رشته معماری در استرالیا

رشته معماری در استرالیا

رشته معماری در استرالیا یکی از رشته های پرطرفدار در بین دانشجویان علاقه مند به تحصیل در استرالیا است . رشته معماری در استرالیا رشته تلفیقی از علم و هنر است که در واقع استفاده خلاقانه از فضا ، بافت ، نور ، سایه ، و مصالح به منظور دستیابی به اهداف زیبا شناختی و عملکردی را دربر می گیرد . در این مقاله قصد داریم در رابطه با موارد مربوط به رشته معماری در استرالیا به صورت مختصر و مفید توضیحاتی ارائه کنیم . با ما همراه باشید .

مقاطع تحصیلی رشته معماری در استرالیا

رشته معماری در استرالیا زیر شاخه Art و یا Environment می باشد . دوره های کارشناسی معمولا 3 یا 4 ساله ، ارشد 2 ساله و دکترای آن 3 تا 4 ساله است .

کارشناسی

 • Architecture
 • Bachelor of Design in Architecture or Bachelor of Architectural Design
 • Bachelor of Architecture and Environments

کارشناسی ارشد

مدارک ترکیبی

برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه موناش رشته معماری را با مهندسی به صورت double degree ارائه می دهند که طول دوره 5 سال می شود .

دکترا

شرایط پذیرش رشته معماری در استرالیا

دو مورد شرط لازم برای پذیرش مقطع کارشناسی رشته معماری در استرالیا عبارت است از :

 • معدل خوب پیش دانشگاهی
 • نمره ایلتس 6.5 یا 7 که هیچ بندی کمتراز 6 نباشد . البته در مورد متقاضیانی که نمره مذکور را نیاوردند می توان پذیرش مشروط همراه با دوره زبان گرفت .

برای پذیرش در مقطع ارشد ، دانشجو علاوه بر معدل مناسب مدرک کارشناسی مرتبط و نمره زبان حتما باید Portfolio مورد قبولی نیز ارائه کند که نشانه مهارت ، تخصص و علاقه او به این رشته است .

دانشگاه های استرالیا و رشته معماری در استرالیا

دانشگاه های استرالیا یی که رشته معماری در استرالیا را ارائه می دهند عبارتند از :

رشته معماری در استرالیا

معرفی سه رشته جدید مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری در استرالیا – دانشگاه یو تی اس

دانشگاه یو تی اس در سیدنی یکی از پر طرفدارترین دانشگاه ها برای علاقه مندان تحصیل در استرالیا است که اقدام به برگزاری سه رشته جدید در مقطع ارشد به صورت ترکیبی برای فارغ التحصیلان معماری کرده است :

Master of Property Development and Planning

فرصت های شغلی این رشته عبارتند از برنامه ریزی شهری ، توسعه مالی در بخش های خصوصی و عمومی است .

Master of Property Development and Project Management

فارغ التحصیلان این دوره در امور توسعه مالی در بخش های عمومی و خصوصی همچنین مدیریت پروژه می توانند مشغول به کار شوند .

Master of Property Development and Investment

شغل هایی مانند بانکداری ، امور مالی املاک و مستغلات ، مدیریت اموال و سرمایه گذاری املاک از چشم اندازهای آتی این رشته می باشد .

هزینه تحصیلی رشته معماری در استرالیا

شهریه رشته معماری در استرالیا بسته به دانشگاه متفاوت و از سالی 38000 دلار استرالیا تا 44000 دلار استرالیاست . معمولا هزینه تحصیل در استرالیا در دانشگاه های گروه هشت مانند دانشگاه سیدنی ، ملبورن ، نیوسوت ولز و…سالانه حدود 44هزار دلار می شود .

آینده شغلی رشته معماری در استرالیا ومیزان درآمد

افرادی که مشغول تحصیل در استرالیا هستند و در این کشور مدرک تحصیلی خود را اخذ می کنند بسیار راحت تر در بازار کار این کشور اشتغال می یابند . فارغ التحصیلان رشته معماری در استرالیا نیز می توانند در بازار کار در مشاغلی مانند زیر فعالیت کنند :

 • Building Technician
 • Architectural Drafter
 • Architect
 • Architectural Educator
 • Architectural Critic and Writer
 • Urban Designer
 • Building Materials Consultant
 • Environmental Consultant
 • Government Agency Worker

رشته معماری در استرالیا

اشتغال بعد از تحصیل و میزان درآمد رشته معماری در استرالیا

برای اینکه به عنوان یک معمار مجوزدار یا به اصطلاح registered Architecture بتوان در استرالیا کار کرد ، به مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر استرالیا و دو سال سابقه کار که حداقل یک سال آن بعد از فارغ التحصیلی از ارشد معماری باشد نیاز هست .

درآمد سالانه یک آرشیتکت مجوز دار در استرالیا حدود 70 تا 80 هزار دلار استرالیاست . البته بسته به تجربه فرد این میزان بیشتر می شود .

امکان اقامت بعد از تحصیل برای فارغ التحصیلان رشته معماری در استرالیا

از آنجایی که معماری از مشاغل مورد نیاز کشور استرالیاست ، فارغ التحصیلان این رشته می توانند برای Graduate Visa اقدام کنند و با این ویزا جهت کسب تجربه کاری در این کشور مشغول به کار شوند .

مدت این ویزا برای فارغ التحصیلان کارشناسی دو سال ، برای دوره کارشناسی ارشد دو ساله مدت هیجده ماه و برای دکترا سه سال است .

لازم به ذکر است که این ویزا قابل تبدیل به اقامت دائم استرالیا می باشد و در صورت احراز شرایط فرد می تواند درخواست اقامت دائم دهد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ارسال فرم مشاوره تحصیلی از مشاوره رایگان گروه راد بهره مند شوید .

لینک مفید : www.australianuniversities.com.au

آخرین مطالب سایت