تحصیل در کاناداتحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا2019-06-16T18:30:25+04:30

تحصیل در کانادا

سالانه بیش از 200 هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کانادا مشغول به تحصیل می باشند . اما چرا ادامه تحصیل در کانادا تبدیل به انتخاب بسیاری از دانشجویان شده است ؟ سطح بالای کیفیت آموزشی ، ارزشمند بودن مدارک تحصیلی و معقول بودن هزینه ها از دلایل مهم در شکل گیری این گرایش می باشد . به خصوص در مورد دانشجویان ایرانی .

کانادا جزو G8 می باشد ، یعنی هشت کشور صنعتی و ثروتمند جهان که 50 درصد اقتصاد جهان را در دست دارند . از بین تمامی اعضای این گروه ، کانادا بیشترین مقدار بودجه را صرف آموزش می کند .

تمامی موارد یاد شده ، دال براین می باشد که کانادا برای یادگیری اهمیت بسیاری قائل بوده و آموزش عالی این کشور از استاندارد بالایی برخوردار است .

همانطور که در ابتدا ذکر کردیم دلایل بسیاری وجود دارد که چرا دانشجویان تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند . بخشی از این دلایل عبارتند از :

شرایط تحصیل در کانادا

کیفیت آموزشی بالا

قرار گرفتن چهار دانشگاه این کشور در رتبه صد برترین دانشگاه های دنیا دال بر این موضوع است . این دانشگاه ها عبارتند از : دانشگاه مک گیل ، دانشگاه تورنتو ، دانشگاه برتیش کلمبیا و دانشگاه آلبرتا .

مدرک تحصیلی معتبر در سراسر دنیا

استانداردهای بالای دانشگاه های کانادا باعث شده مدارک اخذ شده از آنها در همه کشورها معتبر باشند و فرصت های شغلی زیادی ، پیش روی فارغ التحصیلان آن ها باشند .

مدارک دانشگاه های این کشور به راحتی در آمریکا و سایر کشورهای مشترک المنافع معادل سازی شده و معتبر هستند .

اما اخذ پذیرش جهت تحصیل در کانادا به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد .

• رشته تحصیلی
• دانشگاه مورد نظربرای ادامه تحصیل
• دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اید
• معدل
• سابقه کار برای برخی از رشته ها
• فاصله تحصیلی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط تحصیل در کانادا ، با ما تماس بگیرید .

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا با وجود دانشگاه های برتر و استاندارد بالای زندگی نسبت به کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا پایین تر است . همین امر سبب جذب دانشجویان از اقصی نقاط جهان برای ادامه تحصیل به این کشور شده است .

از طرف دیگر وجود انواع بورس های تحصیلی و اجازه کار حین تحصیل ، به پوشش بخشی از هزینه های تحصیل کمک می کند .

به طور کلی عمده هزینه تحصیل در کانادا را می توان در دو بخش بررسی کرد :

شهریه تحصیل و هزینه زندگی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تحصیل در کانادا ، بر روی عبارت کلیک کنید .

دانشگاه های کانادا

این کشور دارای بیش از 90 دانشگاه می باشد که 17 تای آن خصوصی و مابقی دولتی هستند . کیفیت آموزشی بالا و همچنین بودجه های در نظر گرفته شده برای دانشگاه های کانادا خصوصا در زمینه تحقیقاتی ، یکی از دلایل اصلی دانشجویان برای انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل است .

مک گیل ، تورنتو و بریتیش کلمبیا سه دانشگاه برتر کانادا همواره در بین 50 دانشگاه اول دنیا قرار دارند و سایر دانشگاه ها نیز دارای رتبه های جهانی بسیار خوبی می باشند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه های کانادا ، روی عبارت کلیک کنید .

بورسیه های تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی یکی از مواردی است که تقرببا اکثر افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند ، به آن چشم دوخته اند . دانشگاه های کانادا نیز به مانند اکثر قریب به اتفاق کشورهای میزبان دانشجویان بین المللی ، به منظور جذب دانشجو و رفاه حال ایشان این مهم را فراهم آورده است .

بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف از کارشناسی گرفته تا دکترا ارئه شده و از دانشگاه به دانشگاه دیگر و از رشته ای به رشته دیگر متفاوت می باشد .

توصیه می کنیم برای آگاهی از انواع بورس های دانشگاه های مختلف ، با ما تماس بگیرید .

مهاجرت به کانادا

براساس گزارش سازمان ملل متحد ، کانادا از سال 1994 در لیست 10 کشور برتر جهان برای زندگی قراردارد. در واقع سه شهر ونکور ، تورنتو و کلگری جزو ده شهر برتر دنیا هستند . استاندارد بالای زندگی ، امید به زندگی بالا ، درصد پایین جرم و جنایت همچنین ثبات اقتصادی از عوامل افزایش سیر مهاجرت به این کشور می باشد .

امکان اقامت برای کسب تجربه کاری و حتی به دست آوردن اقامت دائم یکی از فرصت های بی نظیر برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کاناداست . سالهاست که کانادا برای جذب نیروهای متخصص انواع ویزاهای اقامتی را ارائه می دهد . یکی از امتیازاتی که کانادا به دانشجویان بین المللی دانشگاه هایش می دهد این است که آن ها می توانند بدون این که خاک آن را ترک کنند برای دریافت این نوع ویزاها اقدام کنند .

در حال حاضر کانادا این ویزاها را به مهاجرین ارائه می دهد :

•  Express Entry – Skilled worker
•  Quebec-selected skilled workers
•  Immigrant Investors
•  Family sponsorship
•  Atlantic Immigration Pilot
•  Start-up visa
•  Self-employed
•  Provincial nominees
•  Caregivers

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا ، روی عبارت کلیک کنید .

اگر به تحصیل در کانادا تمایل دارید برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیلی ، اعتبار دانشگاه ها ، مدارک مورد نیاز ویزا و… فرم ارزیابی را تکمیل و ارسال نمایید تا از مشاوره رایگان مشاورین Studyunique بهره مند شوید .

وبینار ویزای دیدار و اعزام توریستی در تاریخ ۱ تیر ۹۹ – برگزارکننده مسعود تخمه‌چی

اداره مهاجرت استرالیا تحصیل آنلاین در دانشگاه تاسمانیا را برای اقامت دائم می‌پذیرد

Go to Top