دانشگاه ویندسور کانادا2018-09-10T15:53:41+04:30

دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسور یک دانشگاه دولتی و دانشجو محور است که در شهر ویندسور ایالت آنتاریو واقع شده است . دانشگاه ویندسور بیش از 15000 دانشجو را در طیف وسیعی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در خود جای داده است که از این تعداد 10 درصد دانشجویان بین المللی هستند .

از جمله اموری که محققین دانشگاه ویندسور به صورت تخصصی روی آن ها تمرکز دارند می توان به خودرو، محیط زیست و عدالت اجتماعی اشاره کرد . اخیرا موضوعات بهداشتی وعلوم طبیعی نیز مد نظر این محققین قرار گرفته است .

یکی از موارد حائز اهمیت دانشگاه ویندسور روش های برجسته این دانشگاه در اهمیت دادن به رشته های ترکیبی است . بنابراین دانشجویان ملزم به ادامه تحصیل در یک رشته تحصیلی خاص نیستند و می توانند رشته های ترکیبی مانند : لیسانس هنر و علوم ، خبرنگاری و … را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند .

از جاذبه های شهر ویندسور نیز می توان به رودخانه و آبشار زیبای Detroit همچنین فاصله کوتاه با مرز ایالت میشیگان آمریکا اشاره کرد .

تاریخچه دانشگاه ویندسور

این دانشگاه در ابتدا به شکل یک موسسه تکنولوژی به نام Assumption College در سال 1857 تاسیس و شروع به فعالیت کرد . این دانشگاه در سال 1919 به دانشگاه آنتاریو غربی پیوست و تا سال 1956 یکی ازبزرگ ترین کالج های وابسته به دانشگاه آنتاریو غربی بود . اما بالاخره در سال 1956 به دانشگاه ویندسور تغییر نام داده و از دانشگاه آنتاریو غربی جدا شد .

رتبه بندی دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسور در سیستم رتبه بندی جهانی QS جایگاهی بین 651 – 700 دانشگاه های برتر را به خود اختصاص داده است .

یکی از دانشکده های بسیار موفق دانشگاه ویندسور ، دانشکده حقوق این دانشگاه است . این دانشکده تمرکز آموزش و تحقیقاتش را بر موضوع عدالت اجتماعی گذاشته است .

پردیس دانشگاه ویندسور

پردیس اصلی دانشگاه ویندسور ، 51 هکتار مساحت دارد و در کنار رودخانه دترویت به فاصله ده دقیقه رانندگی با مرکز شهر ویندسور قرار دارد .

البته اخیرا یک پردیس در مرکز شهر ویندسور نیز راه اندازی شده که رشته های آموزش ، مددکاری اجتماعی ، موزیک وهنرهای زیبا را ارائه می دهد .

دانشکده های دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسور بالغ بر 120 رشته کارشناسی و 55 رشته کارشناسی ارشد و دکترا در 9 دانشکده خود ارائه می دهد . دانشکده های این دانشگاه عبارتند از :

 • Engineering
 • Nursing
 • Law
 • Science
 • Art
 • Graduate Studies
 • Humanities and Social Sciences
 • Business
 • Education

بورسیه های تحصیلی دانشگاه ویندسور

بورسیه های دانشگاه ویندسور در تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود . تمامی بورسیه ها رقابتی هستند و جهت جذب دانشجویان ممتاز و فعال ارائه می شوند . برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

Entrance Scholarships

این کمک هزینه تحصیلی به تمام دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که معدل بالا و شرایط لازم را داشته باشند تعلق می گیرد . مبلغ بورس متفاوت است مثلا در مورد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی بسته به نوع کار پژوهشی تا 7000$ برای 1 سال خواهد بود .

Graduate Teaching Assistant Ships

این بورس به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشدی که به عنوان کمک استاد کار می کنند به مبلغ 5274 $ هر ترم و برای دانشجویان دکترا به مبلغ 6000$ می باشد .

Graduate Research Assistant Ships

این بورس نیز به دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترای که به عنوان دستیار تحقیقاتی کار کند تعلق می گیرد . مبلغ آن بسته به دانشکده ، رشته و موضوع تحقیقاتی مورد نظر دارد .

بورسیه های دولت مانند Vanier و سایر بورسهای موسسات تحقیقاتی خارج از دانشگاه نیز وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سایر دانشگاه های کانادا و همچنین سایر مقالات تحصیلی کانادا ، بر روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

تصاویر دانشگاه ویندسور

راهنمای نقشه

از این نقشه می توان به دو صورت استفاده نمود :

 1. استفاده به صورت معمول (همانطور که در سایت می بینید)
 2. مشاهده مکان مورد نظر به صورت واقعیت مجازی

در این روش کافیست به اندازه کافی روی مکان مورد نظر زوم کرده و سپس آدمک بالای قسمت زوم را برداشته و روی نقطه مورد نظر قرار دهید .

با انجام این کار شما می توانید تصاویر مکان مورد نظر خود را به صورت کاملا واقعی و سه بعدی ملاحظه کرده و به گشت و گذار در آن مکان بپردازید .

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

سایر دانشگاه های کانادا

وبینار ویزای دیدار و اعزام توریستی در تاریخ ۱ تیر ۹۹ – برگزارکننده مسعود تخمه‌چی

اداره مهاجرت استرالیا تحصیل آنلاین در دانشگاه تاسمانیا را برای اقامت دائم می‌پذیرد

Go to Top