ویزای تحصیلی آمریکا2018-09-22T16:37:45+00:00

ویزای تحصیلی آمریکاویزای تحصیلی آمریکا

برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا ابتدا باید از دانشگاه های مورد تایید در لیست (Department of Homeland Security(DHS پذیرش گرفت.

دانشجو با دریافت پذیرش یک مهلت مشخص برای قبول پذیرش و پرداخت مبلغ مشخص شده به عنوان پیش پرداخت شهریه دانشگاه دارد.

دانشگاه پس از دریافت فرم قبول پذیرش Acceptance of offer دانشجو و پیش پرداخت شهریه فرم I20 را صادر می کند. در این مرحله می توان برای ویزا اقدام کرد:

پر کردن فرم (Student and Exchange Visitor Information System (SEVIS به صورت آنلاین و پرداخت 200 دلار

این هزینه فقط برای دانشجو لازم است یعنی اگر دانشجو متاهل باشد نیازی نیست برای همسرش این هزینه را بدهد ولی باید فرم را برایش پر کند . درواقع با این کار متقاضی در

(Student and Exchange Visitor Information System (SEVIS ثبت نام می شود این سیستم مربوط به چک امینتی توسط home land security است.

بعد از پرداخت این هزینه می توان برای تعیین وقت مصاحبه اقدام کرد که معمولاایرانیان تمایل دارند ازسفارت آمریکا درآنکارا، کنسوگری آمریکا در دبی ویا سفارت آمریکا در ایروان وقت بگیرند.

پر کردن فرم DS160 به صورت آنلاین و پرداخت 160 دلار به عنوان visa application fee که نهایت یک کد پیگیری همراه با تاریخ روز مصاحبه داده خواهد شد.

مدارک لازم برای روز مصاحبه :

  • پاسپورت که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد
  • پاسپورت قدیمی
  • پرینت تاییدیه پر شدن فرم DS160
  • یک قطعه عکس
  • اصل وکپی فرم I-20
  • تایید پرداخت هزینه SEVIS
  • مدارک حمایت مالی مثلا پرینت و نامه بانک ، سند ملک و اجاره….معمولا هزینه یک سال را باید نقد نشان داد و بقیه به صورت درآمد مستمر حامی و ملک…
  • مدارک تحصیلی وریزنمرات از شروع دبیرستان به بعد ( اصل وترجمه)

ویزای تحصیلی آمریکا

روز مصاحبه finger scanning خواهید داشت و اگر ویزایتان را approved کنند پاسپورت به آدرسی که خودتان می گویید فرستاده خواهد شد.

در واقع نتیجه مصاحبه به سه حالت ممکن است باشد :

برگه صورتی : در صورت قبولی ویزا برگه ی صورتی به شما می دهند که ظرف چند روز پاسپورت شما که برچسب ویزا خورده و به همان آدرس انتخابی شما که هنگام گرفتن وقت سفارت دادید، ارسال می شود.

برگه ی زرد : در صورت نیاز به FBI Check این برگه به شما داده می شود که به این معناست که درخواست شما احتیاج به بررسی بیشتر دارد و نتیجه از طریق آدرس ایمیل درج شده در فرم DS160 اطلاع داده می شود.

برگه سفید : رد ویزا

آخرین مطالب سایت