دانشگاه کوئینز کانادا2018-09-10T15:48:25+04:30

دانشگاه کوئینز کانادا

دانشگاه کوئینز کانادا یک دانشگاه دولتی است که در سال 1842 در شهر کینگستون استان انتاریو تاسیس شده است . می توان دانشگاه کوئینز کانادا را بهترین دانشگاه شرق این کشور در نظر گرفت . جامعه دانشجویی در دانشگاه کوئینز کانادا به گونه ای است که تمام تسهیلات لازم برای زندگی مدرن فراهم شده است . دانشگاه کوئینز کانادا به اندازه کافی کوچک است تا دانشجویان و اساتید در آن راحت باشند و احساس کنند در خانه خود می باشند .

از جمله اولین دانشگاه های ارائه دهنده کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خود دانشگاه کوئینز کانادا می باشد . این دانشگاه یکی از نخستین موسسات کانادا می باشد که مجوز اعطای مدرک را داشت و به شکل گیری ارزش ها ، سیاست های کانادا همچنین به آموزش برجسته ترین چهره های سیاسی و فرهنگی این کشور کمک فراوانی نموده است .

دانشجویان از 83 کشور مختلف و تمام ایالت ها و شهرهای کانادا ، به دانشگاه کوئینز کانادا آمده و در آن تحصیل می کنند . اساتید دانشگاه کوئینز کانادا از معتبرترین موسسات دنیا برگزیده و معمولا اعضای هیئت علمی آن شهرت جهانی دارند و جوایز علمی متعددی به علت تحقیقات و نوآوری های علمی خود کسب کرده اند .

شهر کینگستون

شهر کینگستون ، شهری زیبا و آرام است که با تورنتو 260 کیلومتر فاصله دارد . در واقع نزدیکی آن به تورنتو باعث می شود شما هم از مزایای زندگی آرام با هزینه های ارزانتراین شهر و هم از مزایای شهر بزرگی مانند تورتنو برخوردار باشید .

بر اساس نظرسنجی انجام شده در انتشارات ” تجارت و بازرگانی کانادایی ” در سال 2009 ، کینگستون سومین مکان خوب برای زندگی در کانادا می باشد .

دانشکده های دانشگاه کوئینز کانادا

دانشکده های دانشگاه کوئینز کانادا عبارتند از :

 • دانشکده مهندسی و علوم کاربردی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم بهداشتی و سلامت
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده توان بخشی
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده بازرگانی
 • دانشکده آموزش عالی

رتبه بندی دانشگاه کوئینز کانادا

بر اساس آخرین رتبه بندی وب سایت QS ، دانشگاه کوئینز کانادا در رتبه 239 قرار دارد . همچنین در رشته های مهندسی رتبه 6 و از نظر اشتغال زایی بعد از فارغ التحصیل شدن رتبه 101 جهانی را در اختیار دارد .

این دانشگاه در رشته های پزشکی نیز از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و از نظر رشته پزشکی دومین دانشگاه برتر کانادا به حساب می آید .

بورسیه های دانشگاه کوئینز کانادا

برخی از بورسیه های دانشگاه کوئینز کانادا عبارتند از :

Named Entrance scholarships

بورسیه های متفاوتی است که برای دانشجویان ممتاز در رشته MBA در نظر گرفته شده است .

General Entrance Scholarships

این بورسیه با تایید کمیته این دانشگاه به دانشجویانی که رزومه قوی دارند تعلق می گیرد . هر ساله این بورس به 50% دانشجویانی که شرایط را دارا باشند از مبلغ 10,000$ تا نهایت کل مبلغ تعلق می گیرد .

Chancellor’s Scholarship

این بورسیه به دانشجویان ممتاز با معدل بالا به مبلغ کلی 36,000$ تعلق می گیرد . سالانه حدود 50 نفراز این بورس استفاده می کنند .

جهت مشاهده سایر مطالب تحصیلی کانادا ، روی عبارت کلیک کنید .

راهنمای نقشه

از این نقشه می توان به دو صورت استفاده نمود :

 1. استفاده به صورت معمول (همانطور که در سایت می بینید)
 2. مشاهده مکان مورد نظر به صورت واقعیت مجازی

در این روش کافیست به اندازه کافی روی مکان مورد نظر زوم کرده و سپس آدمک بالای قسمت زوم را برداشته و روی نقطه مورد نظر قرار دهید .

با انجام این کار شما می توانید تصاویر مکان مورد نظر خود را به صورت کاملا واقعی و سه بعدی ملاحظه کرده و به گشت و گذار در آن مکان بپردازید .

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

سایر دانشگاه های کانادا

وبینار ویزای دیدار و اعزام توریستی در تاریخ ۱ تیر ۹۹ – برگزارکننده مسعود تخمه‌چی

اداره مهاجرت استرالیا تحصیل آنلاین در دانشگاه تاسمانیا را برای اقامت دائم می‌پذیرد

Go to Top