دانشگاه مسی

دانشگاه مسی

دانشگاه مسی در شهر پالمرستون Palmerston نیوزیلند در نزدیکی رودخانه ماناواتو Manawatu قرار دارد . دانشگاه مسی برای 80 سال سهم مهمی در رشد علمی و اقتصادی کشور نیوزیلند در سطح جهان داشته است و این موضوع باعث شده دانشگاه مسی برای سال های متمادی یکی از رو به رشد ترین دانشگاه های کشور در مقیاس های بین المللی باشد . دانشگاه مسی از لحاظ ساختار مدیریتی یک دانشگاه دولتی به حساب می آید و بیش از 18 هزار دانشجو درمقاطع مختلف و رشته های متعدد تحصیلی در خود جای داده است .

دانشگاه مسی نه تنها پذیرای دانشجویان بین المللی از کشورهای گوناگون دنیاست بلکه خود را متعهد به افزایش فرصت های بیشتر تحصیلی و حرفه ای دانشجویانش می داند .

دانشگاه مسی یکی از قطب های تحقیقات علمی در کشور نیوزیلند محسوب می شود و خلاقیت های علمی همچنین پروژه های مختلف تحقیقاتی را مورد حمایت کامل قرار می دهد .

ارتباط دانشگاه مسی با بازارکار ، جامعه و سابقه ای بیش از 80 سال فعالیت علمی ، آن را به مکانی بی نظیر و دلخواه برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است .

رتبه دانشگاه مسی

رتبه ملی دانشگاه مسی در نیوزیلند 5 و در رتبه بندی QS دانشگاه 332دنیا می باشد . بزرگترین کالج تجارت در نیوزیلند را دارد .

دانشگاه مسی اولین دانشگاه در نیوزیلند از نظر رشته کشاورزی و تنها دانشگاه نیوزیلند که رشته دامپزشکی را ارائه می دهد و مدرک آن مورد تایید انجمن دامپزشکان آمریکاست .

دانشگاه مسی با وجود 5 کالج و بیش از 40 مرکز تحقیقاتی یکی از فعالترین و پرطرفدارترین دانشگاه های نیوزیلند است .

پردیس های دانشگاه مسی

Auckland

این پردیس درساحل شمالی بزرگترین شهر نیوزیلند یعنی اوکلند قرار گرفته است . فاصله ی آن با بزرگترین مرکز خرید شهر و بسیاری از رستوران های پر طرفدار این منطقه تنها چند دقیقه است و با زمان کوتاهی از پیاده روی به راحتی به بسیاری از امکانات موجود دست پیدا کنید . در صورتی که بخواهید مسافت طولانی تری را تا مرکز شهر بروید ، در تمام ساعات روز اتوبوس های مخصوصی که مسیر تعیین شده ی منطقه ی شمالی اوکلند را تا مرکز شهر طی می کنند در نزدیکی شما ایستگاه دارند .

Manawatu

پردیس اصلی دانشگاه مسی محسوب می شود و در نزدیکی بخش شمالی شهر پالمرستون قرار دارد . قدیمی ترین ساختمان های دانشکده در محیط پر درخت و گل و گیاه که فضای این کمپ را چیزی شبیه به یک پارک وسیع کرده است . یکی از بهترین مکان های آموزشی در تمام کشور نیوزیلند برای تجربه یک زندگی دانشجویی بی نظیر است . این دانشکده با جمعیت عظیمی از دانشجویانی که عموما زیر 25 سال سن دارند ؛ جایی مناسب برای زندگی و تحصیل می باشد .

Willington

این پردیس دانشگاه مسی در شهر ولینگتون ، پایتخت نیوزیلند واقع شده است . ساختمان های دانشکده از یک سو به ساحل می رسند و از سوی دیگر به دشت های سرسبز و زیبا .

مراکز خرید و رستوران ها تنها در چند قدمی این کمپس قرارگرفتند و فاصله آن تا بخش های هنری شهر و خیابان هایی مرکزی بسیار کوتاه است .

