تحصیل در استرالیا

با وجود بیش از ۲۲۰۰۰ رشته مختلف که در دانشگاه ها وکالج های استرالیا ارائه می شود، استرالیا دارای سومین جایگاه از لحاظ بیشترین تعداد دانشجوی خارجی پس از انگلیس و امریکا می باشد.

استرالیا در لیست ۱۰ کشور اولی است که برای تحقیق و پیشرفت بیشترین پول را خرج می کند و همین موضوع این کشور را در جلوی صف تکنولوژی و نوآوری قرار داده و تا به حال ۷ برنده جایزه نوبل داشته همچنین اکتشافات واختراعات بیشماری را به جهان ارائه داده است.

پنج شهراین کشور جزو ۳۰ شهر برتر دنیا برای تحصیل و مناسب دانشجویان می باشد.

علاوه بر تمام این ویژگی ها کیفیت بالای زندگی و فرصت های شغلی بعد از فارع الحصیلی مهمترین دلیلی است که استرالیا را بهترین مقصد برای دانشجویان بین المللی کرده است. در بین فارغ التحصیلان رشته های مختلف با توجه به آمار بدست آمده از ده شرکت بزرگ استرالیا امکان جذب بازارکار فارغ التحصیلان IT  بیشتر از سایر رشته هاست به طوری که 50 درصد استخدامی های جدید را این گروه تشکیل میدهندوسپس رشته های اقتصاد وحسابداری جایگاه دوم را به خود اختصاص داده اند.

دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی برای کسب تجربه می توانند برای اخذ ویزای کاربعد ازتحصیل اقدام کنند سپس با توجه به تجربه کار در استرالیا برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند. دانشجویان مقطع کارشناسی حداقل سه سال و دانشجویان کارشناسی ارشد دوسال برای تحصیل خود باید درخاک کشور استرالیا باشند یعنی تحصیل از راه دور مورد تایید نیست اما به دلیل بحران کرونا، دولت استرالیا 7 اکتبر 2020 اعلام کرد دانشجویان بین المللی که پذیرش از دانشگاه های این کشور دارند و به دلیل بحران کرونا موفق نشدند به استرالیا وارد شوند درصورتی که دروس خود را آنلاین شروع کنند این مدت تحصیل نیز برای اخذ ویزای کار بعد از تحصیل مورد تایید وقابل محاسبه است.

درحال حاضر دانشگاه ها ومسئولین ایالت های مختلف استرالیا با درنظر گرفتن پروتکل های بهداشتی در حال برنامه ریزی برای اجازه ورود دانشجویان بین المللی در مقیاسهای کوچک هستند.

در واقع دولت استرالیا توصیه می کند اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید هر چه زودتر برای اخذ پذیرش از دانشگاه و سپس ویزای تحصیلی اقدام کنید واگر ویزای تحصیلی دارید درس خود را آنلاین شروع کنید تا مرزها بازگشایی شود چون مدت تحصیل آنلاین شما برای اخذ ویزای کاربعد از تحصیل قابل محاسبه است.