دانشگاه کنکوردیا کانادا2018-09-10T15:48:12+04:30

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا دانشگاهی دولتی در کشور کانادا است که در سال 1974 در ایالت کبک شهر مونترال تاسیس شده است . دانشگاه کنکوردیا از به هم پیوستن Loyola college و دانشگاه Sir George Williams به وجود آمده است و بعد از دانشگاه مک گیل ، دومین دانشگاه انگلیسی زبان در شهر مونترال است . تا کنون دانشگاه کنکوردیا بیش از 200,000 فارغ التحصیل داشته است .

از جمله خدماتی که دانشگاه کنکوردیا به دانشجویان خود ارائه می دهد ، فراهم آوردن فضا و امکانات لازم برای فعالیت های هنری ، ورزشی و فرهنگی است . دانشگاه کنکوردیا همچنین برای معرفی بهتر این فضاهای آموزشی و خدمات رفاهی به دانشجویان جدید تورهایی را برنامه ریزی و ثبت نام می کند .

پردیس های دانشگاه کنکوردیا

این دانشگاه دارای دو پردیس می باشد . پردیس Sir George Williams و پردیس Loyola .این دو پردیس به فاصله هفت کیلومتر از هم قرار گرفته اند . جهت رفاه دانشجویان و کارمندان دانشگاه وسیله نقلیه عمومی رایگان بین دو پردیس مرتب در رفت و آمد اهستند .

Sir George Williams

این پردیس در مرکز شهر در منطقه Quartier Concordia قرارگرفته و رشته های ارائه شده در آن : مهندسی ، علوم کامپیوتر ، هنر ، علوم اجتماعی و علوم انسانی ، هستند .

Loyola Campus

این پردیس در منطقه مسکونی Notre-Dame-de-Grace واقع شده است .

کتابخانه های دانشگاه کنکوردیا

این دانشگاه دارای دو کتابخانه می باشد

  • Howard Webster Library
  • The Georges P. Vanier Library

این دو کتابخانه علاوه بر این که جزو با ارزش ترین مخازن علمی می باشند ، جزو اعضای انجمن کتابخانه های تحقیقاتی کانادا نیز هستند .

رتبه بندی دانشگاه کنکوردیا

بر اساس سیستم رتبه بندی QS این دانشگاه رتبه 461 برترین دانشگاه های جهان را در اختیار دارد . در میان دانشکده های دانشگاه کنکوردیا دانشکده تجارت John Molson School of Business در بین 10 دانشگاه برتر کشور کانادا و 100 دانشگاه اول دنیا قراردارد .

دانشکده های دانشگاه کنکوردیا

کنکوردیا بیش از 200 رشته و دوره تحصیلی را در 4 دانشکده ارائه می دهد . این چهار دانشکده عبارتند از :

  • دانشکده علوم و هنر
  • دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر
  • دانشکده هنرهای زیبا
  • دانشکده تجارت

هزینه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

هزینه های تحصیل در دانشگاه کنکوردیا برای دانشجویان بین الملل تقریبا سالی 20000 هزار دلار می باشد . مقدار مبلغ ذکر شده بسته به رشته و اتعداد واحد ها هر ترم متغیر است .

بورسیه های دانشگاه کنکوردیا

برخی از بورسیه های این دانشگاه توسط خود دانشگاه و برخی توسط منابع خارج از دانشگاه تامین می شوند . بیشتر این بورسیه ها برای مقاطع دکترا ارائه می شود . برخی از این بورس ها عبارتند از :

بورسیه دولتی کشور کانادا Vanier Canada Graduate Scholarship

این بورسیه درصد بالایی از هزینه های تحصیلی را پوشش می دهد و مختص دانشجویان بومی همچنین دانشجویان بین المللی مقطع دکترا می باشد .

بورسیه ایالت کبک Quebec Merit Scholarship for Foreign Students

مبلغ این کمک هزینه تحصیلی 25000$ برای سه سال و مختص دانشجویان مقطع دکترا است .

جهت کسب اطلاعات در مورد سایر دانشگاه کانادا و همچنین سایر مطالب تحصیلی کانادا ، روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

راهنمای نقشه

از این نقشه می توان به دو صورت استفاده نمود :

  1. استفاده به صورت معمول (همانطور که در سایت می بینید)
  2. مشاهده مکان مورد نظر به صورت واقعیت مجازی

در این روش کافیست به اندازه کافی روی مکان مورد نظر زوم کرده و سپس آدمک بالای قسمت زوم را برداشته و روی نقطه مورد نظر قرار دهید .

با انجام این کار شما می توانید تصاویر مکان مورد نظر خود را به صورت کاملا واقعی و سه بعدی ملاحظه کرده و به گشت و گذار در آن مکان بپردازید .

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

سایر دانشگاه های کانادا

وبینار ویزای دیدار و اعزام توریستی در تاریخ ۱ تیر ۹۹ – برگزارکننده مسعود تخمه‌چی

اداره مهاجرت استرالیا تحصیل آنلاین در دانشگاه تاسمانیا را برای اقامت دائم می‌پذیرد

Go to Top