دانشگاه چارلز استوارت

دانشگاه چارلز استوارت

دانشگاه چارلز استوارت در سال 1989 تاسیس گردید . دانشگاه چارلز استوارت به افتخار چارلز استوارت یکی از افراد برجسته تاریخ استرالیا نامگذاری شده است . دانشگاه چارلز استوارت در ایالتهای مختلف استرالیا مانند ویکتوریا ، کوئیزلند و نیو سوت ولز دارای دانشکده و پردیس می باشد . مراسم بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه چارلز استوارت در سال 2009 فرصتی بود برای تامل و نگاه بیشتر به فعالیتهای این دانشگاه از گذشته تا کنون .
هزینه تحصیل در استرالیاچارلز استوارت درسال 1795 درهند متولد شد و پنج سالگی برای تحصیل به انگلستان مهاجرت کرد . او در سال 1813 به ارتش بریتانیا ملحق شد و بعدها برای ادامه خدمت به کانادا مهاجرت کرد . او یکی از کاشفان برجسته در تاریخ اولیه استرالیا بشمار می رود که در سال 1827 به NSW نقل مکان و فعالیتهای گسترده تحقیقاتی خود را آغاز نمود .

پانزده سال ابتدایی فعالیت و تاریخ دانشگاه چارلز استوارت با دستاوردهای قابل توجهی همراه بود و در 5 سال اخیر تمرکز این دانشگاه بر تحکیم این دستاورد بوده که تداوم این امر منجر به دستیابی نتایج برجسته ایی بوده به طوری که دانشگاه چارلز استوارت را به یک دانشگاه بین المللی تبدیل کرده است .

دانشگاه چارلز استوارت در زمینه تحقیقات بین المللی در رشته های اخلاق ، الهیات ، مدیریت دولتی ، مواد غذایی و آب ، کشاورزی ، آموزش و پرورش و محیط زیست بعنوان نهادی پیشرو خدمات ارزنده ای را ارائه کرده است .

مهاحرت به استرالیا

ویزای تحصیلی در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا

رتبه دانشگاه چارلز استوارت

دانشگاه چارلز استوارت از سوی موسسه QS در رشته های کشاورزی و جنگل داری دربین 150 تا 200 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است . در مجموع این دانشگاه در رتبه 801 – 1000 دانشگاههای دنیا از سوی این موسسه معرفی گردیده است .

طبق گزارش QILT دانشگاه چارلز استوارت نرخ آماری اشتغال بالایی در بین دانشگاه های استرالیا را به خود اختصاص داده است .

دانشکده های دانشگاه چارلز استوارت

دانشگاه چارلز استوارت در حال حاضر شامل سه دانشکده می باشد :

  • دانشکده هنر وآموزش Faculty of Arts and Education
  • دانشکده تجارت،حقوق وعلوم رفتاری Faculty of Business, Justice and Behavioral Science
  • دانشکده علوم Faculty of Science

پردیسهای دانشگاه چارلز استوارت

پردیسهای دانشگاه چارلز استوارت در بسیاری از شهرهای در حال رشد ایالت نیوسوت ولز واقع شده است . تجربیات مطالعاتی منحصر به فرد همراه بهترین دسترسی به امکانات شهری در همه پردیس های این دانشگاه وجود دارد .

پردیسها و مراکز مطالعاتی چارلز استوارت عبارتند از :

Albury- Wodonga

این پردیس زیبا و مجهز بین شهرآلبوری نیوسوت ولز و ودنگای ویکتوریا قراردارد . درواقع بین مرز ایالت نیوسوت ولز و ویکتوریا به فاصله 550 کیلومتری از سیدنی و 300 کیلومتری شمال شرقی ملبورن است .

Bathurst

این پردیس درشهر بتارست 200 کیلومتری شمال غربی سیدنی واقع شده است و رشته هایی ورزشی همچنین پرستاری را ارائه می دهد .

Brisbane

بریزبین سومین شهر بزرگ استرالیا و مرکزایالت کویئزلند است . پردیس بریزبین دانشگاه چارلز استوارت درمرکز شهر واقع شده و ارشد دو رشته پر متقاضی یعنی حسابداری و IT دراین پردیس ارائه می شود .

Canberra

این پردیس واقع در شهر کانبراست و رشته های مانند مدیریت بحران ، اجرای قانون ، فلسفه ، اخلاق و قانون را ارائه می دهد .

Dubbo

این پردیس در منطقه دابو در شهر اورانا Orana ایالت نیوسوت ولز با فاصله چند دقیقه ایی از مرکز شهر قرار دارد . رشته های که در این پردیس ارائه می شوند عبارتند از : آموزش دوران ابتدا ییريال پرستاری و مددکار اجتماعی .

Goulburn

آکادمی پلیس نیوسوت ولز در این پردیس می باشد که درشهر گولبرن واقع در 200 کیلومتری جنوب غربی سیدنی و 90 کیلومتری شمال شرقی کانبراست .

Manly

این پردیس درمنطقه منلی ، شمال شهر سیدنی است . پردیس نامبرده مرکز Australian Graduate School of Police and Security همچنین Police Management می باشد .

Melbourne

این پردیس دانشگاه چارلز استوارت درمرکز شهر ملبورن قراردارد و کلیه رشته های business را در مقطع کارشناسی و ارشد ارائه می دهد .

Orange

پردیس نامبرده در شهر Orange در 250 کیلومتری غرب سیدنی در منطقه Blue Mountain واقع شده است . رشته هایی که در این پردیس ارائه می شوند عبارتند از : فیزیوتراپی ، داروسازی ، داندانپزشکی و رشته کشاورزی .

Parramatta

این پردیس دانشگاه چارلز استوارت در منطقه پاراماتا سیدنی است که رشته های متعددی در مقاطع کارشناسی و ارشد ارائه می دهد .

Port Macquarie

پردیس نامبرده با تجهیزات کامل در بندر مکواری 400 کیلومتری شمال سیدنی قرار دارد و رشته های مختلف بازرگانی ، آموزش ، توریسم ، طراحی و گرافیک، علوم ورزشی ، رادیولوژی ، روانشناسی وعلوم اجتماعی را به دانشجویان ارائه می دهد .

Sydney

پردیس سیدنی دانشگاه چارلز استوارت در مرکز شهر سیدنی است و رشته های مختلف بازرگانی مانند حسابداری ، بازاریابی و تجارت همچنین IT را در مقاطع کارشناسی و ارشد ارائه می دهد .

Wagga Wagga

این پردیس بزرگ و مجهز دانشگاه چارلز استوارت واقع در شهر واگا واگا بین سیدنی و ملبورن است و رشته های بسیاری را در مقاطع مختلف ارائه می دهد مانند :

حسابداری ، کشاروزی ، مدیریت بازرگانی-کشاورزی، علوم جانوری، هنر، طراحی، عکاسی، کامپیوتر ، IT، آموزش ، علوم پزشکی ، رادیولوژی ، پرستاری ، بهداشت دهان ، روانشناسی ، مددکاراجتماعی ، رشته های بازیگری ، صدابرداری ، طراحی صحنه و دامپزشکی .

بورس های دانشگاه چارلزاستوارت

اگر به دنبال کمک هزینه های مالی مرتبط با تحصیل می باشید ، دانشگاه چارلز استوارت با انواع کمک هزینه های تحصیلی و طرحهای ویژه کمک قابل توجهی به دانشجویان مشغول به تحصیل این دانشگاه می نماید .

برخی کمک هزینه های تحصیلی این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی بشرح ذیل می باشد :

Vice Chancellor International Scholarship

به مناسبت بازگشایی پردیس جدید دانشگاه چارلز استوارت در بندر Macquarie این بورس در سال 2017 به دانشجویان بین المللی و حداکثر تا مبلغ 10000$ به دانشجویان بین المللی واجد شرایط که دراین پردیس مشغول به تحصیل می شوند ارائه می گردد .

A&K Gestier Veterinary Scholarship

این کمک هزینه بین سالهای چهارم الی ششم به دانشجویان رشته دامپزشکی ارائه و تا سقف 3000$ هزینه های تحصیلی را پوشش می دهد .

Albury City Foundation Scholarship

این بورس برای دانشجویان مشغول به تحصیل در پردیس Albury- Wodonga تعلق می گیرد که تا 3000$ هزینه تحصیل دانشجویان واجد شرایط را پوشش می دهد .

لینک مفید : www.csu.edu.au

تصاویر دانشگاه چارلز استوارت