دانشگاه کانتربری

دانشگاه کانتربری

با ورود به دانشگاه کانتربری در شهر Christchurch حس لذت از حضور در یک مکان آموزشی حرفه ای را تمام و کمال تجربه خواهید کرد . دانشگاه کانتربری یک محیط آموزشی بین المللی با دانشکده های متنوع است که زندگی دانشجویی خاصی را رقم می زند . دانشگاه کانتربری زیبا با سبک آموزشی به روز و امکانات تحقیقاتی با مساحت 76 هکتار در فاصله پنج کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد . شهری که از کوه نوردی تا گشت و گذار دریایی جزو تفریحات ساکنین آن است . دانشگاه کانتربری از نظر قدمت دومین دانشگاه نیوزیلند می باشد که درسال 1873 تاسیس شده است .

دانشجویان متعددی برای تحصیل دانشگاه کانتربری را انتخاب می کنند . آنها در کلاس های درس رشته های مختلف علمی شرکت می کنند و به وسیله ی کارشناسان خبره و محققان با تجربه ی آن رشته ها ، مدیریت می شوند . دیدگاهی که از طرف دانشگاه به دانشجویان تزریق می شود ، نگاهی چند فرهنگی ست و این امکان را برای تک تک دانشجویان ایجاد می کند که هر آنچه می خواهند و همان طور که دوست دارند بدست بیاورند .

رتبه دانشگاه کانتربری

دانشگاه کانتربری رتبه 3 در بین دانشگاه های نیوزیلند و 231در QS را دارد و اولین دانشگاه نیوزیلند است که در سایت QS موفق به دریافت برند 5 ستاره شده است .

دانشجویان بین المللی دانشگاه کانتربری

برنامه های زیادی برای کمک به دانشجویان بین المللی وجود دارد تا بیشتر با فرهنگ نیوزیلند آشنا و در عین حال در دوره ی تحصیل خود در دانشگاه کانتربری موفق شوند . در این برنامه ها نه تنها دانشجویان با فضای آموزشی ، شهر کریسچرچ و کشور نیوزیلند آشنا می شوند بلکه شانس آشنایی با دوستان جدیدی که از سرتاسر دنیا برای تحصیل به نیوزیلند آمده اند را خواهند داشت . علاوه بر این رشته های مختلف تحصیلی ، بازخورد های اجتماعی و خدمات دانشگاه برای دانشجویان در این دوره ها معرفی می شوند .

دانشجویان بین المللی با عضویت در Student Care Team چگونگی زندگی بهتر را در نیوزیلند آموزش می بینند . هدف این گروه این است که شما در نیوزیلند احساس کنید در کشور خودتان زندگی می کنید و از آن نهایت لذت را ببرید . شما دوستانی خواهید داشت که از ابتدای حضورتان در دانشگاه کانتربری با شما همراه خواهند بود و برای حل مشکلات تان هر چند کوچک یا بزرگ به کمک تان خواهند آمد .

همه ی این تلاش ها برای فراهم آوردن بهترین شرایط و لذت بخش ترین تجربه برای شماست .

دانشکده های دانشگاه کانتربری

دانشگاه کانتربری دارای پنج کالج است که رشته های بسیاری را در مقطع کارشناسی تا دکترا ارائه می دهد :

  • College of Arts
  • College of Business and Law
  • College of Engineering
  • College of Education, Health and Human Development
  • College of Science

رشته های ارائه شده در دانشگاه کانتربری

اقتصاد و امور مالی ، حسابداری – هنر – سینما وتئاتر
بیوشیمی – بیو تکنولوژی – مهندسی کامپیوتر – MBA – زبان شناسی
مهندسی مکاترونیک – مهندسی ساختمان ومنابع طبیعی – مهندسی حمل ونقل
مدیریت مهندسی – ارتباطات ورسانه های گروهی – علوم سیاسی
علوم اجتماعی – مددکار اجتماعی – حقوق – علوم بهداشتی

کالج آموزش زبان انگلیسی Christchurch College of English

این کالج برای یادگیری بهتر انگلیسی و از بین بردن ضعف دانشجویان در زبان انگلیسی قبل از آغاز دوره ی اصلی دوره ی 12 هفته ای زبان برگزار می کند . بعد از گذراندن این دوره و کسب نمره قبولی ، دانشجو می تواند کلاس های درسی خود را در رشته ی تحصیلی مورد نظرش آغاز کنید .

کالج بین المللی دانشگاه کانتربری (UC International College (UCIC

دوره ی 26 هفته ای پیش دانشگاهی (Foundation) که در آن آموزش زبان انگلیسی همراه با سایر مهارت های علمی است برای دانشجویان بین المللی مناسب است که معدل دیپلم پایین دارند و به نوعی شرایط ورود مستقیم به رشته مورد نظرشان را ندارند .

در این کالج علاوه بر دوره foundation دوره های دیگری به نام (University Transfer Program (UTP ارائه می شود . پس از گذراندن این دوره ها ، می توانید دوره ی کارشناسی خود را از سال دوم در دانشگاه کانتربری شروع کنید .

معمولا شرایط ورود به این دوره ها راحت تر و هزینه نیز کمتر می باشد .

بورسیه های تحصیلی دانشگاه کانتربری

دانشگاه کانتربری سالیانه بیش از 20 میلیون دلار نیوزیلند به بورس های متعدد در رشته های مختلف و مقاطع گوناگون اختصاص می دهد . البته بیشتر بورسهای مقطع کارشناسی و ارشد به دانشجویان بومی تعلق دارد .

درحالی که بورسهای مقطع دکترا علاوه بر دانشجویان بومی به دانشجویان بین المللی نیز تعلق می گیرد . برخی از این بورسیه عبارتند از:

بورس دانشگاه کانتربری برای مقطع دکترا Canterbury Scholarship

دانشگاه کانتربری برای جذب دانشجویان ممتاز و فعال این بورس را ارائه می دهد .

بورس نامبرده شهریه دانشگاه و هزینه زندگی حدود 21000 دلار نیوزیلند را تا سه سال را شامل می شود .

دانشجویان واجد شرایط می توانند در May هر سال درخواست بورس خود را به دانشگاه ارسال نمایند .

(New Zealand International Doctoral Research Scholarship (NZIDRS

این بورسیه از طرف دولت نیوزیلند برای حمایت بخش تحقیقاتی دانشگاه ها ارائه می شود .

بورس مذکور شهریه دانشگاه ، بیمه دانشجویی و هزینه زندگی سالانه 25000 دلار نیوزیلند تا سه سال را پوشش می دهد .

معمولا تاریخ درخواست در May هرسال می باشد و حداکثر تا قبل از 15 جولای باید درخواست بورس ارسال شود .

لینک های مفید : تحصیل در نیوزیلند ، www.canterbury.ac.nz