دانشکده های دانشگاه مسی

دانشگاه مسی دارای پنج کالج می باشد :

  • Massey Business School
  • College of Creative Arts
  • College of Health
  • College of Humanities and Social Sciences
  • College of sciences

کالج های نامبرده دارای بیش از 30 موسسه ، مرکز و یا دپارتمان هستند :

Institute of veterinary, animal and Biomedical Sciences – Institute of Agriculture and Environment
School of Aviation – School of Engineering and Advanced Technology – School of Sport and Exercise
School of Accountancy – School o Economic and Finance – School of Management
School of Communication, Journalism and Marketing – School of Design
School of Art – New Zealand School of Music – School of Nursing
School of Psychology – School of Public Health – School of Food and Nutrition
Institute of Education – School of English and Media Studies – School of Fundamental Sciences
School of Natural and Mathematical Sciences – School of Humanities – School of Social Work

بورس های تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه مسی

بورسهای متفاوتی از طرف دانشکده ها و معاون دانشگاه مسی برای جذب دانشجویان ممتاز ارائه می شود که دو نمونه آن عبارتند از :

(Massey University Vice Chancellor’s High Achievers Scholarship (Academic

این بورس از طرف معاونت دانشگاه به دانشجویانی تعلق می گیرد که دوره ی دبیرستان یا هنرستان را با معدل ممتاز در زیر شاخه های رشته ی خود بدست آورده باشند .

ارزش بورس 3 هزار دلار نیوزیلند برای یک سال است که به صورت دو قسط هنگام پرداخت شهریه ترم اول و دوم محاسبه می شود .

بورسیه آکادمی ورزش در دانشگاه مسی

این بورس دانشگاه مسی برای حمایت از دانشجویانی که پیش از این مقام ورزشی کسب کرده باشند یا بتوانند پتانسیل خود را برای کسب موفقیت در زمینه های ورزشی در زمان پیش رو به اثبات برسانند؛ در نظر گرفته شده است . متقاضیان باید با ارائه مدارک و اسناد رسمی و به تایید رسیده شده از طرف برگزارکنندگان مسابقات و رقابت های متعدد ؛ موفقیت های ورزشی پیشین خود را ثابت کنند . تنها رقابت هایی قابل قبول است که به صورت استانی ، ایالتی و یا منطقه ای برگزار شده باشد . دانشجویان که این بورس تحصیلی را به دست می آورند ، اجازه دارند در طول دوره ی تحصیلات خود در دانشگاه ؛ رشته ی ورزشی تخصصی خود را ادامه دهند و حتی با کمک دانشگاه در مراحلی بالاتر از آنچه تا زمان ورود به دانشگاه فعالیت می کرده اند، شرکت کنند و موفقیت هایی بیشتر به کارنامه ی خود اضافه نمایند .

بورس های تحصیلی در مقطع ارشد تحقیقاتی و دکترا در دانشگاه مسی

دانشگاه مسی بورس های مختلفی را برای دوره های ارشد و دکترا اعطا می کند که عموما از 3 تا 38 هزار دلار نیوزیلند را شامل می شوند و بیشتر برای پرداخت هزینه ی شهریه در نظر گرفته شده اند . با توجه به پایین بودن هزینه ی خالص زندگی در نیوزیلند در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان ؛ با دریافت بورس تحصیلی می توانید با شرایط بهتری به مدارج بالاتر تحصیلی برسید . برخی از این بورسیه ها عبارتند از :

Massey University Doctoral Scholarship

این بورسیه از طرف دانشکده های مختلف به دانشجویان دکترا داده می شود که هرکدام بنا به اقتضای بودجه دانشکده متفاوت است .

(New Zealand International Doctoral Research Scholarships (NZIDRS

این بورسیه از طرف دولت نیوزیلند برای جذب دانشجویان ممتاز و فعال بین المللی در بخش تحقیقاتی ارائه می شود و سهمیه دانشگاه مسی سالانه ده نفر است .
بورس مذکور شهریه دانشگاه ، بیمه دانشجویی و هزینه زندگی سالانه 25000 دلار نیوزیلند تا سه سال را شامل می گردد .

لینک های مفید : تحصیل در نیوزیلند ، www.massey.ac.nz