechnology)
لیسانس علوم (Bachelor of Science)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه UTS یا دانشگاه تکنولوژی سیدنی آشنا کنیم تا در صورتی که قصد تحصیل در استرالیا و این دانشگاه را دارید، به طور کامل این دانشگاه را بشناسید.

منبع: uts.edu.au

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *