دانشگاه جیمزکوک استرالیا

دانشگاه جیمزکوک استرالیا

دانشگاه جیمزکوک ، در شهر تانزویل در کوئینزلند ، در سال 1970 تاسیس گردیده است . دانشگاه جیمزکوک دومین دانشگاه قدیمی در ایالت کوئینزلند و اولین دانشگاه کوئنیزلند شمالی است . فضای اطراف دانشگاه جیمزکوک منحصر به فرد است . چرا که مناطق کوئینزلند شمالی ، با طبیعت قسمت های دیگر استرالیا و قسمت های دیگر جهان متفاوت است . به طور مثال سنگ های جلبک دار و جنگل های بارانی ، دو میراث طبیعی در جهان ثبت شده اند .

هزینه تحصیل در استرالیا

مهاجرت به استرالیا

ویزای تحصیل در استرالیا

پردیس های دانشگاه جمیز کوک

دانشگاه جیمزکوک سه پردیس اصلی در کوئینزلند شمالی ، یک پردیس در مرکز شهر بریزبین و یک پردیس نیز در سنگاپور دارد .

Townsville

کمپس اصلی دانشگاه جیمزکوک که در منطقه داگلاس شهر تانزویل با فاصله 12 کیلومتری از مرکز شهر است . این کمپس با مساحت 386 هکتار و طبیعت زیبایش یکی از دانشگاه های مورد علاقه دانشجویان بین المللی است . تسهیلات تحقیقاتی و آموزشی همچنین کتابخانه اصلی دانشگاه در این کمپس می باشد .

تانزویل با جمعیت 190 هزار بزرگترین شهر کوئیزلند شمالی است . دیواره بزرگ مرجانی Great Barrier Reef ، ساحل زیبای Mission Beach و جزایر مرجانی Whitsunday Islands از دیدنی های خیره کننده ای هستند که سالانه هزاران توریست را به خود جذب می کنند .

Cairns

این پردیس دانشگاه جیمزکوک در منطقه اسمیت فیلد شهر Cairns به فاصله 15 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد . ساختمان های هنر ، IT و علوم بهداشتی در این کمپس واقع شده اند .

شهر کرن به علت وجود دیواره بزرگ مرجانی و جنگل های بارانی استوایی یکی از پر جاذبه ترین مناطق توریستی استرالیاست .

Mackay

این پردیس دانشگاه جیمزکوک در شهر مکی در شمال شرقی کوئیرلند است .

به علت ارتباط این کمپس با بیمارستان مکی Mackay Base Hospital یکی از محل های کاروزی دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه می باشد .

رشته مددکاری اجتماعی و پرستاری نیز در این پردیس ارائه می شود .

Brisbane

این پردیس در مرکز شهر بریزبین مرکز ایالت کوئیزلند است که کارشناسی و ارشد رشته های بازرگانی و IT را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد .

Singapore

رشته های مختلف بازرگانی مانند حسابداری ، مدیریت و بازرگانی همچنین رشته روانشناسی ،IT و آموزش در پردیس کشور سنگاپور به دانشجویان ارائه می شود .

رتبه دانشگاه جمیز کوک

دانشگاه جیمزکوک رتبه 10 را در میان دانشگاه های استرالیا به خود اختصاص داده است و رتبه 369جهانی را نیز براساس رده بندی QS دارا می باشد . دانشگاه جیمزکوک ۲۰ مؤسسه تحقیقاتی معتبر دارد و هفتمین عضو دانشگاه های تحقیقاتی استرالیا است ، مهمترین زمینه های تحقیقاتی این دانشگاه در رابطه با علوم دریایی ، تنوع زیستی ، گردشگری ، پزشکی می باشد .

دانشکده های دانشگاه جمیز کوک

دانشکده هنر – آموزش و پرورش و علوم اجتماعی – دانشکده باستان شناسی – دانشکده جامعه شناسی
دانشکده روانشناسی – دانشکده رفاه عمومی – دانشکده آموزش و پرورش
دانشکده خبرنگاری – دانشکده مطالعات بومی استرالیا – دانشکده حقوق، تجارت و هنرهای تجسمی
دانشکده حقوق – دانشکده هنرهای تجسمی – دانشکده تجارت – دانشکده پزشکی، بهداشت و علوم ملکولی
دانشکده پزشکی و دندانپزشکی – دانشکده پرستاری، مامایی و تغذیه – دانشکده داروسازی و علوم ملکولی
دانشکده فیزیوتراپی و علوم توانبخشی – دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی – دانشکده دامپزشکی و علوم با یومدیکال
دانشکده علوم و مهندسی – دانشکده محیط زیست – دانشکده مهندسی و فیزیک

بورسیه های دانشگاه جمیز کوک

دانشگاه جیمزکوک نیز ماننند سایر دانشگاه های استرالیا سعی در جذب دانشجویان ممتاز و فعال دارد . لذا بورسهای متفاوتی را در مقاطع مختلف ارائه می دهد که برخی از آنها عبارتند از :

IPRS

این بورس مخصوص دوره های تحقیقاتی است . شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را تا 3 سال برای دانشجویان دکترا و تا 2 سال برای دانشجویان ارشد پرداخت می کند .

JCUPRAS

این بورس از طرف دانشگاه می باشد و سالانه مبلغ 22500$ به دانشجویان دوره های تحقیقاتی بابت هزینه زندگی پرداخت می کند .

CSIRO

این بورس تنها مخصوص دانشجویان دکترا می باشد . برای برخی از رشته های دوره دکترا بورس در نظر گرفته شده است که عبارتند از : تغذیه ، علوم سلامت ، انرژی ، محیط زیست ، علوم اطلاعاتی .

لینک مفید : www.jcu.edu.au

تصاویر دانشگاه جیمزکوک