دانشگاه ویکتوریا استرالیا

دانشگاه ویکتوریا استرالیا

اگر چه دانشگاه ویکتوریا استرالیا دانشگاه جوانی به حساب می آید ، اما در حقیقت تاریخ پر بار و طولانی ای را یدک می کشد . نزدیک به صد سال سابقه ی فعالیت علمی و آموزشی جهت بهسازی شرایط جامعه و آموزش دانشجویان ، تعهد دانشگاه ویکتوریا استرالیا را به مقوله ی دانش به خوبی نشان می دهد . دانشگاه ویکتوریا استرالیا فعالیت خود را در فوریه ی 1916 آغاز کرد.  در آن دوره عموما رشته های مالی و تجاری در دانشگاه ویکتوریا استرالیا ارائه می شد . هدف اولیه دانشگاه ویکتوریا استرالیا آموزش و آشنا کردن افراد به دانش کافی و مهارت مورد نیاز برای انجام امور لازم در محیط کارشان بود .

پردیس های دانشگاه ویکتوریا استرالیا

دانشگاه ویکتوریا دارای چندین پردیس در مرکز شهر ملبورن و غرب آن است . این دانشگاه دارای یک پردیس در سیدنی نیز می باشد که رشته های حسابداری و IT را ارائه می دهد .

City Flinders Campus

این پردیس در مرکز تجاری و پر هیاهوی شهر ملبورن قرار دارد . رشته های Business و Multimedia در این پردیس و در قلب تجارت در شهر بزرگ ملبورن و در میان صدها تاجر و فعال بین المللی به دانشجویان ارائه می شود . پردیس در کنار رودخانه ی یارا قرار دارد . رستورانها و مغازه ها فضای لذت بخشی را برای دانشجویان فراهم می آورند .

City King Campus

این پردیس در نزدیکی مرکز حمل و نقل شهری ملبورن قرار دارد و رشته های زیر را ارئه می دهد :

 • Beauty
 • Massage
 • Training and assessment
 • Hairdressing

امکانات و سرویس های تحصیلی که در این پردیس دانشگاه ویکتوریا استرالیا ارائه می شود عبارتند از:

 • Dermal Clinic
 • Massage Clinic
 • Beauty Day Spa and Salon

درکلینیک پوستی (Dermal Clinic) خدمات بهداشتی – پزشکی را به اندازه ی مراکز حرفه ای و کلینیک های تخصصی انجام می شود مانند: جراحی های آزمایشی و آموزشی در زمینه ی پوست ، زیبایی و پلاستیک .

دانشجویان از امکانات پزشکی زیر نظر بهترین متخصصین کشور استرالیا بهره می برند و برای کسب تخصص در درمان بیماری های پوستی ، درمان آسیب دیدگی پوست به دلیل تابش آفتاب یا پیری ، آموزش می بینند .

City Queen Campus

رشته های حقوق در این پردیس ارائه می شود و کلاس های درس در ساختمان بزرگ و قدیمی حوزه ی قضایی شهر ملبورن و دو ساختمان کوچک دیگر برگزار می شود .

Footscray Park Campus

بزرگترین و قدیمی ترین پردیس دانشگاه ویکتوریا استرالیا که با ترن در فاصله در دقیقه ای ازمرکز شهر ملبورن قرار دارد و رشته های متعدد تجارت ، آموزش و مهندسی را ارائه می دهد .

St Albans Campus

این پردیس مرکز تحقیقات بهداشتی و تغذیه است .

Sunshine Campus

در پردیس نامبرده برخی رشته های مهندسی ارائه می شود.

شعار دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا استرالیا همچنان دنباله روشعار “Door of Opportunity” که از همان ایتدا داشت می باشد .

دانشگاه ویکتوریا استرالیا یکی از چند دانشگاه استرالیا ست که با سیستم Dual-sector education رشته های متعدد علمی را ارائه می دهد .

این سیستم به معنی ارائه ی واحد های درسی به صورت فنی و علمی است (skilled-based/academic-based) .

