دانشگاه کلگری کانادا2018-09-10T15:47:45+04:30

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری در سال 1905 در شهر کلگری در ایالت آلبرتا تاسیس شد . قدمت دانشگاه کلگری و تاسیس اولین موسسه تحقیقاتی و آموزشی در شهرکلگری زمانی اتفاق می افتد که هنوز آلبرتا به عنوان یک استان مستقل در کانادا ثبت نشده بود . در سال 1966 دانشگاه کلگری رسما کار خود را به عنوان یکی از قطب های علمی در کشور کانادا آغاز کرد و امروز در بین 200 دانشگاه برتر جهان خود نمایی می کند .

سیستم آموزشی دانشگاه کلگری مجموعه ای از کار و دانش با نگاه به فرهنگ و جامعه ی کاناداست . دانشگاه کلگری به خلاقیت اهمیت بسیاری می دهد و میان دانشجویان ، دانشگاه و جامعه ای که در آینده ضمانت شغلی آنها را فراهم می کند ارتباط عمیقی ایجاد می کند .

فعالیت بین المللی دانشگاه کلگری تنها محدود به پذیرش دانشجویان بین المللی نیست . یکی از ویژگی های دیگر دانشگاه کلگری ارتباط کاری و علمی با دیگر دانشگاه های جهان و بازارهای معتبر دنیا می باشد .

تلاش همه ی دانشکده ها افزایش رتبه علمی دانشگاه کلگری به منظور تحقق اهداف عالی آن به سمت جامعه ای امن و پیشرفته می باشد .

پردیس های دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری شامل 5 پردیس مختلف است که یکی از آنها در شهر دوحه (قطر) و بقیه درشهر کلگری کانادا قرار دارند . سالانه حدود 24 هزار دانشجو در دوره های کارشناسی و بیش از 6 هزار دانشجو در دوره های کارشناسی ارشد تحصیل می کنند .

پردیس اصلی

این پردیس در دهه ی 1960 تاسیس شد . مکانی زیبا در نزدیکی رشته کوههای راکی با مساحت 200 هکتار که تقریبا بیشتر منطقه جنوبی شهر را شامل می شود .

یازده دانشکده از مجموع چهارده دانشکده ی دانشگاه کلگری در این پردیس قرار دارند . امکانات ورزشی و بعد تحقیقاتی این پردیس با کیفیت بسیار بالا در بهترین سطح جهانی قرار دارد .

در بخش شمالی پردیس ساختمان های مهندسی ، بیولوژی ، علوم پایه ، علوم اجتماعی و علوم ورزشی و حرکت شناسی قرار دارند .

بخش جنوبی پردیس را دانشکده های تخصصی زیر در بر گرفته اند :

  • Education
  • Environmental Design
  • Nursing
  • Social Work
  • Business
  • Law

در بخش دیگری از همین پردیس ؛ هتل ” آلما” قرار دارد که در حقیقت بهشتی برای دانشجویان و مهمانان آنها محسوب می شود . تالار های هنری و سالن های تئاتر در مرکز و بخش ورودی پردیس قراردارند . کتابخانه ی دیجیتال و مرکز آموزش تیلور Taylor همین طور مرکز تفریح و سرگرمی MacEwan از دیگر امکانات پردیس برای دانشجویان دانشگاه کلگری می باشد .

Foothills campus

دانشکده های پزشکی و دامپزشکی در این پردیس قرار دارند که در فاصله ی یک کیلومتری ضلع جنوبی پردیس اصلی دانشگاه و در نزدیکی مرکز درمانی Foothills واقع شده است .

مرکز علوم درمان ، مرکز تحقیقات خلاقه ی پزشکی و ساختمان تحقیق و سلامت ، همه دراین پردیس جا گرفته اند .

پردیس های Spy Hill Campus و Downtown Campus دو پردیس دیگر دانشگاه هستند که در مرکز شهر قرار دارند .

