دانشگاه ECU استرالیا2018-09-19T21:57:26+00:00

دانشگاه ECUدانشگاه ECU

دانشگاه ECU در شهر پرت واقع گردیده و نامش برگرفته از نام Edith Dircksey Cowan اولین نماینده زنی است که به مجلس استرالیا راه یافت.

ECU یا دانشگاه ادیث کوان در سال 1991 تاسیس و در طول این مدت با توجه به رشد سریع بعنوان دانشگاهی با کیفیت و با سطح بالای رضایت مندی دانشجویان و تحقیقات بین المللی شناخته شده می باشد.

شهر پرت بعنوان پایتخت استرالیای غربی محسوب می شود که بزرگترین ایالت استرالیا نیز می باشد . جهت اطلاع علاقه مندان تحصیل در استرالیا ، این شهر از سوی موسسه معتبر QS جزء سی شهر برتر دانشجویی در دنیا طی سالهای 2012 و 2013 معرفی گردیده است. حدود 44% از محصلین غیر بومی در این منطقه دارای شغل پاره وقت می باشند که امتیاز بالایی برای آنان محسوب می گردد .

Rottnest Island واقع در سواحل غربی استرالیا، در رتبه اول لیست مناطق توریستی در سال 2014 استرالیا قرار گرفت . همچنین kings park که می توان گفت از پارک central park New York نیز بزرگتر و جزء شش پارک برتر دنیا می باشد در این منطقه از شهر قرار گرفته است .

دانشگاه ECUدارای بیش از 27000 دانشجوی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد . این دانشگاه همچنین سالانه پذیرای بیش از 4000 دانش آموز از بیش از 100 کشور جهان میباشد .

پروفسور استیو چپمن ، معاون دانشگاه ECU

تصمیم برای تحصیل در خارج از کشور هم چالش برانگیز و هم هیجان آور است .

من به تازگی از اسکاتلند به پرت بعنوان پنجمین معاون دانشگاه نقل مکان کرده و شخصا می توانم دانشگاه ECU را به همه کسانی که آرزوی حضور و ادامه تحصیل در شرایطی با کیفیت بالا , در منطقه ای با فرهنگی با طراوت و با طبیعتی زیبا را دارند پیشنهاد نمایم .

ما ابتدا دانشجویان را در شرایطی یکسان با شرایط خودمان قرار می دهیم و این چیزی است که باعث گردیده تا تحقیقات و آموزش وابسته به صنعت و مطالعات حمایتی از محیط زیست دانشگاه ECU را طی مدت هفت سال از سال 2010 تا 2016 بعنوان دانشگاهی 5 ستاره از سوی Good Universities Guide معرفی نماید .

دوره های ما بر اساس مشاوره های گسترده صنعتی بوده و مدرسان ما تجارب فراوانی در حوزه صنعت و شبکه دارند . روابط ما با گروههای صنعتی باعث گریده تا دانشجویان دانشگاه ECU از طریق عملیات میدانی و از طریق فرصتهای موجود بصورت داوطلبانه بعنوان بخشی از دوره های آموزشی از این مزایا بهره مند گردند .

بنابراین فارغ التحصیلی باشید که دنیا به آن نیاز دارد و تحصیل در استرالیا را دردانشگاه ECU تجربه کنید.

جهان ما پویاتر از همیشه و با رویش ایده ها و موقعیت های جدید در پیش روست .

شما چگونه با این تغییرات همیشگی محیط خود کنار می آیید ؟

شما یاد خواهید گرفت و بهترین راه یادگیری کسب تجربه در مسیر آن است .

دانشگاه ECU دانشگاهی است برای کسب مهارتهای علاقه مندان به تحصیل در استرلیا که به صورت تجربی و عملی مهارتهای لازم را بدست می آورند. مهارتهایی که به شما اجازه خواهد داد تا ضمن درک و روبرو شدن با چالشهای جدید و در این جهان در حال تحول رشد نمایید .

رتبه دانشگاه ECU

 • از طرف موسسه (Good University Guide (GUG به مدت هفت سال از سال 2010 تا 2016 در ردیف دانشگاههای پنج ستاره معرفی گردید.
 • از سوی موسسه MULTIRANK نیز خبر خوبی برای فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد اعلام شد و این دانشگاه با دریافت امتیاز عالی بعلت ارتباطات داخلی بسیار خوب بازار کار مناسبی برای فارغ التحصیلان این دانشگاه فراهم نموده است .
 • در رتبه بندی QS جزو 700 دانشگاه دنیا قراردارد.

پردیس های دانشگاه ECU

دانشگاه ECU دارای سه پردیس با امکاتی مانند خدمات مشاوره ، مراکز خدمات درمانی و بهداشتی ، چشم پزشکی ، شنوایی ، مراقبت از کودکان ، سالن زیبایی ، سالنهای بدنسازی و تناسب اندام و … می باشد . پردیس های این دانشگاه بشرح ذیل می باشد :

 • Joondalup Campus
 • Mount Lawley Campus
 • South West Campus

دانشکده های دانشگاه ECU

 • هنر و علوم انسانی
 • تجارت و حقوق
 • مهندسی و فن آوری
 • علوم پزشکی
 • پرستاری و مامایی
 • تربیت مدرس
 • آکادمی هنر

بورسیه های دانشگاه ECU

سیستم بورس دانشگاه ECU بسیاری از دانشجویان در خصوص هزینه هایی همچون شهریه دانشگاه ، کتاب ، سفر و دیگر هزینه ها کمک می کند تا فشار مالی کمتری به آنها در دوره تحصیل وارد شود که حتی مستلزم بازپرداخت بصورت وام نبوده و بصورت منابع مالی در اختیار دانشجویان متقاضی قرار می گیرد:

Merit International Scholarship

این بورس به دانشجویان ممتاز همه مقاطع و همه رشته ها تعلق می گیرد که 10 درصد از هزینه شهریه را پوشش می دهد.

Awards Endeavour

برنامه بورسیه تحصیلی دولت استرالیا بر پایه شایستگی و رقابتی در سطح بین المللی یکی دیگر از بورسیه های این دانشگاه می باشد.

بورسیه به دانشجویان مستعد و دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی همچنین دوره های research تعلق می گیرد و با توجه به مقطع تحصیلی و شرایط متغیر میباشد.

(International Postgraduate Research Scholarships (IPRS

این بورس از طرف دولت استرالیا برای حمایت از تحقیقات و جذب دانشجویان ممتاز و فعال است که سالانه به 330 دانشجو علاقه مند به تحصیل در استرالیا برای همه دانشگاه داده می شود. هر دانشگاهی براساس معیارهای مشخص از طرف دولت ظرفیت خاصی برای این بورس دارد.

بورس مذکور هزینه شهریه و بیمه را پوشش می دهد ومعمولا کسانی که این بورس را می گیرند شامل بورس APA نیز می شوند و این بورس به ارزش هزینه زندگی سالانه تا 26000 دلار برای دوسال ارشد تحقیقاتی وسه سال مقطع دکتراست.

تصاویر دانشگاه ECU