دانشگاه ویکتوریا استرالیا در سالروز 100 سالگی خود در سال 2016 بهترین فرصت را برای معرفی بیشتر خود و بیان نگاه آینده ی دانشگاه داشت و به همین مناسبت موارد زیر را به عنوان گزینه های متعدد برای تسهیل امکان تحصیل در غرب ملبورن بیان کرد :

 • فرصت های بیشتر برای اعطای بورس های تحصیلی متنوع برای رفع نیاز دانشجویان مختلف که از کشورهای سراسر دنیا و با شرایط متفاوت به استرالیا می آیند .
 • ساخت فضاهای جدید برای مکان های درمانی و پزشکی و دریافت کمک از پزشکان و مراکز بهداشتی منطقه ای .

پردیس sunshine این دانشگاه امکانات بیشتری برای تحصیل در رشته های فنی به منظور افزایش مهارت های مورد نیاز جامعه درنظرگرفته است . رشته های ازجمله

 • Construction technologies
 • Advanced manufacturing
 • Health technologies

دانشگاه ویکتوریا استرالیا در میان دو درصد بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد و نزدیک به 46 هزار دانشجو را پوشش می دهد .

رشته های تحصیلی دانشگاه ویکتوریا

رشته های متعدد دانشگاه ویکتوریا استرالیا در کالج های مختلف این دانشگاه ، تحصیلات کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ی تحقیقاتی را شامل می شود . رشته هایی از جمله :

 • Arts
 • Business
 • Education
 • Engineering
 • Health
 • Law
 • Sport Science

دانشجویان داخلی و خارجی علاقه مند به تحصیل در استرالیا که دانشگاه ویکتوریا استرالیا را انتخاب می کنند این امکان را دارند که با شرکت در دوره های فنی و حرفه ای و یا آموزش زبان انگلیسی موجود در دانشگاه ، توانمندی های مورد نیازشان تقویت کرده و راه ادامه ی تحصیل در مقاطع بالاتر را برای خود باز کنند .

بورس های تحصیلی دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا استرالیا به بسیاری از دانشجویان ممتازی که شرایط دریافت بورس های تحصیلی را داشته باشند ، کمک های مالی ارزشمندی را اعطا می کند .

سالانه دانشگاه ویکتوریا استرالیا برای دانشجویان بین المللی بیش از 400 بورس و کمک هزینه ی تحصیلی در نظر می گیرد . این کمک هزینه ها در تمام مقاطع تحصیلی از کارشناسی و کارشناسی ارشد تا دکترا ارائه می شود . بعضی از بورس ها کامل هستند و حتی هزینه های روزمره ی زندگی یک دانشجو را تامین می کنند و برخی دیگر تنها شهریه ی دانشجو و یا بخشی از  آن را پوشش می دهند .

دانشجویان بین المللی که اولین ترم تحصیلی خود را با نمرات عالی پشت سر می گذارند برای ترم دوم می توانند تا 2 هزار دلار استرالیا کمک هزینه ی تحصیلی دریافت کنند .

International Postgraduate Research Scholarship

این بورس دولت استرالیا برای ارشد تحقیقاتی و یا دکتراست که شامل هزینه تحصیل ، بیمه دانشجویی و هزینه زندگی برای مدت تحصیل سالی حدود 26000 دلار می باشد .

VU International Postgraduate Research Scholarship

این بورس دانشگاه برای ارشد تحقیقاتی دو سال و برای دکترا سه سال حداکثر سه سال و نیم هزینه تحصیل و زندگی حدود سالی 26000 دلار است .

Endeavour scholarships & fellowships

جهت حمایت از مطالعات علمی و تحقیقاتی ، از طرف دولت استرالیا به دانشجویان استرالیایی و بین المللی براساس صلاحیت علمی شان این بورس تعلق می گیرد .

زمان درخواست این بورس اوایل اپریل هر سال می باشد . بورس مذکور نه تنها شهریه ، بیمه دانشجویی ، هزینه سفر و هزینه اولیه سکنی را پوشش می دهد بلکه مبلغی حدود ماهانه 3000 دلار بابت هزینه زندگی نیز پرداخت می شود .

لینک مفید : www.vu.edu.au

تصاویر دانشگاه ویکتوریا استرالیا