رتبه بندی دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری رتبه پنجم در میان دانشگاه های کانادا را در اختیار دارد . دانشگاه کلگری بر اساس آخرین رده بندی وب سایت QS رتبه 229 و براساس وب سایت تایمز رتبه 201 – 250 را اذعان خود کرده است . رتبه دانشگاه در میان 842 دانشگاه جهان که دوره های تحقیقاتی ارائه می دهند 116 می باشد .

بورسیه های تحصیلی دانشگاه کلگری

بودجه ی دانشگاه کلگری علاوه بر پرداخت بورسیه های تحصیلی ارائه شده ، در زمینه ی ارتباطات اجتماعی مفید علمی و گسترش سلامت در سراسر جهان هزینه می گردد .
تاثیر بر اقتصاد و بازار های مالی منطقه از موضوعاتی است که دانشگاه کلگری از وظایف علمی خود می داند . این موضوع به واسطه ی ارتباطات اجتماعی دانشگاه به طور حرفه ای شکل می گیرد .

برنامه ی آموزشی دانشگاه در بهارهر سال تدوین می شود و طبق آن زمان بندی ، میزان و تاریخ اعطای بورسیه های تحصیلی و دوره های تحقیقاتی و حرفه ای دانشگاه مشخص می گردد . پاییز هر سال نیز دانشگاه شرایط مالی خود را به دولت کانادا اعلام می کند تا در صورت امکان از افزایش بورسیه های دولتی برای سال تحصیلی آینده برخوردار گردد .

Schulich Leader Scholarships

برای دانشجویان رشته های مهندسی به مدت 4 سال ، هر سال 25 هزار دلار پرداخت می شود . این مبلغ برای دانشجویان رشته های علوم پایه ، تکنولوژی و ریاضیات ( غیر مهندسی ) سالیانه 20 هزار دلار خواهد بود . دانشجویانی می توانند از این بورس تحصیلی استفاده کنند که از نظر تحصیلی در جایگاه قابل قبولی قرار داشته باشند .

President’s Admission Scholarships

این بورس به دانشجویان دوره ی کارشناسی و به مبلغ 5 هزار دلار اعطا می گردد . دانشجویانی که آغاز تحصیل خود را در دانشگاه با دوره ی پیش دانشگاهی شروع می کنند امکان استفاده از این بورس را نخواهند داشت .

Vanier Canada Graduate Scholarship

بورس دولت کانادا که هردانشگاهی ظرفیت مشخصی دارد . بورس مذکور بسیار رقابتی و براساس صلاحیت علمی و تحقیقاتی به دانشجویان ممتاز مقطع دکترا اعطا می شود .

ارزش بورسیه 50,000 دلار کانادا و برای سه سال می باشد .

جهت مشاهده سایر مطالب تحصیلی کانادا ، روی عبارت کلیک کنید .

تصاویر پردیس های دانشگاه کلگری

راهنمای نقشه

از این نقشه می توان به دو صورت استفاده نمود :

  1. استفاده به صورت معمول (همانطور که در سایت می بینید)
  2. مشاهده مکان مورد نظر به صورت واقعیت مجازی

در این روش کافیست به اندازه کافی روی مکان مورد نظر زوم کرده و سپس آدمک بالای قسمت زوم را برداشته و روی نقطه مورد نظر قرار دهید .

با انجام این کار شما می توانید تصاویر مکان مورد نظر خود را به صورت کاملا واقعی و سه بعدی ملاحظه کرده و به گشت و گذار در آن مکان بپردازید .

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

سایر دانشگاه های کانادا

وبینار ویزای دیدار و اعزام توریستی در تاریخ ۱ تیر ۹۹ – برگزارکننده مسعود تخمه‌چی

اداره مهاجرت استرالیا تحصیل آنلاین در دانشگاه تاسمانیا را برای اقامت دائم می‌پذیرد

Go to Top